Skip links

گواهی SSL در طراحی سایت – وب سایت خود را به گواهی SSL مجهز کنید

مقاله ای در خصوص SSL که سوال خیلی از کاربران هستش که طراحی سایت مجهز به SSL به چه صورت است، ما در این مقاله توضیحی کامل در این خصوص خواهیم داد. با ما همراه باشید.

گواهی SSL در طراحی سایت به این معناست که، تمام اطلاعات وب سایت تبادل شده میان سرور و مرورگر پیش از ارسال کد گذاری خواهند شد.

برای این کار، گواهی SSL دو کد دارد که کلید نامیده می‌شوند. کلید امنیتی (private key) منحصراً به سرور میزبان وب سایت اختصاص دارد و کلید عمومی (public key) در دسترس تمام مرورگر‌ها قرار خواهد گرفت. داده‌هایی که توسط کلید امنیتی رمز گذاری شوند تنها توسط کلید عمومی رمزگشایی شده و بالعکس داده‌هایی که توسط کلید عمومی رمزگذاری می‌شوند توسط کلید امنیتی رمزگشایی خواهند شد .
سطح امنیتی که توسط SSL ایجاد می‌شود به عوامل محدودی از جمله نوع گواهی SSL وب سایت، نوع مرور گر استفاده شده توسط کاربر و قابلیت‌ها و ویژگی‌های سرور میزبان بستگی خواهد داشت .
یکی از ویژگی‌های گواهی SSL، وجود طیفی از سطح رمزگذاری نظیر «بالا‌تر از ۲۵۶ بیت» است .

اگر شما قصد دارید برای افزایش امنیت سایت و وب سایت خود را دارید، گواهی SSL در طراحی سایت استفاده نمایید، اولین گام، انتخاب یک شرکت ارائه دهنده این خدمت است . شرکت‌های ارائه دهنده خدمات SSL بسیار زیاد هستند، اما به یاد داشته باشید که باید بهترین شرکت را از میان آن‌ها انتخاب کنید . شرکتی که دستورالعمل‌های امنیتی سخت گیرانه‌ای را در پیش می‌گیرد .
وقتی شما با یک شرکت قرارداد همکاری امضا کردید، این شرکت از شما قبل از صدور گواهی SSL مدارک هویتی و قانونی شرکت یا سایتتان را برای احراز هویت درخواست خواهد کرد. در این بخش هر شرکت ارائه دهنده، مقررات خاص خود را دارد اما معمولاً بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات SSL اسناد ثبت شده حقوقی و قانونی سایت (شرکت) را درخواست خواهند کرد. برای مثال، شرکت ژئو تراست برای تکمیل مراحل درخواست گواهی و تأیید هویت قانونی محلی و ملی سایت شما، کپی تمام اسناد ثبتی شرکت را به دقت بررسی می‌کند. این شرکت همچنین اسناد مربوط به ثبت دامنه سایت شما را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. ژئو تراست به منظور تسهیل فرآیند بررسی برای مشتریانش، این تحقیق را از طریق پایگاه‌های داده عمومی انجام می‌دهد .


فرآیند صدور گواهی SSL توسط CA بسته به نوع و سطح گواهی خریداری شده از چند دقیقه تا چند روز زمان خواهد برد. فرآیند صدور گواهی‌های امن‌تر و قابل اعتماد‌تر زمان بیشتری خواهد برد، اما انتظار برای دریافت این نوع گواهی‌ها ارزش دارد. به عنوان نمونه، صدور گواهی EV SSL بسیار طولانی است، اما حداکثر امنیت و اعتماد را برای شما مهیا خواهد کرد، به نحوی که کاربران از حضور در سایت شما احساس امنیت خواهند کرد. گواهی EV به دلیل ایجاد فضای امن‌تر برای تعاملات شما با مشتریان و کاربران، تأثیر بسیار مثبتی روی افزایش سود کسب و کار شما خواهد داشت .
لازم است شما پس از اخذ گواهی، آن را روی وب سرور خود نصب نمایید. هر چند مراحل نصب SSL ساده و روشن است، اما به دلیل نگرانی برخی از خریداران از ایجاد مشکل، برخی از شرکت‌های CA به هنگام خرید گواهی، دستورالعمل کاملی برای نصب ارائه می‌دهند. چگونگی نصب SSL با توجه به نوع سرور‌ها متفاوت است، بنابراین لازم است برای اطمینان بیشتر هر گونه سؤال و ابهامی را با نماینده CA مطرح کنید .
برخی از شرکت‌های CA به خریدارانشان نشانه امنیتی ویژه‌ای ارائه می‌دهند که خریداران با نشان دادن آن به بازدیدکنندگان سایت به آن‌ها اطمینان می‌دهند که این سایت توسط گواهی امنیتی SSL محافظت می‌شود. برای نصب این نشان ویژه امنیتی کافی است که کد مورد نظر را از نماینده CA دریافت کرده و آن را در بخش Source Code وب سایتتان کپی کنید . اطمینان حاصل کنید که این نشان ویژه امنیتی در سایت شما به ویژه در صفحه اول (home page) برجسته و قابل رؤیت باشد. در صورتی که طراحی وب سایت شما یک فروشگاه الکترونیک است توصیه می‌شود این نشان ویژه را در تمامی صفحات سایت از جمله صفحه محصولات و صفحه ویژه خرید الکترونیک نمایش دهید. زمانی که بازدیدکنندگان هولوگرام SSL را در سایت شما مشاهده می‌کنند، زمان بیشتری را در سایتتان می‌گذرانند، در خبرنامه شما عضو خواهند شد و خرید بیشتری خواهند کرد. متخصصان توصیه می‌کنند که این نشان را در بالای صفحه اصلی نمایش دهید. بسیاری از صاحبان وب سایت‌ها این نشان را در تمامی صفحات سایت نمایش می‌دهند تا امنیت بالای آن را به مشتریان یادآوری کنند .

اهمیت انتخاب درست ارائه دهنده خدمات SSL

نتیجه یک تحقیق نشان داده است که بیش از ٨٣ درصد خریداران آنلاین ابتدا از وجود و اعتبار این نشان اطمینان حاصل می‌کنند و سپس با احساس امنیت بیشتری اطلاعات شخصی خود را در اختیار وب سایت قرار می‌دهند. با توجه به این اصل مهم، انتخاب یک ارائه دهنده خدمات SSL قوی و حسن شهرت دار یکی از مهم‌ترین تصمیمات کسب و کار شما خواهد بود .

همکاری با یک شرکت متخصص در زمینه ارائه گواهی امنیتی SSL به اعتبار سایت شما و اعتماد کاربران به آن کمک قابل توجهی خواهد کرد اما در مقابل انتخاب یک ارائه دهنده غیر قابل اعتماد می‌تواند عواقب جدی و خطرناکی را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که انتخاب درست شرکت ارائه دهنده خدمات SSL امری ضروری قلمداد می‌شود .

مزایای بهره گیری از گواهی‌های SSL در طراحی سایت

وقتی شما از گواهی SSL در وب سایت خود استفاده می‌کنید، این پیام را به کاربرانتان می‌دهید که ما مراقب امنیت اطلاعات شما هستیم و سایت ما مورد اطمینان است. با این وجود تمام گواهی‌های SSL از لحاظ سطح امنیتی موقعیت یکسانی ندارند. زمانی که شما قصد خرید SSL را دارید باید از اعتبار و شهرت خوب شرکت ارائه دهنده این سرویس هم اطمینان حاصل فرمایید. توصیه متخصصان به خریداران، استفاده از گواهی EV SSL است. بهره گیری از گواهی EV SSL که از شرکت ارائه دهنده معتبری خریداری شده باشد، امنیت و اعتبار وب سایت شما در فضای مجازی را تضمین خواهد کرد. علاوه بر این،گواهی EV SSL کاربران را تشویق می‌کند تا زمان بیشتری را در سایت شما حضور داشته باشند که  گواهی SSL در طراحی سایت شما، باعث افزایش فروش و در نتیجه موفقیت منجر می شود .
برای خرید SSL، ارائه دهنده‌ای قابل اعتماد و مستقل را انتخاب کنید. این گواهی باید حداقل سطح رمزگذاری‌اش ۱۲۸ بیتی باشد به گفته بسیاری از متخصصان یک حالت خوب برای SSL، سطح رمزگذاری ۲۵۶ بیتی است. برای حفاظت بهتر از داده‌ها و اطلاعات، باید SSL به مراکز داده قوی و سایت‌های بازیابی اطلاعات قدرتمند مجهز باشد. از نمونه شرکت‌های معتبر در زمینه ارائه گواهی SSL می‌توان به KPMG، دلویت و تاچ اشاره کرد .

گواهی امنیتی SSL در ایران

در این خصوص باید گفت که گواهی‌های امنیتی SSL با واسطه یا بی‌واسطه باید به یک CA معتبر متصل باشند با توجه به شرایط امروز کشور ما و نیاز سایت‌های ایرانی به اخذ این گواهی نامه برای تأمین امنیت کاربران، معمولاً این گواهی‌ها با ۲ یا ۳ واسطه از شرکت CA اصلی خریداری می‌شود .

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag