Skip links

۹ قابلیت موثر گوگل پلاس جهت بهینه سازی وب سایت

با این حال, با وجودی که گوگل پلاس تعداد زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی مشهور جهان را در اختیار ندارد, اما شامل عناصر و مزایای بسیار بیشتری می باشد که میزان ارزش کسب و کار شما را نشان می دهد, به ویژه هنگامی که باعث افزایش طبیعی میزان ترافیک و بازدید وب سایت شما می گردد.
در اینجا به برخی از روش هایی که شما می توانید برای اهداف سئوی کسب و کار خود از گوگل پلاس استفاده کنید اشاره می کنیم :

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

قابلیت شماره ۱: جستجوی شخصی

یکی از منحصر به فرد ترین راه حل هایی که گوگل پلاس به کسب و کار شما کمک می کند این است که از طریق جستجوی شخصی ،امکان رتبه بندی طبیعی را برای سایت شما فراهم می آورد. به عبارت ساده تر, جستجوی شخصی وقتی اتفاق می افتد که یک کاربر به حساب گوگل خود وارد شده باشد و نتیجه جستجو را متفاوت با کاربران دیگر که به حساب گوگل خود وارد نشده اند می بیند. این موضوع به این دلیل می باشد که گوگل تنظیمات کاربر را زمانی که به حساب کاربری خود در گوگل وارد می شود ذخیره می کند و سعی می کند نتایج جستجو را بر اساس تنظیمات کاربر تغییر دهد.
مطالعه ای که توسط آقای اریک انگه (مشاور سئو) در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان می دهد که نتایج جستجوی یک صفحه وب خاص را می توان برای افرادی که یک کاربر و یا کسب و کاری را در گوگل پلاس دنبال یا Follow می کنند ارتقا داد. این موضوع به این دلیل می باشد که گوگل تنظیمات یک کابر را برای آن کسب و کار یا نویسنده تشخیص می دهد و این موارد را در صورت جستجو شدن در گوگل ، که قبلا توسط فرد یا کسب و کاری پاسخ داده شده باشد و یا مورد بحث قرار گرفته باشد را در رتبه بالاتر نمایش می دهد.

قابلیت شماره ۲: گوگل پلاس محلی

نتایج جستجو محصولات/خدمات:

هنگامیکه یک کاربر اینترنتی نام یک خدماتی را که نیاز دارد در موتور جستجوی گوگل تایپ می کند, موقعیت جغرافیایی آن خدمات برای آن کاربر مهم می باشد بنابراین گوگل با استفاده از نمودار و گراف دانش خود (الگوریتم جستجوی گوگل)، لیست سایت های منطقه ای مرتبط را در پایین تبلیغات اینترنتی گوگل درصفحه نتایج جستجو نمایش می دهد. و اگر کسب و کار شما منحصر به فرد و ویژه باشد ، در جای مناسبی از نتایج جستجوی گوگل که بر اساس الگوریتم جستجوی گوگل مشخص می شود قرار می گیرید.

 

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ
گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

نتایج جستجوی برند و نام تجاری:

وقتی یک کاربر اینترنتی نام یک شرکت یا برند خاصی را جستجو می کند ممکن است از گراف دانش دیگری استفاده شود. اطلاعاتی که از گراف دانش برند ها نمایش داده می شود بسیار وسیع تر و با جزئیات بیشتری نسبت به گراف دانش جستجوی محصولات و خدمات است.
با گراف دانش برندها, کابر می تواند تصویر پروفایل گوگل پلاس کمپانی مورد نظر را ببیند و یا حتی گوگل می تواند محل کمپانی را یر روی نقشه مشخص کند, نظرات کاربران در مورد کمپانی را نمایش دهد و جزئیات کامل تری از کمپانی مانند آدرس پستی و تلفن آن را اطلاع دهد. همه این اطلاعات از صفحه تجاری گوگل پلاس استخراج می شود.

 

قابلیت شماره ۳: ایندکس شدن

بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر, گوگل برای تمام پست های گوگل پلاس رباتهای جستجوگر خودش را فعال می کند. و همین موضوع باعث می شود تا محتوای پست ها در اینجا به سرعت دیده شوند. در مطالعه مشابهی توسط آقای اریک انگه, وی به این مورد اشاره کرده است که شخصا شاهد بوده که محتوایی که در گوگل پلاس پست شده بوده, سریع تر توسط گوگل ایندکس گردیده. 
ما نیز خودمان نتایج مختلفی گرفته ایم. گاهی اوقات گوگل محتوای من را یکی دو روز زود تر ایندکس می کند اگر آن را بعد از آپلود در وب سایت شخصی ام در گوگل پلاس هم پست کنم. ولی بعضی وقت ها هم این کار را انجام نمی دهد.

 

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

قابلیت شماره ۴: رتبه پست های شما در شبکه های اجتماعی

نه تنها درهر پست گوگل پلاس ربات های گوگل می خزند بلکه آنها ایندکس نیز می شوند و در صفحه نتایج جستجوی گوگل رتبه می گیرند. این موضوع به افزایش ارزش پست های شما کمک می کند و باعث می شود تا گذاشتن پست در گوگل پلاس مهم تر شود. مطمئنا گوگل به صفحات دیگر شبکه های اجتماعی در گذشته رتبه می داده است اما این ها عمداتا فقط صفحات مشخصات و ارتباطی بوده اند نه پست های واقعی.
هیچ محدودیت کاراکتری شناخته شده ای در گوگل پلاس وجود ندارد, بنابراین می توانید محتوای کنونی وب سایت را به راحتی مجددا روی صفحه شخصی گوگل پلاس خود زیر یک کلمه کلیدی مرتبط پست کنید و توانایی این را داشته باشید تا یک موضوع را دو بار رتبه بدهید.

قابلیت شماره ۵: دریافت محتوای وب سایت های ویروسی

گوگل پلاس ممکن است که بزرگترین پلت فرم شبکه های اجتماعی نباشد اما این شبکه برخی از بهترین کاربرای فعال و تعامل کننده در اینترنت را دارد. این امر برای مدیران و نویسندگان مطالب سایت ها که از انجمن ها و ارتباطات گوگل پلاس برای ارتقای کار و ارتباطشان با حرفه ای های زمینه های مشابه کاری شان استفاده می کنند واقعا صدق می کند. 
ارتباط با افراد مشخص و معین و استفاده از قابلیت های پیشرفته گوگل برای به اشتراک گذاری پست ها میان مخاطبین خاص می تواند بهترین اتفاق برای شما باشد . استفاده از شبکه های اجتماعی برای فروش محتوا به همکاران، وبلاگ نویسان و طراحان سایت های اینترنتی این امکان را فراهم می کند تا بتوانند محتوا را بردارند و با اطمینان در وب سایت هایشان به اشتراک بگذارند.

قابلیت شماره ۶: انجمن های گفتگوی گوگل پلاس (Google+ Hangouts)

در وب ۲٫۰ در جهان، فیلم های آنلاین در مباحث SEO بسیار ارزشمند شده اند. با استفاده از Google+ Hangouts ضبط و آپلود یک ویدئوی آنلاین بسیار ساده می باشد. Google+ Hangouts یک سرویس ضبط و پخش زنده و آنلاین ویدئو از گوگل می باشد و جایی است که شما و چندین کاربر گوگل پلاس دیگر می توانند در مورد موضوعات مختلف صحبت کنند. بهتر از همه اینکه این یک ابزار کاملا رایگان می باشد. اگرچه ویدئو های واقعی در نتایج جستجو نشان داده نمی شوند, اما شما می توانید برای پست های واقعی که شامل ویدئو هستند رتبه و Rank بگیرید و به صورت اتوماتیک ویدئوی پاتوق را به YouTube انتقال دهید تا از این طریق نیز رتبه دریافت کنید.

قابلیت شماره ۷: به روز بودن با بهترین روش ها

دنیای سئو به طور مداوم در حال تغییر است و این مهم است که همواره بر اساس آخرین اخبارها, ابزارها و روند ها به روز بمانید. اگرچه گوگل پلاس ممکن است مانند دیگر شبکه های اجتماعی کاربران زیادی نداشته باشد اما یکی از فعال ترین جوامع تحت وب برای سئو کاران حرفه ای می باشد.
از جوامع اجتماعی مانند تکنیک های سئو که جوانب مثبتی برای سئو دارد و طراحان سایت های اینترنتی فعالانه در مسائل بهینه سازی به یکدیگر کمک می کنند.به قول آقای جان مولر که مسئول روابط وب مستر در گوگل است, اجرای انجمن های گفتگوی گوگل پلاس برای پاسخ به سوالات طراحان وب سایت یکی از بهترین راه ها برای پیگیری بهترین شیوه های سئو می باشد.

 

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

قابلیت شماره ۸: قطعه غنی (Rich snippet)

یکی از مهم ترین راه های تشخیص اینکه گوگل پلاس بر نتایج جستجو تاثیر می گذارد از طریق نشانه گذاری قطعه غنی تالیف و نشر می باشد. توضیح این موضوع به این صورت است که با درج یک کد ساده در وب سایت تان و لینک کردن سایت به صفحه گوگل پلاس, طراحان و نویسندگان متن وب سایت ها می توانند تجمیع اطلاعات گوگل پلاس مانند نام نویسنده, دنبال کنندگان گوگل پلاسی او و تصویر پروفایل را در صفحه نتایج موتور جستجو مشاهده کنند.

 

قابلیت شماره ۹: رتبه نویسنده

آغاز استفاده از ایده فوق العاده “رتبه نویسنده “. سال گذشته آقای Matt Cutts مدیر تیم اسپم موتور جستجوی گوگل, از قصد گوگل برای آغاز به رسمیت شناختن مولفین در موضوعات خاص صحبت کرد. اخیرا در یک فیلم ویدئویی آقای Matt این قصد گوگل را تکرار کرد و حتی اضافه کرد که گوگل رتبه بندی صفحات را بر اساس صلاحیت و اعتبار نویسنده آغاز خواهد کرد. اگرچه بعید به نظر می رسد که گوگل پلاس تنها راه برای تعیین صلاحیت بر اساس محبوبیت یک کاربر در شبکه های اجتماعی توسط گوگل باشد, اما به احتمال بسیار زیاد گوگل پلاس با این الگوریتم گره خواهد خورد به نحوی که از ویژگی ها و قابلیت های فعلی آن در الگوریتم استفاده شود.

در انتها

با گوگل پلاس دنیای شبکه های اجتماعی و بهینه سازی موتورهای جستجو یکپارچه تر شده است. از زمان راه اندازی پلت فرم گوگل پلاس در سال ۲۰۱۱ یکپارچه سازی شبکه های اجتماعی با نتایج موتورهای جستجو به نسبت پلت فرم های شبکه های اجتماعی دیگر به مراتب پیشی گرفته است. همانطور که گوگل همچنان به یافتن راه هایی برای یکپارچه سازی فن آوری های خود با هم ادامه می دهد, این مهم است که در برنامه ریزی کردن استراتژی های بازاریابی آنلاین خود شبکه اجتماعی گوگل پلاس را در نظر بگیرید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag