Skip links

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت ۲

بهینه سازی سایت در موتور های جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه های برتر و صفحات اولیه موتور های جستجو نیست ، بلکه به معنای جذب میزان ترافیکی است که شما از طراحی سایت خود انتظار دارید .

بهینه سازی سایت و الگوریتم گوگل

در ابتدا که سیستم PageRank ابداع شد تنها گوگل از این تکنولوژی به عنوان مقوله ای در بهینه سازی وب سایت استفاده می کرد، اما وقتی دیگر موتورهای جستجو متوجه شدند که تا چه اندازه سیستم PageRank در افزایش صحت و دقت گوگل نقش داشته است، تقریبا تمام آنها سیستم PageRank را در بخشی از الگوریتم خودشان در سئو قرار دادند. در گذشته در حالی که بسیاری از طراحی وب سایت ها در حال کار کردن برای افزودن سیستم PageRank به الگوریتم های جستجویشان بودند، برخی دیگر نتوانستند صبر کنند تا خودشان بسازند و سیستم PageRank را از طریق گوگل اعمال کردند. (مثلا سایت یاهو مدتی از این طریق عمل می کرد.)

صرف نظر از موتور های جستجو، متخصصان بهینه سازی سایت، موتور های جستجو (SEOs : Search Engine Optimization Specialists بهینه سازی سایت )، خریداران لینک، صاحبان سایت ها، فروشگاه داران، و هرکسی که به دانستن ارزش سایت علاقه مند بود، به PageRank وب سایت در موتور های جستجو نگاه می کردند تا بفهمند یک طراحی وب سایت تا چه اندازه مهم است.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

PageRank در سئو سایت

زمانی که گوگل در دوران ابتدایی خود به سر می برد، PageRank تنها معیار و فاکتور برای رتبه بندی یک طراحی سایت و سئو وب سایت محسوب می شد. ولی به زودی هنگامی که جامعه ی سئو پی به این مساله برد، سعی در پیدا کردن راه هایی برای افزایش مصنوعی و ساختگی PageRank خود کردند. این طراحی سایت ها اعتبار بیشتری پیدا کردند نسبت به اعتباری که گوگل در مبحث سئو وب سایت فکر می کرد باید داشته باشند. بنابراین گوگل و دیگر موتور های جستجو پی بردند که تا چه میزان به PageRank اهمیت بدهند و در طول سال ها اهمیت PageRank کاهش یافت .
یکی از تاکتیک های گوگل این است که مقادیر PageRank هر وب سایت را در نوار ابزار خود در سال تنها ۴ بار به روز می کند به جای این که هر هفته این کار را انجام دهد. و این کار متخصصان بهینه سازی سایت موتور های جستجو (سئو سایت) را سخت تر می کند تا دقیقا بفهمند رتبه واقعی یک طراحی سایت و نیز سئو وب سایت چند است. تاکتیک دیگر گوگل جلوگیری از طراحی وب سایت هایی است که اقدام به فروش لینک وب سایت های دیگر به منظور افزایش رتبه در طراحی سایت خود می کنند. از طرفی گوگل به راحتی نمی تواند از این تاکتیک استفاده کند زیرا باید ریسک رتبه مناسب ندادن به یک وب سایت خوب را بپذیرد.

سئو وب سایت و لینک گذاری

به مرحله ای رسیده ایم که شما واقعا باید کاری را انجام دهید. گرچه سخت است ولی گرفتن یک PageRank بالا برای طراحی سایت باید جزو استراتژی طولانی مدت شما درسئو و بهینه سازی وب سایت باشد .
تنها راهی که طراحی سایت شما قادر است PageRank کسب کند این است که لینک طراحی وب سایت شما در حداقل یک وب سایت که در حال حاضر دارای PageRank است قرار بگیرد، این به این معناست که گرفتن یک تن لینک در طراحی سایت هایی که دارای PageRank صفر هستند به امتیاز وب سایت شما هیچ کمکی نخواهد کرد. در صورتی که قرار گرفتن لینک طراحی وب سایت شما در وب سایتی با PageRank شش می تواند به زودی طراحی سایت شما را به PageRank شش برساند ، اگر طراحی وب سایت شما توسط گوگل از نظر سئو سایت بررسی شده و دارای تعداد انبوه لینک به دیگر طراحی وب سایت ها نباشد.
پروسه ی افزایش رتبه ی صفحه طراحی سایت و سئو وب سایت به طور مستقیم به کسب لینک بستگی دارد. کسب لینک به معنای قرار گرفتن لینک طراحی سایت شما در وب سایت های دیگر به طور طبیعی و یا از طریق خرید لینک می باشد.

در بهینه سازی وب سایت

اولین و مهم ترین اقدام سئو (SEO) که باید بر روی صفحات خود انجام دهید تگ عنوان (title tag) می باشد.
بسیاری از افرادی که از طریق منابع خارجی و یا ویرایشگر متن (WYSIWYG) استفاده می کنند، قرار دادن تگ meta را که می تواند برای آن ها محبوبیت زیادی در موتور های جستجو و مقوله ی سئو سایت داشته باشد را فراموش می کنند.
فواید استفاده از تگ های عنوان که در بهینه سازی سایت استفاده می شود شامل بخش های زیر می باشد :
– کاربری که برای کلمه کلیدی شما جستجو کرده است، در صورتی که عنوان طراحی سایت شما مثل عبارت جستجو شده باشد، لینک و عنوان طراحی وب سایت شما را به صورت مشخص (های لایت، پررنگ، bold) شده مشاهده می کند و این به طور قطع می تواند تعداد کلیک برای طراحی وب سایت شما را افزایش دهد، نسبت به وقتی که از تگ عنوان استفاده نشده است.
– باعث افزایش رتبه بندی (ranking) شما در موتور های جستجو خواهد شد .
– به موتور های جستجو کمک می کند تا بین صفحاتی که ممکن است شبیه هم باشند تفاوت قائل شود .
_افزایش تعداد کلیک به واسط سئو
اگر شما برای عبارت ” کلاه های رایگان ” rank #? داشته باشید، هنگامی که کاربری عبارت ” کلاه های رایگان ” را جستجو می کند، در صورتی که عبارت جستجو شده در عنوان طراحی وب سایت شما موجود نباشد، کاربر فرق زیادی میان طراحی سایت شما و دیگر طراحی وب سایت ها مشاهده نمی کند .
در صورتی که عنوان طراحی سایت شما شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد، کاربر با جستجوی کلمه کلیدی، عنوان طراحی وب سایت شما را به صورت پر رنگ و مشخص (bold) مشاهده می کند و این به مقدار بسیار زیادی میل کاربر را برای مشاهده طراحی وب سایت/span> شما افزایش می دهد .

بهبود رنکینگ در اجرای سئو سایت

اکثر مردم اعتقاد دارند که عنوان طراحی سایت جایی است که باید نام تجاری و یا نام دامنه خود را ذکر کنند. این کاملا اشتباه است و عنوان صفحات یکی از آسان ترین راه هایی است که شما می توانید به موتور های جستجو از منظر سئو سایت بگویید که صفحه مورد نظر از طراحی وب سایت شما در چه موردی است و نیز صفحات طراحی سایت شما چگونه طبقه بندی شده اند. در حالی که بسیاری از افراد به عنوان صفحات از منظر سئو سایت توجه ندارند، موتور های جستجو به آن توجه می کنند .
شما می توانید با قرار دادن مهم ترین کلمات کلیدی در عنوان طراحی سایت خود، از این فرصت استفاده کنید برای این که رتبه بالایی را برای کلمات کلیدی مورد علاقه خود بدست بیاوربد. اگر شما هنوز مایلید که عنوان طراحی وب سایت شما شامل نام شرکت و یا دامین شما یاشد، می توانید نام تجاری و یا دامین طراحی سایت خود را بعد از کلمات کلیدی و بعد از خط فاصله قرار دهید که از نظر سئو سایت موثرتر خواهد بود.( مثلا ” کلاه های رایگان – yourcompany.com “) بدین منظور که نشان دهید این کلمات کلیدی از منظر سئو وب سایت برای شما بسیار مهم هستند.

سئو سایت و اثر محتوا

مثل یک موتور های جستجو بودن آسان نیست . آن ها روز و شب در وب می خزند و اطلاعات را از وب دریافت می کنند و سعی می کنند آن ها را بر اساس شیوه سودمندی ذخیره کنند تا کاربران بتوانند چیزهایی را که به دنبالش هستند بیابند . کار آن ها را ساده تر کنید . به طور شفاف و واضح عنوان و موضوع هر صفحه را با استفاده از تگ عنوان مشخص کنید و به سئو سایت کمک کنید تا بتواند بین صفحات به راحتی وجه تمایز قائل شود .
شما ممکن است دو صفحه در طراحی سایت خود داشته باشید که بسیار به هم شبیه باشند و با کمی تفکر بتوان دریافت که میان آن ها تفاوت هایی هست . اجازه ندهید تا موتور های جستجو نظرشان را برای شما ترسیم کنند زیرا ممکن است اشتباه کنند ، در عوض برای آن ها تصمیم گیری کنید و تفاوت ها را خوتان برایشان بیان کنید . این باعث می شود که طراحی وب سایت شما از دوگانه شدن محتوا هم مصون بماند که در آینده با عمق بیشتری بررسی خواهد شد.

پروسه سئو سایت

بهینه سازی سایت در موتور های جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه های برتر و صفحات اولیه موتور های جستجو نیست، بلکه به معنای جذب میزان ترافیکی است که شما از طراحی سایت خود انتظار دارید. اگر شما برای عبارت ” کلاه های پشمی ” rank #? داشته باشید، هنگامی که کاربری عبارت ” کلاه های پشمی ” را جستجو می کند، در صورتی که عبارت جستجو شده در عنوان طراحی وب سایت شما موجود نباشد، کاربر فرق زیادی میان طراحی سایت شما و دیگر وب سایت ها مشاهده نمی کند .
نمودن در سئو bold با این که در ده سال اخیر اینترنت به میزان قابل توجهی تغییر کرده است ولی چیزی که همچنان در سئو سایت ثابت مانده است روشی است که وب مستر ها مطالب و سرفصل های مهم طراحی سایت شان را با آن مشخص می کنند. سرفصل های یک صفحه معمولا با تگ های header مشخص می شوند. ( از “<h1>” تا “<h6>”) و همچنین مطالب مهم در تگ های bold قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که کاربر به این مطالب توجه بیشتری نشان می دهد. نه تنها این مطالب توجه کاربران را به خود جلب می کند بلکه به عنوان یک شاخص ابتدایی در اختیار موتور های جستجو قرار می گیرد تا بفهمند صفحه مورد نظر درباره چه چیزی صحبت میکند و چه قسمت هایی از آن مهم تر هستند .

بهینه سازی وب سایت و تگ h

تگ های header راه بزرگی هستند تا رتبه بندی (ranking) خود را در موتور های جستجو بالا ببرید. به عنوان مثال اگر شما صفحه ای در مورد ” کلاه های پشمی ” دارید، بهترین راه برای مشخص کردن آن گذاشتن یک تگ header به صورت زیر در ابتدای صفحه است تا به بهترین وجه به کاربران و موتور های جستجو از دید سئو نشان دهید که این صفحه از طراحی سایت شما در مورد چه چیزی صحبت می کند :

در سئو وب سایت تاثیر تگ h

البته با توجه به استراتژی های دیگر موتور های جستجو این مهم است که از به کاربردن تعداد زیادی کلمات کلیدی خودداری کنیم و یک قاعده خوب برای این کار این است که در هر صفحه حداکثر از سه تا چهار تگ header استفاده کنیم و بعد از تگ های header حداقل یک پاراگراف متن داشته باشیم .
صفحه ای که شامل تعداد زیادی تگ header باشد برای موتور های جستجو شبیه به spam به نظر می رسد و برای کاربران مفید نخواهد بود. italic ،bold و emphasis بعد از این که از تگ های header در صفحه خود استفاده کردید، هنوز کار شما به اتمام نرسیده است و هنوز ابزارهای زیادی هست که شما می توانید برای هدفمند سازی کلمات کلیدی طراحی سایت خود از دید سئو و بهینه سازی سایت استفاده کنید . هنگامی که کلمات کلیدی را در صفحات خود به کار میبرید مهم است که این کلمات را به همراه تگ های bold یا italic یا emphasis به کار برید تا مطمئن شوید موتور های جستجو پی به مهم بودن این کلمات می برند .
بسیاری از افراد در صفحات خود از انیمشن های فلش و یا تگ های span به وسیله css ، بسیار استفاده می کنند و این درحالی است که موتور های جستجو به سختی قادر به تشخیص این ها می باشند. پس با استفاده از تگ های ساده ی html که در بالا ذکر شد کار را برای موتور های جستجو آسان کنید 

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag