پرش لینک ها

طراحی سایت با دات نت

Asp.net یک تکنولوژی ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد و برای طراحی وب سایت های داینامیک قابل استفاده می باشد.برای یادگیری زبان Asp.net باید زبانهایی مانند Vb و #C را فرا گرفت.

نسل جدید زبان های برنامه نویسی به این دلیل تولید می شود که زبان های قدیمی تر دارای امکانات محدود بوده و یا قدرت استفاده از تکنولوژی های فعلی را بصورت مطلوب ندارند. ASP.Net نسل جدیدی از ASP بوده که توسط شرکت مایکروسافت عرضـه گردیده است. ASP.Net اولین سیستم جامع برای برنامه نویسی تحت وب (اینترنت) است که از مراحل سطح پایین آن یعنی زبان ماشین تا بالاترین سطح آن که برنامه نویسی ویژوال می باشد برای استفاده در اینترنت و شبکه های محلی طراحی شده است. بزرگترین مزیت آن در برابر سیستم های دیگر، امکانات اینترنت آن است. از ASP.Net می توان در طراحی و تولید سایت های وب اینترانت کوچک یک شرکت و نیز سایت های وب تجاری خیلی بزرگ استفاده نمود. مهمترین نکته ای که در طراحی این محصول درنظرگرفته شده است، استفاده ی آسان، کارآیی بالا و نیز قابلیت فوق العاده این نرم افزار است.

ASP.Net، یک زبان برنامه نویسی run time است. ساختار آن بر اساس Framework بوده که تمام لایه های برنامه نویسی را در بالای سیستم عامل دربرگرفته است. این تمامی تکنولوژی های موجود از طرف مایکروسافت و سایر شرکت ها را شامل می شود. در .Net تمام اعمال تخصیص حافظه و سازماندهی فایل به عهده ی .Net Framework است. همین باعث می شود تا بتوان برنامه ای را که به سیستم عامل متکی نمی باشد ، نوشت. اما قلب Framework، CLR می باشد. مسؤول اجرای فایل ها، فراخوانی آنها به حافظه و کمپایل کردن آنها به زبان MSIL است. سپس کدهای IL در هنگام اجرا، توسط برنامه ی کمپایلر Just-in-time به زبان ماشین تبدیل می شود. این بدان معنی است که در .Net دو مرحله برای کمپایل شدن وجود دارد. اولین مرحله وقتی است که برنامه به IL کمپایل شود که این کد کمپایل شده، وابسته به سیستم عامل نمی باشد. مرحله ی دوم زمان اجرا است که کمپایلر Just-in-hime کد IL را برای اجرا به زبان ماشین ترجمه می کند.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

ASP.Net دارای چندین ویژگی مهم در مدلهای توسعه یافته می باشد
بهبود عملکرد
ASP.Net یک تکنولوژی قدرتمند از مجموعه ی تکنولوژی های Server-side برای ایجاد صفحات وب پویا است . برخلاف پردازشگرهای مفسر ، ASP.Net بهبود در مقیدسازی ،کمپایل Just-in-time، بهینه سازی و سرویس Cache را در بهترین شرایط ارائه می دهد. می توان گفت ASP.Net بهترین عملکرد را قبل از نوشتن حتی یک خط برنامه ارائه خواهدداد.
پشتیبانی از ابزار جهانی
ASP.Net جعبه ابزاری کامل، و محیط طراحی توسعه یافته ای دارد. به علت تغییر اساسی ای که در برنامه داده شده است، برنامه اینترنتی قابلیت گرافیکی در حد برنامه های Win32GUI را دارا هست. ویرایش WYSIWYG، کنترل های بکش ورهاکن سرور و گسترش اتوماتیک، از ویژگی های این ابزار قدرتمند می باشند.

قدرت و انعطاف پذیری
به واسطه ی استفاده از CLR، ASP.Net از قدرت و انعطاف پذیری خاصی در توسعه ی برنامه های کاربردی وب دارا است. کتابخانه ی کلاس .Net، پیام ها و راه حل های دستیابی داده، تواماً گواهی بر قدرت دستیابی وب می باشد. XML، ADO.Net وThreading (اشیایی برای برنامه نویسی هر Thread ) از جمله ی کلاس ها و اشیای مورد استفاده ی برنامه نویسان است. ASP.Net دارای زبانی مستقل است که می توانید آنرا انتخاب و جزیی از زبان های برنامه ی کاربردی خود قراردهید.

سادگی
ASP.Net کارها را ساده کرده و از یک فرم ساده و مجوزی، برای گسترش و پیکربندی سایت جهت ایجاد یک برنامه استفاده می کند. برای مثال، یک صفحه ی ASP.Net اجازه می دهد شما رابط کاربری بسازید که برنامه ی کاربردی آن جدای از کنترل های دستی می باشد، در واقع Code-behind وجود دارد. بعلاوه براحتی با سرویس کدهای مدیریتی مانند ارجاع اتوماتیک و garbrage توسعه می یابد.
مدیریت
ASP.Net بر پایه ی متن پیکربندی سلسله مراتبی که در محیط سرور و برنامه های کاربردی وب ظاهرمی شود، کار می کند. بدلیل اینکه اطلاعات پیکربندی در متن ذخیره شده، تنظیمات جدید، بدون ابزار مدیریتی ظاهرمی شوند. این مدیریت، سبب گسترش برنامه ی کاربردی در ASP.Net می شود. برنامه کاربردی ASP.Net تحت سرور، به سادگی با کپی فایلهای لازم روی سرور توسعه می یابند. سرور نیاز به restart نداشته و تنها با جایگزینی کدهای کمپایل شده یا توسعه یافته گسترش می یابد.
قدرت و توانایی
ASP.Net با تفکر سطح بالایی طراحی شده و دارای ویژگی بهبود عملکرد کار در محیط های چند پردازنده است. پردازش ها توسط ASP.Net مدیریت شده و نمایش داده می شوند. به عنوان مثال اگر گسیختگی پیش آید، یک پردازش می تواند در این مکان ایجاد شود تا به درخواست های برنامه کاربردی کمک نماید.
مشتری مداری و قابلیت تمدید
بر اساس معماری ASP.Net اجازه ی توسعه Plug-inها را به شرکت ها و اشخاص خواهد داد. در واقع این امکانی است که به کاربران اجازه ی نوشتن، جایگزین کردن، و به کار بردن قطعات نوشته شده را در ASP.Net می دهد.
امنیت
با استفاده از مجوزها در ویندوز وپیکربندی برنامه ی کاربردی، یقیناً برنامه کاربردی مطمئنی را می توان ارائه داد. ASP.Net قادر به ارائه امنیت در سطوح مختلف می باشد.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag