Skip links

۱۰ هشدار در بازاریابی تلفنی

آیا از اینکه در هنگام بازاریابی تلفنی پیشنهادتان موردقبول واقع نمی شود، ناراحت شده اید؟ آیا تا به حال احساس بدی به شما دست داده است؟ آیا از موفقیت محدودتان ناامید شده اید؟ در این مقاله ۱۰ هشدار را بررسی میکنیم که این هشدارها کاملا جدی هستند که می توانند لذت کار را در شما از بین ببرند و فروشتان را به حداقل برسانند.

۱٫ قیمت را خیلی زود اعلام نکنید
زمانی که مشتریان بالقوه تماس می گیرند، یکی از اولین سوالاتی که می پرسند در مورد قیمت محصول یا خدمات است. اگر به سرعت به آن ها پاسخ دهید، احتمالا مکالمه به زودی پایان می یابد و فروش را از دست خواهید داد؛ چون هنوز قیمت ها از نظر آن ها معنایی ندارند.زمانی که یک مشتری از شما قیمت می پرسد تا زمانی که کاملا متوجه نشده اید او چه چیزی می خواهد قیمت را اعلام نکنید. سپس قیمت را در قالب راه حل هایی ارزشمند و با کیفیت به او عنوان کنید

۲٫ هل ندهید؛ به سوی خودتان بکشید
بیشتر ما از کسانی که اصرار می کنند و تمام مدت در مورد خودشان صحبت می کنند، خوشمان نمی آیند. به بازاریابی خود فکر کنید. آیا مدام در حال ارائه مصرانه اطلاعات در مورد خودتان یا محصول و خدماتتان هستید؟ این کار ممکن است مشتریانتان را فراری دهد، درحالی که تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن ها را به درون بکشید.روی نیازها و دغدغه های مشتریان بالقوه تان تمرکز کنید و به آن ها چیزی پیشنهاد کنید که می خواهند. شما به آن ها کمک می کنید، آن ها را به مشتری تبدیل می کنید و درآمد بیشتری به دست می آورید.

article_image_one_303.jpg

۳٫ مشتری بالقوه کافی ایجاد کنید
بازاریابی تلفنی به معنای شروع مکالمه با مشتریان بالقوه، شناخت نیازهای آنان و کمک به آن ها در درک راه حل های پیشنهادی شماست. برای اینکه مشتریان بیشتری به دست آورید، به افراد بیشتری کمک کنید تا نوع محصول یا خدمات شما را درک کنند و مشتریان بالقوه تان را تشویق کنید تا با شما تماس بگیرند.آیا نوع بازاریابی تان به شما کمک می کند تا مشتری بالقوه کافی به دست آورید و با آن ها گفتگو کنید؟ شما می توانید با یک پیام تبلیغاتی مناسب و استراتژی آنلاین و آفلاین جریان متداومی از مشتریان بالقوه شایسته را برای خود ایجاد کنید.

۴٫ با ایمیل یا نامه به استعلام مشتری پاسخ ندهید
در نود درصد اوقات ارائه پاسخ کتبی به استعلام مشتری به فروش منجر نمی شود. تلفن را بردارید و از سوالات آن شخص برای شروع مکالمه استفاده کنید با پرسیدن چند سوال بیشتر می توانید دریابید که او چه اهداف و نیازهایی دارد و سپس راه حل خود را به او معرفی کنید

۵٫ زمانتان را برای کسانی که خریدار نیستند، هدر ندهید
هرچقدر هم که سیستم کاریتان خوب باشد، گاهی می بینید که دارید با افرادی صحبت می کنید که یا نمی توانند از پس هزینه خدماتتان برآیند یا محصولات شما سودی برای آن ها ندارد. مکالماتی از این قبیل باعث هدر رفتن بخش زیادی از زمانتان می شود.از سوالات تعیین کننده و پاسخ مشتری ها در طول ۳ دقیقه نخست مکالمه استفاده کنید و ببینید که آیا فردی که پشت خط است، مشتری واقعی است یا خیر. اگر نبود، از او به خاطر وقتی که گذاشته تشکر کنید و به سراغ فرد دیگری بروید.
 


۶٫ خیلی زیاد صحبت نکنید
شما از زیروبم محصولاتتان با خبر هستید؛ می توانید ساعت ها در مورد آن ها، فرآیند کاریتان، ویژگی ها و مزایای محصولات صحبت کنید. این کار را نکنید. شما با این کار حوصله مشتری را سر می برید و توجه او را از دست می دهید، به خصوص اگر بازاریابی تان از نوع تلفنی باشد.هر زمان که با یک مشتری تماس می گیری یا یکی از مشتریان بالقوه با شما تماس می گیرد، از آن تماس برای درک نیازهای مشتری استفاده کنید. سوال بپرسید. اجازه دهید آن ها صحبت کنند تا شما اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورید.

۷٫ ارزش از دیدگاه مشتری را مشخص کنید
شما کاملا از مزایای محصول و خدماتتان مطلع هستید؛ می خواهید که مشتریان بالقوه نیز این مزایا را کاملا متوجه شوند. برای اینکه به مشتریان کمک کنید تا ارزشی را که ایجاد کرده اید درک کنند، از آن ها بخواهید تا چیزی را که می خواهند، تعریف و آنچه را که برایشان ارزش دارد، مشخص کنند.

۸٫ جواب «بله» بگیرید
هدف اولیه شما این است که وقتی از مشتریان در مورد ثبت سفارش یا ثبت نام برای استفاده از خدمات سوال می کنید، از آن ها پاسخ «بله» را دریافت کنید اگر یک الگو از پاسخ های مثبت تهیه کنید، شانس شنیدن پاسخ مثبت را برای خود افزایش داده اید.اهداف آن ها را بررسی کنید و از آن ها بپرسید که دقیقا دنبال چه چیزی هستند. راه حلی را هم که یافته اید بررسی کنید و از آن ها سوال کنید که آیا همان چیزی است که به دنبالش بودند یا خیر.

۹٫ یادتان نرود که شما باید درخواست فروش بدهید
اگر می خواهید مردم محصولات یا خدماتتان را بخرند، باید از آن ها درخواست کنید. به نظر مشخص می آید؛ اما بازاریاب های تلفنی معمولا منتظر می مانند تا مشتری علاقه اش به خرید را عنوان کند.چرا این کار را می کنیم؟ شما تا زمانی که اعتمادبه نفس کافی در زمینه تکنیک های فروش تلفنی را کسب نکنید، از شنیدن پاسخ رد در ازای درخواست فروشتان می ترسید. برای همین است که معمولا در ازای این کار فقط به بیان ویژگی ها و مزایای محصول یا خدمات می پردازید. اگر با مشتریان بالقوه و مناسبی صحبت کنید، احتمال اینکه از شما خرید کنند بسیار زیاد است. به آن ها کمک کنید تا ارزش مدنظرشان را مشخص و سپس خرید را نهایی کنید.

۱۰٫ پیگیری را فراموش نکنید
شاید وقتی محصولی را به فروش می رسانید به نظر برسد که دیگر کارتان تمام شده است. اولین فروشتان را به عنوان یک «پایان» درنظر نگیرید، چون می توانید آن را به منزله دری به سوی روابط طولانی مدت و فروش بیشتر تلقی کنید.زمانی که یک مشتری بالقوه به یک مشتری بالفعل تبدیل می شود، اعتمادش نسبت به شما و محصولتان را نشان داده است. با برقراری یک تماس دیگر از رضایت مشتری و خرید مجدد احتمالی او آگاه شوید.

از بازاریابی تلفنی متنفر نباشید. یاد بگیرید که چه بگویید و چگونه یک مکالمه را سازماندهی کنید و آنگاه لذت بیشتری از کارتان ببرید و به حداکثر فروش برسید

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag