Skip links

۴ روش برای افزایش فروش

فروش به نتایج کمی توجه دارد و فقط به رشد می اندیشد.فروش یکی از عوامل زیرمجموعهٔ بازاریابی است، به عبارتی فروش انتهائی ترین عملیات بازاریابی در یک معامله است ولی در عین حال شروع یک رابطهٔ بلندمدت با مشتریان است. در شکل گیری این رابطهٔ بلندمدت، به نحوی که منجر به پیوند دائمی با مشتریان بشود.فرایند فروش شامل هر اقدامی است که شما آن را با هدف بستن قرارداد فروش و گرفتن امضای مشتری انجام می دهید

فروشندگی حرفه ای است پیچیده و قابل تامل. موفقیت در این حرفه در گروی برخورداری از مهارت فنی و تخصصی و مهارت برقراری ارتباط و تعامل با دیگران می باشد
افزایش سریع فروش خود مستلزم راه کارهایی می باشد و باید همواره بدنبال راه هایی جدید برای فروش بود. بعضی از این راهکارها در بلند مدت باعث افزایش فروش می شوند.
حال به چهار روش اشاره می گردد که باعث افزایش سریع فروش می شوند.

article_image_one_97.jpg

به مشتریان غیرفعال بفروشید.

در هر کسب و کار، مشتریانی هستند که دیگر خرید نمی کنند. طبق نظرسنجی که بابت این موضوع در آمریکا صورت گرفته است، مهمترین دلیل آن قطع ارتباط بین فروشنده و مشتری می باشد. پس در ارتباط بودن با مشتریان کلیدی مهم برای فروش بیشتر است. فهرستی از مشتریان غیرفعال تهیه کنید و سپس برای آنها یک کارت پستی بفرستید و به آنها یادآوری کنید که برای شما باارزش هستند. همچنین می توانید یک فروش ویژه برای آنها در نظر بگیرید تا دوباره به مشتریان فعال شما بپیوندند. راه دیگر آن است که با آنها تماس بگیرید تا محصولات جدید را به آنها معرفی کنید. همیشه بخاطر داشته باشید که فروش به مشتریانی که حداقل یکبار از شما خرید کرده اند بسیار آسانتر از فروش به مشتریان جدید است. بنابراین همیشه با مشتریان ارتباط داشته باشید و حتی اگر آنها برای مدتی از شما خرید نمی کنند ، باز با آنها تماس گرفته و ارتباط خود را با آنها حفظ کنید.

چیزی با ارزش به مشتریان بدهید که برای شما هزینه زیادی نداشته باشد.

می توان برای محصولات خود یک جایزه در نظر گرفت و برای مدتی محدود به تمام کسانی که از شما خرید می کنند آن جایزه را نیز ارائه کنید. جایزه می تواند یک کتاب الکترونیکی کوتاه بصورت PDFباشد که پس از هر خرید ، به آدرس ایمیل مشتری فرستاده شود. مثلا اگر ماکروفر می فروشید می توانید راهنمایی تهیه کنید و طرز تهیه چندین غذا را که با ماکروفر قابل تهیه است برای مشتری ارسال کنید. اینکار برای شما هزینه چندانی ندارد و باعث افزایش فروش خواهد شد. اگر محصولاتی را می فروشید که کار با آنها خیلی ساده نیست، می توانید طرز استفاده از وسیله را توضیح داده و آنرا بصورت صوتی ذخیره کنید. سپس راهنمای صوتی را بر روی سی دی به مشتریان بدهید. مطمئن باشید مشتریان برای افراد دیگر نیز، از کسب و کار شما صحبت خواهند کرد.
نکته مهم آن است که به مشتریان یادآوری کنید که شرط تعلق جایزه به آنها آن است که خرید آنها تا قبل از تاریخ مشخصی انجام پذیرد. بدین ترتیب فروش شما بلافاصله افزایش خواهد یافت.

هیچگاه تخفیف ندهید!

تخفیف یکی از هزینه های پنهان هر کسب و کاری است که در غالب موارد به آن اهمیت داده نمی شود. بجای دادن تخفیف، کالایی را معادل مقدار تخفیف به مشتری هدیه بدهید. به عنوان مثال اگر کالایی را ده هزار تومان می فروشید و مشتری تقاضای تخفیف می کند، به او یک کالای هزار تومانی جایزه دهید. با اینکار بجای یک کالا دو کالا فروخته اید و نکته مهم دیگر آن است که کالای هزار تومانی برای شما هزینه ای کمتر از هزار تومان دارد. لذت تخفیف گرفتن خیلی زود به فراموشی سپرده می شود، ولی هدیه تا مدتها در ذهن مشتری می ماند و بهانه ای برای تعریف این موضوع به دیگران می شود. بنابرین به تخفیف بعنوان هزینه و ضرری جدی برای کسب و کارتان نگاه کنید.

هنگامی که مشتری محصولی را می خرد، محصولی دیگر نیز به او پیشنهاد کنید.

یکی از یافته های جالب در زمینه بازاریابی، مشاهده حالتی بنام “حالت خرید“ است. مشتری معمولاً در ابتدا در حالت دفاعی است، سئوالات زیادی می پرسد، از محصول ایراد می گیرد و وقتی بلاخره قانع شد که محصولی را بخرد، وارد “حالت خرید” شده است. در این زمان خیلی راحت می توان محصولات دیگری به او فروخت. همین موضوع باعث می شود که وقتی شخصی یک دوربین عکاسی خرید، بتوان به او یک کیف، باتری اضافی، سه پایه و …فروخت. مشتری برای خرید محصولات بعدی مقاومت نمی کند و وسواس زیادی نشان نمی دهد. بنابرین هرگاه مشتری کالایی را سفارش داد، کالاهای مرتبط دیگری را به او توصیه کنید. هیچگاه پیشداوری نکنید که چون مشتری در خرید اول مقاومت زیادی نشان داده، پس کالاهای دیگر نخواهد خرید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag