Skip links

۴ نکته برای بهبود بخشیدن بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه، بیش تر کسب و کارها به قدرت رسانه های اجتماعی در تأثیرگذاری بر ایجاد روابط یک به یک با کاربران، واقفند و اکثر آن ها در شبکه ها و رسانه های اجتماعی ای که برای کاربرانشان مهم است، حضور دارند. از آن جایی که دو سوم کاربران اینترنت در سراسر دنیا، در رسانه های و شبکه های اجتماعی فعالند، نیازی به مقدمه چینی در مورد فراگیر شدن این پدیده در دهه گذشته و تقویت بازاریابی در این حوزه نیست.

با این حال، علی رغم تمام هیاهوی موجود درباره این رسانه ها، بازاریابی در رسانه های اجتماعی هنوز محدود به ارسال یک یا دو update در روز و پاسخگویی به نظرات مشتریان در مورد آن هاست. اما واقعیت این است که با تلاش بسیار اندک، می توان بیش تر از مزایای این رسانه بهره برد.در این مقاله نگاهی انداخته شده به برخی از کارهایی که از طریق رسانه های اجتماعی قابل انجام است و روش دیگری برایش متصور نیست.

۱- کسب شناخت عمیق از فرد فرد مشتریان

رسانه های اجتماعی، تمام فعالیت های followerهای شما را ردیابی می کنند و داده ها و اطلاعاتی غنی از جنبه های جمعیت شناختی، روانشناختی و رفتاری در مورد آن ها در اختیار شما می گذارند. شما می توانید بفهمید که کاربران شما مصرف کننده چه رسانه هایی هستند، در چه ساعاتی از شبانه روز در رسانه های اجتماعی فعالند، چه برندهای دیگری را دوست دارند و در اوقات فراغتشان چه می کنند که تمام این ها شواهدی هستند که شما را در فروش بهتر به مخاطبینتان یاری می کنند. رسانه های اجتماعی همچنین، به شما این امکان را می دهند که با تنها یک پست، مشتری را مشارکت دهید و به او حس شهرت و اهمیت داشتن را منتقل کنید و رابطه ای قوی با وی ایجاد کنید.

article_image_one_535.jpg

۲- تأثیرگذاری بر تفکر مشتریان

محتوایی که شما در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید، ابزاری قوی است که به شما این امکان را می دهد که واکنش مطلوبتان از سوی مخاطبین را به دست آورید. از پست های طنزآمیز که سرگرم کننده اند گرفته تا پست های آموزشی که آگاهی بخش هستند و پست های عاطفی که پیوندها را عمیق می کنند دسته ای از اهدافی هستند که شما تنها با ارسال یک پست در رسانه-های اجتماعی به آن ها دست خواهید یافت. نیروی محرکه حرکات دموکراسی خواهانه در خاور میانه تحت عنوان بهار عربی، رسانه های اجتماعی بودند. چالش سطل یخ در سال ۲۰۱۴ نیز یکی دیگر از نمونه های تأثیرگذاری این رسانه هاست. همچنین تأثیر این رسانه ها در انتخاب اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا در اولین و دومین دوره ریاست جمهوری اش، به وضوح مشهود است.حتی اگر به دنبال ریاست جمهوری نیز نباشید، رسانه های اجتماعی باز هم می توانند در شکل دهی به ذهن مخاطبین و تغییر نگرش به کسب و کارتان به شما کمک کند.

۳- تولید محتوای به صورت مشترک با مشتریان

بازاریابی تا همین اواخر یک امر یک طرفه بود. کسب و کارها به امید دیده شدن تبلیغاتشان، آن ها را در تمام رسانه هایی که احتمال داشت مشتریانشان به آن ها دسترسی داشته باشند، منتشر می کردند و امید داشتند که این تبلیغات را در هنگام خرید به یاد بیاورند و بر خریدشان تأثیر بگذارد. این یعنی شما سرنوشت کمپین بازاریابی تان را به شانس واگذار کنید. رسانه های اجتماعی تضمین می کنند که شرایط دیگر این چنین نخواهد بود. اکنون شما می توانید دقیقاً بخش دقیق و درست کاربران را هدف گذاری کنید و مطابق با ذائقه آنان با آن ها ارتباط برقرار کنید و آن ها نیز محتوای شما را منتشر خواهد کرد. بنابراین، دیگر دیده شدن کمپین بازاریابی شما، به شانس واگذار نمی شود و به لطف رسانه های اجتماعی، وضعیت بهتر شده است. اکنون شما می توانید حتی یک قدم فراتر نیز بگذارید و کاربران را دعوت کنید تا در محتوا تولید محتوا همراه شما باشند و به آن ها حس مالکیت برندتان و پیام های آن را منتقل کنید.شبکه های اجتماعی نوظهور مثل Flyreel به کاربران و برندها این امکان را می دهند که کلیپ های ویدیویی کوتاه بسازند و آن ها را به هم وصل کنند و یک قطعه منسجم را منتشر کنند.

۴- جذب کردن کاربران محلی با هدف گذاری جغرافیایی دقیق

در گذشته بازاریاب ها مجبور بودند از تکنیک های «spray and pray» استفاده کنند و امیدوار باشند که پیام های بازاریابی آن ها توسط مخاطبین مورد هدف آن ها دیده خواهد شد. با استفاده از تبلیغات پرداخت بر کلیک با هدف گذاری جغرافیایی گرفته تا iBeaconها که پیام هایی را برای گوشی های هوشمند کاربران داخل فروشگاه ها می فرستند، برندها می توانند کاربرانشان را هر جا که می روند، تعقیب کنند. اپلیکیشن هایی نظیر ۷dayz کاربران را حتی توانمندتر نیز می سازند. کاربران می توانند مطالب جالبی که مردم یا کسب و کارها در مورد هر جایی که می روند و مربوط به بازه زمانی هفت روز قبل است، را ببینند. ماهیت بصری این اپلیکیشن به کسب و کارها این امکان را می دهد که محتوایی غنی را در زمان و مکانی مناسب با کاربران خود به اشتراک بگذارد. رسانه های اجتماعی مانند کفش های مخصوص دویدن فراموش شده پشت کمد هستند. آن ها فقط به دویدن شما کمک نمی کنند، بلکه با هر قدم دنیایی از کشفیات جدید را به روی برند شما می گشایند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag