Skip links

۸ راهکار تبلیغاتی برای تازه کارها

شیوه تبلیغات در پنج سال پیش، دیگر امروز به کار نمی آید و همواره باید به دنبال ایده های جدید در تبلیغات بود. تبلیغات روز به روز در حال دگرگونی است. در نتیجه مشاغل نوپا و کوچک برای هزینه کردن در تبلیغات بهتر، باید هوشمندانه عمل کنند. تاکتیک های متعددی در زمینه تبلیغات مشاغل وجود دارد. اما موارد زیرمناسب مشاغل نوپا و کوچک هستند که امکان هزینه فراوان برای تبلیغات ندارند.

مشاغل خُرد، سابقاً از کتاب های اطلاعات مشاغل (Yellow Pages) جهت انجام تبلیغات استفاده می کردند، اما امروزه موج تبلیغات کاغذی به تبلیغات در فضای مجازی رسیده است. روزنامه ها نیز تا همین سال های اخیر یکی از مکان های مناسب جهت تبلیغات بوده است اما با ظهور سایت های خبری گوناگون و متنوع، مردم بیشتر اخبارشان را از جاهای دیگر دنبال می کنند و با کاهش استقبال مردم از روزنامه ها، دیگر مکان چندان مناسبی برای تبلیغات به نظر نمی رسند. در نتیجه فکر خوبی است اگر صاحبان مشاغل نوپا نگاهی هم به فضای مجازی داشته باشند. البته تبلیغات در اینترنت نیز رو به متحول شدن است و تبلیغات بَنِری نیز دیگر کمتر مشتری دارد. پس چه باید کرد؟ در ادامه ما چند راه مناسب و به روز را به شما ارائه می کنیم:

۱٫ با دیگر شرکت ها همکاری کنید و بزرگ شوید!

می توانید به دنبال شرکت ها و مؤسساتی باشید که هر دو یک هدف دارید و مخاطبین شما یکسان هستند، در نتیجه می توانید یکدیگر را تکمیل کنید. با این کار، شرکت های همکار، مُبلغ شما و شما مُبلغ آنها خواهید بود. مشارکت شما همچنین می تواند در ارائه محصول/خدمات باشد. به این معنی که یک شرکت ارائه محصول را متقبل شده و دیگری ارائه خدمات را انجام می دهد. یک نمونه ملموس، شرکت های برگزارکننده خدمات مجالس هستند که بخش های مختلفی نظیر آتلیه عکاسی، آرایشگاه، سالن و حتی خدمات تزئین ماشین عروس یکجا جمع شده اند. با این کار خیال مشتری نیز راحت تر است که کارها همه یکجا انجام می شود.

article_image_one_471.jpg

۲٫ موقعیت تبلیغات مکان-محور را از دست ندهید

بخصوص اگر رایگان باشد. شما تاجر عسل هستید و کتاب فروشی اخیرا کتابی که در زمینه عسل و فواید آن است، به معرض نمایش می گذارد. اگر این امکان وجود دارد تا شما در همان نزدیکی میزی دست و پا کنید و عسل خود را به معرض نمایش بگذارید، پس معطل چه هستید؟! حتی اگر برایتان هزینه همکاری نیز دارد، آن را تقبل کنید.

۳٫ یک وبسایت کارامد داشته باشید.

طی یک تحقیق نسبتا قدیمی مشخص شده بود که در سال ۲۰۰۷، ۷۰ درصد مردم دنیا پیش از این که قدم به بازار خرید بگذارند، ابتدا جستجویی هم در اینترنت انجام می دهند. حالا ۷ سال از این تحقیق می گذرد پس قطعا این میزان، بیشتر شده است. اگر از راه اندازی یک سایت هراس دارید و آن را چیز پیچیده ای تصور می کنید، باید به شما بگویم که با آمدن ابزارهای ساده و کارامدی نظیر جوملا، دروپال، وردپرس و غیره دیگر راه اندازی سایت کار سخت و پیچیده ای نیست. بخصوص که با یک جستجوی ساده، راهنمای راه اندازی و طرز استفاده از آنها به زبان فارسی نیز قابل دسترسی است. یک وبسایت خوب یکی از ملزومات یک حرفه خوب است بخصوص که هزینه چندانی نیز نخواهد داشت.

۴٫ پیام خود را چاپ و منتشر کنید.

فلایرها و تراکت ها هنوز هم قابلیت های خوبی در تبلیغات دارند. چرا که پیام شما و شعار شما آنطور که خودتان دوست دارید در کوی و برزن پخش می شود. بعلاوه شیوه های جدیدتر فلایرها نظیر فلایرهای آهنربایی می تواند بیشتر جلب توجه کند.

۵٫ یک راه تماس با مشتریان ایجاد کنید.

وقتی وبسایت خود را راه انداختید، یک فرم تماس ایجاد کنید و در ازای پر شدن آن توسط مشتری، به او خدمات ارائه کنید. مثلا با پر کردن فرم، به آنها ۲۰ درصد تخفیف بدهید. با داشتن لیستی از ایمیل های مشتریان می توانید آنها را از اخبار و اطلاعات خود آگاه کنید. البته حواستان باشد که ایمیل های تبلیغاتی شما جنبه اسپم پیدا نکند چرا که تأثیر عکس خواهد داشت.

۶٫ وجهه خوبی از خود به نمایش بگذارید.

با ایجاد صفحات و گروه های اجتماعی در سایت های مختلف، در مقابل انظار عمومی قرار بگیرید و به صورت کاملا مجانی، مخاطبین را از خدمات و کارایی های حرفه خود آگاه کنید. داشتن چنین گروهی وجهه ملموس تری داشته و ارتباط نزدیکتری بین مشتریان و حرفه شما برقرار می شود. در نتیجه مراجعه کنندگان به وبسایت شما و در نهایت به حرفه شما بیشتر می شود.

۷٫ وقتی همه این کارها را کردید، نتیجه هرکدام را نیز بررسی کنید.

اگر وبسایت را راه انداختید، آمار بازدیدکنندگان را مرور کنید. اگر از فلایرها استفاده کردید و با شما تماس گرفته شد،بدانید که از چه طریق و از کدام محدوده این تماس صورت گرفته است. حتی می توانید از فرم های نظر سنجی چه در محل کار و چه در وبسایت خود استفاده کنید.

۸٫ یک بانک اطلاعاتی تهیه کنید.

برای مشتریان خود یک بانک اطلاعاتی جامع تهیه کنید. شاید به نظر بی فایده باشد، اما ثبت یک بانک اطلاعاتی از مشتریان باعث می شود در دراز مدت جامعه ای از مشتریان با ریز اطلاعات خرید و دریافت خدمات و بازخورد آنها داشته باشید و به مرور مشتری های خود را بشناسید.

تاکتیک های متعددی در زمینه تبلیغات مشاغل وجود دارد. اما موارد ذکر شده، مناسب مشاغل نوپا و کوچک هستند که امکان هزینه فراوان برای تبلیغات ندارند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag