پرش لینک ها

۱۰ هشدار در استفاده از تبلیغات اینترنتی

اینترنت بهترین محل برای قراردادن پیامهای تبلیغاتی و کسب بهترین نتیجه از فعالیتهای تبلیغات است به دلیل اینکه در دنیای امروز اینترنت رسانه ای جهانی است که در هر لحظه میلیونها نفر به آن مراجعه می کنند. بر این اساس با این وجود بسیاری از تبلیغ دهندگان اشتباهاتی مرتکب می شوند که اثر بخشی تبلیغات اینترنتی خود را تا حد زیادی کم می کنند.

۱٫ تبلیغات Pop-Up :

پاپ آپ نوعی از تبلیغات ناخواسته است که در قالب یک صفحه جدید بر روی نمایشگر کاربران اینترنت نمایش داده می شود. این نوع از تبلیغات اینترنتی از اثر بخشی چندانی برخوردار نیست زیرا بصورت ناخواسته و در مواقعی در نقش مزاحم قرار می گیرد. از طرف دیگر به وجود آمدن تکنولوژی ها و نرم افزارهایی که به صورت خودکار از نمایش پاپ آپ ها جلوگیری می کنند در بسیاری از موارد موجب از دست رفتن فرصت و پول تبلیغ دهنده می شود. لذا در استفاده بدون برنامه از این نوع تبلیغات ناخواسته باید تجدید نظر کرد.

۲٫ پرداخت مبالغ زیاد به تهیه کنندگان پیام تبلیغاتی :

چنانچه از کار تهیه کننده پیام تبلیغاتی خود راضی نیستید فرد دیگری را امتحان کنید . ضمن آنکه نرم افزارهایی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان در زمانی کم و بدون صرف هزینه تبلیغ مورد نظر را طراحی و تولید نمود.

article_image_one_467.jpg

۳٫ اتلاف پول :

هیچ مدیری مایل نیست که پول خود را برای تبلیغاتی که فاقد اثربخشی لازم است صرف کند. بسیاری از مدیران برای نمایش تبلیغات خود به دنبال سایتهایی می گردند که بازدید کنندگان بسیاری داشته باشد. ولی نکته همین جاست که آیا تمامی بازدیدکنندگان از یک وب سایت می توانند مشتری شما باشند؟ بر این اساس لازم است قبل از هرکاری مخاطبان هدف خود را به صورت دقیق تعریف کنید و اطلاع درست از تعداد مخاطبان هدف خود که جزء بازدیدکنندگان هستند بدست آورید تا از اتلاف بیشتر پول شرکت جلوگیری شود.

۴٫ هرزنامه ( Spam ) :

بازاریابی از طریق ایمیل یا پست الکترونیکی یکی از اثربخش ترین شیوه های بازاریابی در محیط وب است به شرط آنکه به درستی به کار گرفته شود. اگر شما به ایمیل مخاطبان خود نامه های بدون درخواست ارسال کنید ، دچار مشکلات ناشی از ارسال هرزنامه خواهید شد. در این صورت احتمالاً ایمیل شما را به عنوان هرزنامه به سرویس دهندگان پست الکترونیک معرفی خواهند کرد و اینکار باعث می شود ایمیلهای ارسالی شما به جای پوشه Inbox به پوشه Spam منتقل شود. در نتیجه اعتبار و به دنبال آن احتمال دیده شدن ایمیل های تبلیغاتی شما به شدت کاهش خواهد یافت. لذا شما باید تنها برای کسانی که مایل به دریافت این نامه ها هستند مطالب خود را ارسال کنید همچنین بهتر است در پایان ایمیل خود ، از مخاطبان بخواهید درصورتیکه تمایلی به دریافت ایمیلهای شما ندارند به شما اطلاع دهند.

۵٫ ترجیح شیوه و شکل تبلیغ به محتوای آن :

بسیاری از تبلیغ دهندگان شکل و نحوه اجرای تبلیغات ( استفاده از انیمیشن و… ) را به محتوای تبلیغ خود ترجیح می دهند. اما باید توجه داشته باشید که هیچ چیز نمی تواند جایگزین مطالبی مهم درخصوص کالا یا خدمت شما شود. لذا در طراحی تبلیغاتی خود بسیار دقت نمائید. ساختار و محتوای پیام ، کلمات مورد استفاده و چگونگی معرفی مزایا و قابلیتهای محصول از جمله مواردی است که باید به آن توجه کافی داشته باشید.

۶٫ عدم وجود گزینه ای برای اقدام :

به منظور اثر بخشی تبلیغ به غیر از قراردادن نام تجاری شرکت در معرض دید مخاطبان در قدم بعدی شما باید به آنها بگوئید که انتظار دارید چه کاری انجام دهند. به عنوان مثال دعوت به کلیک روی تبلیغات برای دریافت اطلاعات بیشتر یا حتی فراتر از این برای کسانی که این واکنش مورد نظر شما را نشان می دهند پاداش درنظر بگیرید. مثلا امکان دانلود نسخه رایگان یک نرم افزار به عنوان پاداش برای کسانی که روی بنر شما کلیک می کنند درنظر بگیرید.

۷٫ استفاده از تبلیغات قدیمی و تکراری :

تبلیغ قدیمی و تکراری نمی تواند موجبات ارتقای نام تجاری شما را فراهم سازد. حتی ممکن است به ارزش نام تجاری شما آسیب نیز برساند. هرچند نام تجاری ، شعار تبلیغاتی یا لوگوی شما می تواند برای سالها یکسان باشد ولی شما باید مرتباً تم های خلاقانه ای برای تبلیغات خود انتخاب کنید . تنوع و نوآوری در شکل و محتوای تبلیغ می تواند مانع کسالت و دل زدگی مخاطبان شما شود. لذا همواره تبلیغات خود را به روز کنید و رنگها و تم های متنوع را بکار بگیرید. و در صورتی که طراحی و ساخت تبلیغ را در شرکت خود انجام می دهید ، مجبور به پرداخت هزینه بیشتر نخواهید بود.

۸٫ تمام تلاش خود را منحصراً معطوف به تبلیغات اینترنتی کردن :

از آنجائیکه تمام مخاطبان شما از تبلیغات اینترنتی استفاده نمی کنند توجه صرف به تبلیغات آنلاین موجب از دست دادن بخشی از مشتریان خواهد شد. لذا بهتر است فعالیتهای خود را محدود به فضای اینترنت نکنید و رسانه های دیگر را هم در سبد رسانه ای خود قرار دهید . اینکار سطح پوشش تبلیغات شما را افزایش داده و افراد بیشتری را با شرکت شما آشنا خواهد ساخت .

۹٫ طراحی نامناسب تبلیغ :

بهتر است از تصاویر و انیمیشنهای مختلف که موجبات حواس پرتی مخاطبان می شود استفاده نشود همچنین درصورتی که پیام خود را به زبان فارسی درج می کنید مطمئن شوید که تمامی کاربران به راحتی می توانند متن تبلیغات شما را مشاهده کنند. برای این منظور از فونتهایی استفاده کنید که برای تمامی کاربران قابل مشاهده است . روش دیگر این است که متن پیام را بصورت تصویر درآورید در این صورت باید کیفیت و حجم فایلهای مورد استفاده را درنظر داشته باشید. چنانچه حجم فایلها زیاد باشد ممکن است جهت دانلود مخاطبان حوصله خود را از دست بدهند.

۱۰٫ مکان نامناسب :

برای اثربخشی بیشتر تبلیغات باید آنها را در مکان مناسبی قرارداد. قبل از نمایش تبلیغ خود از محل دقیق نمایش آن مطمئن شوید. نتایج تبلیغ خود را مورد بررسی قراردهید و بهترین زمان و مکان را برای نمایش تبلیغ خود انتخاب کنید . برای انتخاب مکان مناسب باید تصاویر ، انیمیشنها و سایر بنرهای موجود در صفحه را هم درنظر داشته باشید. به طور کلی امکان مشاهده شدن قسمتهای بالای صفحه بسیار بیشتر از قسمتهای پائین صفحه است .

امید است شما نیز با توجه به موارد مذکور اثر بخشی بیشتری از تبلیغات اینترنتی خود حاصل نموده و بتوانید تعداد بیشتری از کاربران اینترنت را با برند و مزایای محصولات خود آشنا سازید.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag