Skip links

۳ علت اهمیت مدیریت برند در سال ۲۰۱۶

در جهانی که مصرف کنندگان به سرعت اطلاعات مورد نظرشان را دریافت می کنند، و در کسری از ثانیه راجع به یک شرکت تصمیم می گیرند، خصوصا در سال جدید مدیریت برند، همه چیز است. اگر شرکت ها بتوانند خودشان را در انظار عموم، خوب به تصویر بکشند، اساساً بر برداشت مردم از آنها تأثیر خواهد داشت. در حقیقت، در موارد بسیاری، برند و این تصویر به اندازه ی (اگر بیشتر نه) خود محصول مهم هستند.

این مسئله نشان می دهد توانایی یک شرکت در تحت تأثیر قرار دادن بازار فروش، مثبت تر از کیفیت محصول و یا هر دارایی دیگری است. در ۲۰۱۶، کسب و کارهای بسیاری با شکست مواجه خواهند شد یا بسته به توانمندی برندشان، موفق خواهند شد.

۱- اهمیت دیدگاه ها

مسئله ی نظر و دیدگاه مشتریان در مدیریت برند، بسیار مهم است. در حقیقت، ۸۹% از مصرف کنندگان عقیده دارند دیدگاه های برخط خدمات و محصولات، موثق و قابل اعتماد هستند. در همین راستا، ۸۰% از مصرف کنندگان اقرار کرده اند که با خواندن یک دیدگاه بد در مورد یک کالا از خریدش صرف نظر کرده اند. بنابراین، دیدگاه های بد می توانند به شرکت آسیب بزنند، و دیدگاه های مثبت می توانند به آن کمک کنند. آمارها نیز موید این موضوع هستند. ۸۵% از افرادی که با آنها مصاحبه شده بود ادعا کردند مایل اند کالایی را بخرند که دیگر مشتریان درباره اش دیدگاه خوبی را مطرح کرده باشند. این نمونه ای از قدرت بی طرفانه ی دیدگاه ها است. مشتریان از همیشه دقیق تر شده اند، و در نتیجه بازاریابی و تبلیغات تقریباً قدرت گذشته را دیگر ندارند. در سال های گذشته، تبلیغات می توانست با فنون بازاریابی به طور مؤثر، نظر یک خریدار را در مورد شرکت عوض کند.

article_image_one_635.jpg

به هر حال، در ۲۰۱۶، مصرف کنندگان بسیار آگاه تر هستند و نسبت به تبلیغات، شک و تردید بیشتری دارند. خریداران به خوبی از اهداف شرکت ها آگاه هستند. به همین دلیل به شرکت ها اعتماد نمی کنند، خصوصاً به ادعاهای ساختگی آنها در مورد محصولاتشان. با این حال، آنچه مصرف کنندگان به آن اعتماد می کنند، دیدگاه های مصرف کنندگان دیگر است. هنگامی که یک مصرف کننده، دیدگاه یا نظرش از محصول یک شرکت مثبت است، فرض بر این است که این ادعا بی طرفانه و در نتیجه صادقانه است. بنابراین، مصرف کنندگان به احتمال بسیار زیاد به مصرف کنندگان دیگر اعتماد می کنند تا یک شرکت، به همین دلیل است که دیدگاه های مصرف کننده بسیار مهم است. قدم اول این است که به مشتریانتان اهمیت بدهید، و سپس آنها را دنبال کنید تا مطمئن شوید دیدگاه های مثبتی دریافت خواهید کرد.

۲- تصویر همه چیز است

برند بد، یعنی فروش ناچیز، از دست دادن مشتری و رشد ضعیف. برند مشخص می کند که تصویر شما در چشمان مشتریان و صنعتتان چگونه است. متاسفانه، ارزش حقیقی محصول و خدمت شما در زیر لایه های گمراه کننده ای از مطبوعات، رسانه ها، صحبت های شفاهی و تبلیغات– همه ی آنچه برند منحصر به فرد شما را تشکیل می دهند، پنهان است. اگر می خواهید در ۲۰۱۶ در بازار بمانید، باید بیشتر از همیشه روی برندتان تمرکز کنید. برای پیشرفت برندتان به ابزاری مانند RepRevive، نگاهی بیندازید. این برنامه برای ساخت برند و ایجاد اعتماد مصرف کننده بسیار مفید است، چنین برنامه هایی کسب و کارها را قادر می سازند قبل از اجرای نظرسنجی در وبگاه ها بتوانند دیدگاه ها را مدیریت کنند.

RepRevive با عرضه ی آنلاین نرم افزار مدیریت اعتبار و ابزار بازخورد کسب و کار، کمک می کند تا کسب و کارها بر دیدگاه های بد غلبه کنند و به وفاداری و احترام مشتریان دست یابند. در واقع، این برنامه، به کسب و کارهای کوچک کمک می کند تا تجربه ی مشتری را بهبود بخشند. این برنامه با اجرای یک نظرسنجی، تجربیات مشتریان را برآورد می کند و سپس این بازخوردها را در جای مناسب منتشر می کند. اگر بازخوردها خوب باشد، آن را در فیسبوک پست خواهد کرد. اگر بد باشد، آن را بررسی می کند و در اختیار خود شرکت قرار می دهد. اگر این بازخوردها در حد متوسط باشد، ممکن است با مصرف کنندگان از طریق رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کند. اگر شما دیدگاه های خوبی دریافت کنید، کسب و کارتان بهبود خواهد یافت و به این ترتیب درآمدتان نیز بهتر می شود.

۳- مصرف کنندگان به مصرف کنندگان اعتماد می کنند نه به کسب و کارها

اگر می خواهید مشتری جدید از شما خوشش بیاید، نیاز دارید او به دنبال ارزیابی مشتریان راضی قبلی برود. برای کسب و کارهای جدید، این یک سناریوی مرغ و تخم مرغ است. اگر دیدگاه های خوب بعدی از دیدگاه های خوب قبلی ناشی می شوند، پس پرسش این است چگونه می توان دیدگاه های خوب اولیه را به دست آورد؟ پاسخ این است، با ارائه ی کیفیت. اگر می خواهید مشتریانتان شما را دوست داشته باشند، هیچ جایگزینی برای کیفیت محصولات و خدمات وجود ندارد. کیفیت کمک خواهد کرد در ابتدا رتبه ی شما افزایش بیابد. مخصوصاً برای کسب و کارهای خدماتی، رتبه بندی بسیار مهم است. تفاوت یک ستاره در رتبه ی یک رستوران می تواند تا ۱۰% بر درآمد شرکت تأثیر بگذارد. نیازی نیست که کارشناس بازار باشید تا اهمیت دیدگاه های آنلاین را درک کنید، باید هر کاری که می توانید برای بهبود آنها و مثبت نگاه داشتن شان انجام دهید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag