Skip links

۵ روش جهت افزایش ترافیک وب سایت شما

دراین مقاله برآنیم تا شما را با روش هایی جهت افزایش بازدیدکننده از وب سایت یاوبلاگ خود آشنا کنیم . این روش ها بدون صرف هزینه ای از طرف شما باعث افزایش ترافیک در وب سایت و وبلاگ شما می شود .

۱- نوشتن مقالات
نوشتن وانتشار مقاله با موضوع مرتبط با سایت شما دست کم دو فایده ی اساسی دارد:

افرادی که مجذوب این مقاله شده اند، آن را خوانده، برای جستجوی مطالب بیشتر،روی URL شما کلیک می کنند.به این ترتیب یک مراجع هدف دار دارید.از این جهت از کلمه ی جهت دار استفاده می کنم که این خواننده می خواهد، مطالب بیشتری در مورد موضوع مقاله ی قبلی پیدا کند.
با هر بار انتشار این مقاله ،لینک های شما نیز منتشر می شود.همراه بودن لیست لینک ها و URL با مقالات ، تعداد لینک های برگشتی سایت شمارا زیاد کرده، به نوبه ی خود رتبه ی شما را در موتور جستجوی مربوطه افزایش می دهد.

article_image_one_339.jpg

۲- شبکه ی تالار گفتگو
تالارهای گفتگوی فراوانی درباره ی هر موضوعی که فکرش را بکنید، به شکل برخط(OnLine) وجود دارد. دربیشتر اعلان های گفتگو، پوسترهایی برای ضمیمه کردن امضا و همین طور اطلاعات دیگر مانند نام، URL و حتی گاهی تبلیغات، در نظر گرفته شده است. با مراجعه ی منظم به این تالارهای گفتگو، شرکت در بحث ها، مطرح کردن پرسش و پاسخ به پرسش ها، می توانید ضمن ایجاد رابطه ی توأم با اعتماد با سایر اعضا ، به طور رایگان به تبلیغ سایت خود بپردازید. فقط سعی کنید برای تالارهای گفتگو مفید بوده، به قوانین آن احترام گذاشته، هیچ گاه هرزنامه نفرستید.

۳- لینک های دوطرفه
این لینک ها دو فایده برای شما دارد:
اول این که با تبادل هرچه بیشتر لینک ها ، احتمال این که افراد، لینک شما را در سایت های دیگر دیده و به سایت شما مراجعه کنند، بیش تر می شود.
نکته ی دیگر این که، موقعیت شما در موتورهای جستجو به کل تغییر می کند به طور خلاصه لینک های بیش تر از سایت های دیگر، مساوی است با رتبه ی بالاتر در موتورهای جستجو.

“باید” و”نباید” را در مورد تبادل لینک
در این جا چند “باید” و”نباید” را در مورد تبادل لینک ذکر می کنم:

لینک خودرا به سایت هایی بفرستید که مورد علاقه ی مراجعین شما هستند.
به صفحاتی با هزاران لینک ، که دایرکتوری های لینک نامنظمی دارند، لینک نفرستید. چون نه برای ایجاد ترافیک سایت سودمند است ونه برای رتبه ی شما در موتورهای جستجو.
با سایت هایی لینک، مبادله کنید که در صفحه ی اصلی شان، دایرکتوری لینک به طور صریح ذکر شده باشد.
از صفحات، با لینک های انبوه یا FFA استفاده نکنید.احتمال بالا بردن ترافیک سایت، از این طریق، بعیدبه نظر می رسد و حتی ممکن است موتورهای جستجو شما را جریمه کنند.
از دایرکتوری های لینک، برای پیداکردن شرکای مناسب تبادل لینک، استفاده کنید.سایت www.homebiz.com سایت مناسبی برای جستجوی دایرکتوری های مشهور تبادل لینک است.
همواره کارهای تان را طبق اصولی مشخص انجام دهید.می توانید از نرم افزارهای تبادل لینک یا صفحه ی گسترده برای پی گیری لینک های درخواستی و حفظ جزییات ارتباط با سایر سایت ها استفاده کنید.

۴- امضای ایمیل
این روشی بسیار ساده ، اما تقریبا فراموش شده برای افزایش مراجعین به سایت است.ما تقریبا هرروز، ایمیل های زیادی می فرستیم، اما اغلب فقط اسم خودرا در آن نوشته ، گاه حتی چیزی نمی نویسیم. چرا ایمیل های تان را با امضایی حاوی اسم و مطالب اندکی درباره ی وب سایت تان به همراه URL تمام نمی کنید؟
باورکنید بدون زیاده روی می توان در چهار خط، تمام مطالب لازم را بـیان کرد. حتماً از افزایش خارق العاده ی مراجعین به سایت، پس از این کار، متعجب خواهید شد. باورش سخت است، اما کنجکاوی، دریافت کنندگان ایمیل ها را وادار می کند روی لینک شما کلیک کنند.

۵- تبادل ترافیک
این روش ازآسان ترین راه های جذب مخاطب به سایت است. مثلاً، می توانید مزیت های رایگان برای وب گردی تعیین کنید.
نقطه ی ضعف این روش این است که افرادی که از طریق مبادله ی ترافیک به سایت شما مراجعه می کنند، به اندازه مراجعین از روش های قبلی هدف مند نیستند، زیرا این افراد به یک دلیل در این تبادل ترافیک شرکت می کنند و آن به دست آوردن اعتبار بیش تر در کم ترین زمان ممکن است. اکنون زمان آن فرا رسیده که شما وارد عمل شوید، چگونه می توانید فردی را که فقط بیست ثانیه یا کم تر در صفحه ی وب شما توقف می کند، تحت تأثیر قرار دهید.
مخاطبین خود را بشناسید. زمانی را به مبادله ی تبلیغات اختصاص داده، در عین حال به نوع صفحات وبی که تبلیغ می کنید، توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما به شکلی هدف مند، افراد را جذب می کند.
سعی کنید، تبلیغاتی تنظیم کنید که خواندن آنها حداکثر چند ثانیه وقت بگیرد. تهیه ی تبلیغات طولانی وقت گیر، هنر چندانی نمی خواهد. مطمئن باشید افراد از خواندن آنها خسته شده، بدون توجه به مطالب، روی دکمه ی “Next” کلیک می کنند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag