Skip links

۱۵ نشانه برای راه اندازی کسب و کار جدید

این که رییس خودتان باشید شاید بهترین اتفاق ممکن باشد اما باید به خاطر داشته باشید که هنور کارهای زیادی باقی مانده است. چرخاندن یک شرکت ممکن است ماجراجویی جالبی باشد و حتی می تواند امنیت مالی بیشتری نسبت به شغل های معمولی به شما ببخشد. آسان است که قبل از رسیدن به آمادگی احساس آماده بودن کنید و همین طور ممکن است به ترس اجازه دهید شما را به مدتی طولانی عقب نگه دارد.

در این جا ۱۵ نشانه آمادگی شما برای شروع کسب و کار خودتان را بیان می کنیم.

۱- شما به کار جدیدتان علاقه دارید

در مورد علاقه اغلب اغراق می شود و به خودی خود کافی نیست؛ ولی ضروری ست. مطمئن شوید که در ابتدا چیزی وجود داشته باشد که نسبت به آن هیجان داشته باشید و فقط از کار فعلی تان خسته نشده اید.

۲- به ایده تان واقعا مطمئن باشید

با شروع کارتان با درهای بسته زیادی مواجه خواهید شد و پاسخ های منفی زیادی خواهید شنید. شما باید اعتقادی راسخ به کارکرد محصول یا خدمات تان داشته باشید تا این قدرت را بیابید که از طوفان ها گذر کنید.

article_image_one_531.jpg

۳- شما محصول یا خدماتی ارائه می کنید که بازار خوبی دارد

کسب و کاری عالی هنگامی ایجاد می شود که آن چه دوست دارید همان چیزی باشد که مردم در ازای آن پول بپردازند. قبل از آن که شغل تان را به منظور راه اندازی یک کسب و کار رها کنید، مطمئن شوید که محصول یا خدمات تان بازاری دارد.

۴- شما بازیکنان خود را می شناسید

اگر از قبل می دانید ک می خواهید چه کسانی در تیم شما جا داشته باشند و موافقت آن ها را نیز کسب کرده اید، احتمالا برای شروع آماده اید. در غیر این صورت اگر می خواهید به عنوان کارآفرین تنها کاری کنید، می توانید در هر زمانی اقدام کنید.

۵- یک برنامه دارید

آیا سرمایه تان را بیرون کشیده اید و می خواهید به طور ناگهانی کسب و کاری راه بیندازید؟ ایده خوبی نیست. قبل از آن که شغل فعلی تان را رها کنید، مطمئن شوید که برنامه ای برای کسب و کار جدیدتان دارید. حال می خواهد شامل برنامه کامل کسب و کار باشد یا فقط روی یک تکه دستمال سفره نوشته شده باشد.

۶- شما ایده یک برند خوب را دارید

برند شماراهی ست که شرکت تان با دنیا ارتباط برقرار می کند. آیا شما بامزه، حرفه ای یا کلاسیک هستید؟ اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع کار برندتان و نحوه ارتباط آن، مشتریان را می شناسید.

۷- شما خیلی زیاد آماده یادگیری هستید!

تجربه شروع کردن یک کسب و کار به شما بیش از آن چه تصور کنید مسائلی در مورد خودتان و بازار می آموزد. آماده یادگیری این درس ها باشید، حتی اگر این کار شما را وادار به مقابله با غرورتان کند.

۸- شما می توانید با ترس از شکست روبرو شوید

ترس از شکست ممکن است شما را در کسب و کارتان فلج کند. همه ما تا حدی این احساس را داریم اما اگر نمی توانید با آن روبرو شوید، آماده شروع یک کسب و کار نیستید.

۹- شما می توانید با ترس از موفقیت کنار بیایید

عجیب به نظر می رسد اما خیلی از مردم از موفقیت هم هراس دارند. موفقیت باعث ایجاد انتظارات بیشتر، کار بیشتر و بیشتر دیده شدن می شود. اگر آماده کنار آمدن با این مسائل نیستید، آماده شروع کارتان نیز نیستید.

۱۰- مقداری پول نقد در اختیار دارید

در حالی که می توانید با مقدار خیلی کم سرمایه برخی کسب و کارها را راه بیندازید، این حقیقت کماکان وجود دارد که موفق شدن نیازمند زمان است. اگر مقداری پول پس انداز کرده اید یا در طول پیشرفت شرکت به منبع پول دیگری دسترسی دارید، آمادگی بیشتری نسبت به کسی دارید که زیر بار قرض است و ریال به ریال پولش را حساب می کند.

۱۱- شما در اوج تغییرات عمده زندگی قرار ندارید

تغییرات عمده اغلب باعث می شوند که مایل به انجام کار جدیدی باشید. این موضوع عالی ست اما مطمئن شوید که قبل از شروع از آن تغییرات گذر کرده باشید. تنها بعد از آن به خودتان زمان بدهید تا خود را بازیابید و در مورد کسب و کار جدیدتان فکر کنید.

۱۲- در صنعت جدیدتان تجربه دارید

اگر در صنعتی که می خواهید وارد شوید تجربه دارید، برای شرع کارآفرینی آماده تر هستید. اگر این طور نیست، قبل از ترک شغل فعلی تان شغلی فرعی به دست آورید تا تجربه کسب کنید.

۱۳- اطلاعات زیادی در مورد خود کسب و کار دارید

هر کس نان پختن بلد است که بناید نانوایی بزند. غیر از انجام کار اصلی، کارهای زیادی وجود دارد که بر عهده کارفرماست و اگر اطلاعات زیادی در مورد کسب و کار دارید (از جمله مسائلی نظیر استخدام، اجاره و بازاریابی) موقعیت مستحکم تری برای شروع کارتان خواهید داشت.

۱۴- در مدیریت زمان مهارت دارید

مردم خیلی از اوقات می خواند کسب و کار جدیدی را آغاز کنند فقط به این دلیل که رییس شان را دوست ندارند. اما آیا شما برای این که رییس خودتان باشید، مهارت کافی دارید؟ مدیریت کسب و کار نیازمند نظم درونیست؛ و اگر شما از قبل زمان تان را به خوبی تنظیم می کنید، آمادگی بیشتری نسبت به افرادی دارید که نیازمند انگیزه بخشی دیگران هستند.

۱۵- شما متوجه خطرات مالکیت کسب و کار هستید

مالکین کسب و کار این نکته را می دانند که دارند خطر می کنند. ممکن است که هیچ گاه سودی به دست نیاورید و همچنین این احتمال وجود دارد که چنان به سرعت رشد کنید که خسته شوید. آماده درک کردن و مدیریت این خطرات نشانه مطمئنی از آمادگی شما برای شروع کار است.

مطمئنا این یک لیست کارآفرینی نبود اما برای تشخیص این موضوع که آیا آماده شروع کسب و کار خودتان هستید یا خیر، شروع خوبی ست. اگر آماده نیستید، این مطلب را به عنوان راهنمایی برای شرایطی بدانید که باید به آن ها دست یابید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag