پرش لینک ها

۸ نکته برای شعار تبلیغاتی مناسب

شعار تبلیغاتی خوب یکی از پایه های اصلی داشتن یک کسب و کار و خوب است. شعار پیامی متحدکننده است که می تواند بازگو کننده هویت شرکتتان باشد. ذات کوتاه و جذاب بودن آن باعث می شود مشتریان همیشه آن را به خاطر بسپارند. خیلی مهم است که شعاری جالب و پر مفهوم برای بیزنس خود انتخاب کنید.

در زیر به ۸ نکته ای اشاره می کنیم که کمکتان می کند بهترین و برانگیزاننده ترین شعار را برای کار و تجارتتان انتخاب کنید.

۱- شعار تبلیغاتی هر چه کوتاه تر باشد بهتر است

شعارتان نباید بیشتر از یک جمله باشد و در بیشتر موارد حتی اگر یک عبارت باشد بهتر است. هرچه شعارتان کوتاهتر باشد، راحت تر به خاطر سپرده می شود. جذاب ترین قسمت کارتان را در چند کلمه ساده و روان برجسته کنید (بین پنج تا ده کلمه).

۲- شعار تبلیغاتی باید اورجینال باشد

بد نیست که از تبلیغات و شعارهای موجود الهام بگیرید اما سعی نکنید از شعاری که تا الان موفق بوده است تقلید کنید. چرا باید کسی جذب چیزی تقلیدی شود؟ حتی ممکن است وارد دردسرهای رعایت نکردن کپی رایت شوید. خاص و جذاب بودن هم مطمئن تر است هم هوشمندانه تر.

article_image_one_481.jpg

۳- شعار تبلیغاتی باید واقع بینانه باشد

وعده ای که نتوانید به آن عمل کنید ندهید. ایده خوبی نیست که شعار دهید «ارزان تر از همه جا» وقتی نمی توانید آن را اجرا کنید (همیشه این احتمال وجود دارد که کسی قیمت هایش را پایین تر از شما بیاورد). در ادعاهایتان صادق باشید و اغراق نکنید.

۴- شعار تبلیغاتی تان باید شعرگونه باشد

به شعارتان به عنوان یک بیت شعر نگاه کنید. ریتم و جریان خوب شنیدن و به زبان آوردن آن را جذاب تر می کند. ریتم و تکرار کلمات هم آوا می تواند شعارتان را در ذهن ها ماندگارتر کند.

۵- شعار تبلیغاتی تان باید قابل خواندن باشد

از زبانی مبهم و سردرگم کننده برای شعارتان استفاده نکنید. از جملات معلوم و دستور زبانی درست استفاده کنید. جمله معلوم ساختاری است که فاعل انجام دهنده عمل است نه اینکه فعل به مفعول نسبت داده شود. مطمئناً شعار اگر به حالت مجهول نوشته شود آن اندازه جذاب نخواهد بود.

۶- شعار تبلیغاتی تان باید قابل گفتن باشد

شعارتان را بلند بگویید. چطور شنیده می شود؟ آیا روان به زبان می آید یا گفتنش سخت است؟ شعارتان نه تنها باید راحت خوانده شود، بلکه باید راحت و روان بر زبان جاری شود.

۷- شعارهای تبلیغاتی باید بر سود مشتری تمرکز داشته باشد

تقریباً همه شعارهای موفق حاوی دلیلی هستند که چرا مشتری باید بخواهد آن بیزنس را انتخاب کند. مثلاً Burger King می گوید، «هر طور دوست داری سفارش دهید»، State Farm می گوید، «مثل یه همسایه خوب» و DeBeers می گوید، «الماس برای همیشه». همه این شعارها توجه را به سمت فایده اصلی که مشتری از انتخاب آن محصول یا بیزنس می برد، می کشانند: قابلیت تغییر، صمیمیت و دوام. شما می توانید حتی با یک عبارت ساده چیزی که باعث جذابیت شرکتتان می شود را بیان کنید.

۸- شعار تبلیغاتی تان باید خنده دار نباشد

شوخ طبعی می تواند راهی موثر برای به یادماندنی شدن شعارتان شود اما باید مراقب باشید. برندهای کوچکتر و جدیدتر بهتر است شعارهایی را انتخاب کنند که توصیفی و جدی تر باشد.

نتیجه:

یک شعار خوب می تواند جذابیت و حضور برند شما را پررنگ تر کند اما یک شعار بد مشتریان احتمالی تان را سردرگم خواهد کرد. با رعایت نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد، شعاری برای برندتان انتخاب کنید که در خاطره ها ماندگار شود.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag