Skip links

۵ بخش تاثیر گذار در افزایش فروش

شاید شما یک تیم فروش فوق العاده در اختیار داشته باشید، اما تا زمانی که تمام کارکنان خود را تشویق به مشارکت و کمک به فرایند فروش نکنید، فرصت بسیار بزرگی را از دست داده اید. هدف اصلی شما در کسب و کار به دست آوردن مشتریان جدید و همچنین فروش بیشتر به مشتریان فعلی است و درآمد شما به توانایی فروشتان بستگی دارد. فراموش نکنید، این فقط تیم فروش شما نیست که باید بفروشد!

۱- بازاریابی

یک دپارتمان خوب بازاریابی باید بطور مستقیم بر فروش های شما تأثیرگذار باشد. آنها باید بازارهای مفید و مثمر ثمر را برای وارد شدن شما به آنها شناسایی کنند و همچنین در پیدا کردن و تبدیل کردن مشتریان بالقوه به مشتریان نهایی به شما کمک کنند. بازاریابی همچنین قادر به تأثیرگذاری بر توسعه محصول بوده و به شما کمک می کند تا استراتژی های مناسب را برای قیمت گذاری مورداستفاده قرار داده و منابع مالی خلاقانه ای را تهیه کنید.

۲- خدمات مشتری

از طریق گوش فرادادن به بازخورد دریافت شده از طرف مشتری، افراد شاغل در بخش خدمات مشتریان شما جزء جایگاه نخست جهت تشخیص ناامیدی مشتری و تبدیل کردن بازخورد منفی آنها به بازخورد مثبت می باشند. علاوه بر این، آنها می توانند بر اساس نظرات و بازخورد دریافت شده از مشتری ارتقاء و بهبود در محصولات و خدمات را پیشنهاد دهند. علاوه بر تأثیرگذاری بر میزان فروش، خدمات مشتری شما می تواند منجر به تشویق مشتریان برای مراجعه به شما در صورت داشتن تجربه ای مثبت از تعامل با شما شود.

article_image_one_624.jpg

۳- حسابداری

بطور غیرمستقیم دیگر تیم های حاضر در مجموعه شما هم قادر به تأثیرگذاری بر میزان فروش شما می باشند. اعضای تیم حسابداری شما از طریق پیگیری حساب های معوق، فاکتورها و سفارش های خرید می توانند از فعالیت تیم فروش شما کاسته و زمان بیشتری برای پیگیری امر فروش در اختیار آنها قرار دهند. آنها همچنین می توانند اطلاعات مفیدی در رابطه با الگوهای هزینه کردن مشتری در اختیار تیم فروش بگذارند و همچنین با زیر نظر گرفتن روند هزینه های جاری سازمان از رقابتی باقی ماندن قیمت های شما خودداری کنند.

۴- آی تی (فن آوری اطلاعات)

در اولین نگاه ممکن است تصور کنید که تیم فن آوری اطلاعات نمی تواند تأثیر بر میزان عملکرد تیم فروش داشته باشد و فعالیت آنها نهایتاً به طراحی و نگهداری سایت اینترنت شما یا به روزرسانی آن محدود می شود. اما نقش های کلیدی در این بخش هم وجود دارند که در صورت توجه کردن به آنها می توانند موجب تأثیرگذاری بر فروش کل مجموعه شما شوند. افراد حاضر در تیم آی تی شما به عنوان مثال می توانند اقدام به شناسایی و مشاوره به شما جهت سرمایه گذاری در نرم افزارهایی کنند که به پیشبرد فعالیت شما کمک می کند. که از جمله آن می توان به نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری اشاره کرد. آنها همچنین مسئولیت پشتیبانی از سخت افزارهای موردنیاز جهت حمایت از تیم های فروش را نیز بر عهده دارند.

۵- تیم های تحویل کالا و خدمات

هر بخش مرتبط با تحویل کالا و خدمات، قادر به تضمین کردن کیفیت محصولات و همچنین در دسترس و موجود بودن آنها می باشند. آنها می توانند یک تجربه مثبت در برقراری ارتباط با مشتری را فراهم آورند و همانند بخش خدمات مشتریان می توانند در ارتباط های خود با مشتریان با گوش دادن به پیشنهاد های ارائه شده از طرف آنها در جهت بهبود شرایط به شما کمک کنند. علاوه بر این، اگر تیم تحویل محصول شما بر اساس زمان بندی تعهد شده برای تحویل محصول اقدام نکنند، شما دیگر خرید مجددی از طرف آن دسته از مشتریان را دریافت نخواهید کرد. بنابراین در حالی که که تیم فروش شما ممکن است عملکرد بسیار فوق العاده ای داشته باشد، نباید به تنهایی در این امر فعالیت داشته باشند. یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای خارج شدن تیم فروش خود از انزوا انجام دهید، آشکار ساختن کمک و همکاری بخش های دیگر سازمان و تأثیر آنها در موفقیت تیم فروش خودتان است، در نتیجه تمامی اعضای سازمان متوجه همکاری بقیه شده و ضمن تشویق کردن آنها به ادامه تلاش و همکاری خودشان هم به همکاری کردن در این رابطه تشویق می شوند. فروش در واقع فعالیتی است که همه می توانند در آن مشارکت داشته باشند و البته باید برای پیشبرد فعالیت های خودشان در آن درگیر شوند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag