Skip links

۳ روش بازاریابی تیلور سوئیفت

هنگامی که نوبت به هدف قرار دادن مخاطبین از گروه متولدین نزدیک به هزاره سوم (نسل وای – اوایل دههٔ ۱۹۸۰ تا اوایل دههٔ ۲۰۰۰) می رسد، بازاریابان می توانند تاکتیک های بسیار مؤثری از تیلور سوئیفت یاد بگیرند. موفقیت بسیار زیاد تیلور سوئیفت نه تنها از استعداد موسیقی وی منتج می شود، بلکه نتیجه روش بازاریابی خودش در بازار طرفدارانش است.

در این مطلب سه مورد از بهترین روش هایی که وی در بازاریابی خودش برای دسترسی پیدا کردن به مخاطبین بسیار با ارزش در کمپین های خود استفاده کرده اشاره می کنم.

۱- ترس از دست دادن

ترس از دست دادن موضوعی است که در رابطه با متولدین این دوره بسیار حقیقت داشته و ترسی واقعی است. یکی از روش های استفاده از این ترس توسط تیلور سوئیفت انتشار نسخه های محدودی از آلبوم آخر وی بود که نوعی منحصربه فرد بودن را در مخاطبین و طرفداران وی ایجاد کند. آخرین آلبوم این خواننده با عنوان ۱۹۸۹ خارج از عرضه انبوه و عمومی خودش در نسخه هایی هم منتشر شد که شامل پیام ها و عکس های شخصی خواننده با خریدار و برای خریدار بود که به سرعت منجر به فروش ۵ میلیون نسخه ای این آلبوم موسیقی شد . این میزان فروش ، در بین فروش آلبوم های موسیقی در طی یک دهه گذشته رکوردی در این رابطه به حساب می آید. درواقع افتخار حاصل از یک دیدار شخصی با خواننده آلبوم عاملی بود که موجب افزایش فروش این آلبوم می شد. بازاریابانی که مشتاقانه در پی کسب موفقیت های این چنینی هستند نیاز به طراحی و تولید محصولات، خدمات و رویدادهایی دارند که چنین ترسی را در مخاطبین متولد این سال ها ایجاد کنند. تاکتیک های مناسب برای انتشار محدود و شخصی سازی محصول ارزش پیشنهاد شمارا بسیار زیاد می کند، حتی اگر پیش از آن ، این محصول ، طرفداران بسیار زیادی بین مخاطبین کسب کرده باشد و احتمال کسب مخاطب بیشتر از بین مردم وجود نداشته باشد.

article_image_one_620.jpg

۲- قدردانی از مخاطبان

زمانی که نوبت به پرورش دادن و شکل دادن روابط بین مخاطبین با یک برند می رسد، قدردانی و تقدیر کردن نقش بسیار زیادی در موفقیت نهایی ایفا می کند و این رازی ناشناخته و پنهان برای تیلور سوئیفت نیست. تعاملات مکرر و صمیمانه وی با طرفدارانش موجب محکم شدن ارتباط قبلی وی با آنها می شود که پیش ازاین ، از طریق موسیقی ایجادشده است. درحالی که دعوت از مخاطبین برای شرکت در جلسات خصوصی ضبط و ادیت آهنگ های مختلف آلبوم موسیقی لطمه ای به تصویر و برند وی نمی زند، تیلور سوئیفت به طور مؤثر تأکید می کند که حضور طرفداران وی در این جلسات ارزش و اهمیت بسیار زیادی برای وی دارند. مطمئناً به دست آوردن مشتری در بین تلاش ها و فعالیت های بازاریابی ارزش بسیار ویژه ای دارد، اما قدردانی کردن از آنها به شیوه های مختلف نیز ارزش و اعتبار ویژه ای برای برند به ارمغان می آورد. با تقلید از رویکرد اتخاذشده از طرف تیلور سوئیفت، مدیران بازاریابی و برندینگ باید به خوبی بدانند قدردانی کردن از مخاطبین تأثیری بسیارزیاد و معنا داری بر اعتبار و ارتباط مخاطبین با برند از خود بر جای می گذارد.

۳- ایجاد تجربه منحصربه فرد

بر اساس مطالعه ای که توسط Harris انجام گرفته، ۷۸% از متولدین این سال ها اذعان داشته اند که بیشتر ترجیح می دهند پول خود را برای داشتن یک تجربه یا شرکت کردن در یک رویداد به جای تهیه یک محصول هزینه کنند. تمایل به داشتن ثروت تجربی در برابر تصرف کردن یک محصول و دارایی ، بدون شک از طریق تورهای کنسرت تیلور سوئیفت امکان پذیر خواهند بود . بر اساس اطلاعاتی که از این کنسرت ها به دست آمده است تور جهانی آلبوم ۱۹۸۹ این خواننده به شرکت کنندگان تجربه ای منحصربه فرد و فراموش نشدنی در هر کنسرت در مقایسه دیدار ۳۸ اجراکننده مطرح جهانی ازجمله سلنا گومز و یا حتی رولینگ استون را داده است. طرفداران این خواننده بدون شک تنها بلیت شرکت در یک کنسرت را نمی خرند، بلکه با یک بلیت به دنیای شخصی وزندگی شخصی وی وارد می شوند. آنها به حلقه ای از دوستان و طرفداران همفکر خود وارد می شوند که همه و همه تجربه ای به یادماندنی را در کنار هم دارند که بعدها می توانند به آن مراجعه کرده و خاطرات آن را مرور کنند. برندهایی که می توانند تجربه ای به یادماندنی، منحصربه فرد و باارزش همانند تیلور سوئیفت را برای مخاطبین خود ایجاد کنند، در مسیری درست قدم نهاده اند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag