Skip links

طراحی سایت پر مخاطب – راهکارهای پر بازدید شدن وب سایت

هدف این مقاله یادگیری نکاتی است که باید در طراحی سایت خود در نظر بگیرید، این نکات را در ادامه مطلب  برای شما شرح خواهیم داد.
 رعایت کردن این نکات می تواند رابط کاربری راحت تری را در اختیار مشتریان، بازدیدکنندگان وب سایت شما قرار دهد. در نظر گرفتن این نکات به مرور زمان ، درنهایت به پربازدید و محبوب شدن وب سایت تان کمک می کند.

١. رعایت استاندارد های طراحی سایت

به استانداردهای طراحی سایت توجه کنید. در اینترنت وب سایت هایی وجود دارد که از بیش از ۵ یا ٧ فریم در صفحه استفاده کرده اند. استفاده از تکنیک های  غیرمتعارف  و عدم توجه به استانداردها ، ممکن است باعث زیبایی صفحه ای سایت شما شود، اما باعث نارضایتی  برخی دیگر از بازدید کنندگان سایت خواهد شد و در نهایت به ترک وب سایت تان ختم می شود.

٢. انتخاب مناسب نام دامنه

نام دامنه، آدرس اینترنتی وب سایت شما می باشد. تمامی وب سایت ها باید قبل از ورود به دنیای اینترنت ، نام دامنه داشته باشند. قبل از طراحی سایت، برای وب سایت خود  نام دامنه ای انتخاب کنید که نزدیک به کسب و کار شما باشد، تا کاربران به محض دیدن نام دامنه شما، دریابند که کار شما چیست و چه خدماتی ارائه می دهید. در این صورت وقتی مردم عبارت و کلمه خاصی را جستجو می کنند احتمال این وجود دارد که نام سایت شما هم در صفحه موتور جستجو ظاهر شود به همین علت ،بهتر است از نامی استفاده کنید که با زمینه و اهداف کاری شما متناسب باشد.

٣. مطالب و محتوای سایت

درباره محتوای وب سایت خود فکر کنید. هر چقدر که وب سایت شما زیبا طراحی شده باشد تا اطلاعات مورد نیاز کاربران را ارائه ندهید، از شما رو برمی گردانند. کاربران به دنبال اطلاعات به وب سایت شما آمده اند . وب سایت باید به آنها حس خوبی از یافتن اطلاعات درست، مفید و از همه مهمتر امکان دسترسی راحت  را به آنها بدهد.در ارائه اطلاعات و توضیحات دست و دل باز باشید، شاید برخی از اطلاعات ساده ای که به نظر شما دارای  اهمیت نیستند برای کاربران وب سایت شما بسیار جذاب باشند.

۴ . سرعت بارگزاری سایت

سرعت بارگذاری صفحه های وب سایت شما ،مهم ترین فاکتور رنکینگ می باشد. زمانی که یک بازدید کننده ،صفحه شما را باز می کند و بعد از چند ثانیه هیچ بخشی از سایت بارگذاری نشود ، کاربر اشتیاق خود را به دیدن وب سایت شما از دست می دهد و سایت شما را ترک می کند که این گونه ترک سایت ، امتیاز منفی برای وب سایت شما دارد. پس سایت خود را سبک و روان طراحی کنید تا بتوانید بازدیدکنندگان خود را راضی نگه دارید.

۵ . رنگبندی و دیزاین سایت

رنگ ها نقش مهمی در طراحی سایت شما دارند ، رنگ هایی وجود دارند که در کنار هم ، جلوه خاص و زیبایی را به سایت شما می بخشند و رنگ هایی هم وجود دارند که بازدید کنندگان  به محض دیدن آنها ،وب سایت شما را ترک می کنند. این موارد نکات مهمی در طراحی سایت می توانند باشند ،هر چند ابتدایی، ولی بسیار کاربردی و پر اهمیت هستند که در عین سادگی بسیاری از صاحبان سایت به آن ها توجه نمی کنند.

۶. بهینه سازی و سئو سایت

وب سایت شما باید برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد. بهترین و کم هزینه ترین راه برای جذب مخاطب برای وب سایت شما، استفاده از کلیک ارگانیک است. کلیک ارگانیک یعنی بازدیدکنندگانی که با کلیک برروی لینک وب سایت شما در موتورهای جستجو به وب سایت شما آمده اند. این نوع کلیک کم هزینه ترین راه برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شماست. در زمان طراحی وب سایت این موضوع را هم مد نظر داشته باشید.

٧ . دستیابی آسان به محتویات و مطالب

یکی از مهمترین نکته ای که در طراحی سایت باید در نظر بگیرید این مطلب است که ارتباط اطلاعات سایت با بازدید کننده  تنها با یه کلیک باشد تا بازدیدکننده مجبور نباشد برای دستیابی به اطلاعات مورد نیازش چندین بار کلیک کند. کلیک کردن زیاد  بازدید کننده باعث می شود که شخص ، سایت را ترک کنند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag