Skip links

۱۵ نکته مهم درباره خبرنامه و ایمیل مارکتینگ

یک روش خوب برای دسترسی به مشتریان، بدون صرف هزینه زیاد، ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) می باشد. اما مسئولیت بزرگی نیز می باشد، چرا که افراد آدرس ایمیل خود را به هر کسی نمی دهند. آیا در فکر داشتن خبرنامه برای شرکت خود هستید؟ در این جا نکاتی را ذکر می کنیم که بهتر است به یاد داشته باشید.

۱- مشترک شدن را آسان کنید.

فرم ثبت نام را در صفحه اول وبلاگ، فیس بوک و هر جایی که مشتریان و طرفدارانتان فعال هستند منتشر کنید. ممکن است بخواهید اسامی و تاریخ تولدها و اطلاعات دیگری را جمع آوری کنید اما زیاده روی نکنید. فرم اشتراک طولانی ممکن است افراد را خسته کند.

۲- به مشترکان بگویید چه قصدی دارید.

اگر قصدتان این است که بروزرسانی شرکت، فروش های اینترنتی، خبرهای روزانه و یا اطلاعات مهم هفتگی را برای مخاطبان بفرستید، مهم است که آن ها را ذکر کنید. تا آن جا که می توانید در فرم ثبت نام، اطلاعات در اختیارشان بگذارید، در این صورت می توانند برای ماندن در لیست تصمیم گیری کنند.

article_image_one_625.jpg

۳- ایمیل خوش آمدگویی بفرستید.

هوشمندانه است که به افراد یادآوری کنید چرا در لیست هستند و به آنان اطمینان دهید که چیزای خوبی برای عرضه دارید. حتی می توانید برای مشترکان جدید، پیشنهاد ویژه در نظر بگیرید و از این طریق از حسن انتخاب آنان تشکر کنید.

۴- خبرنامه خود را به گونه ای طراحی کنید که متناسب با برندتان باشد.

ایمیل شما باید با ظاهر برندتان هماهنگ باشد. اگر از قالب استفاده می کنید، رنگ و لوگوی شرکت را در هِدِر قرار دهید. اگر ایمیلتان حاوی مطالب شرکت تان باشد، خوانندگان از ابتدا با آن احساس نزدیکی می کنند.

۵- آن را قابل مرور کنید.

مشترکان شما افراد پر مشغله ای هستند که ایمیل های زیادی دریافت می کنند، بنابراین بهتر است فرض کنید توجه ویژه ای به شما ندارند. به جای یک متن بلند، متن خود را به چند پاراگراف کوچک تقسیم کنید. سرفصل ها و عکس هایی را برای راهنمایی مشتریان در ایمیل قرار دهید و بررسی آن را آسان کنید. در بالای خبرنامه، تیرزی اضافه کنید که نشان دهد چه برای فروش دارید. اگر مطلب بلندی را می فرستید، لینک ادامه مطلب را قرار دهید؛ که افراد بتوانند در زمان مناسب آن را بخوانند. عنوان باید جامع و گیرا باشد.

۶- مطالبی را که افراد می خواهند، برایشان بفرستید.

سرویس های خبرنامه، امکاناتی مانند گروه ها و دسته بندی ها را ارائه می دهند تا بتوانید مطالبتان را مناسب خوانندگان انتخاب کنید. اگر ایمیل های متفاوتی به افراد مختلف می فرستید، از افراد بخواهید گزینه پیوستن به گروهی خاص را در فرم ثبت نام علامت بزنند. اگر فروشگاه شما، فروشی دارد می توانید آن را تنها به گروه خاصی بفرستید. ارسال متون مناسب، خوانندگان را در ارتباط با شما نگه می دارد و آنان را مشتاق می کند منتظر خبرنامه باشند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

۷- تقویم انتشار داشته باشید.

داشتن خبرنامه منظم، یک تعهد است. اگر به مدت چند ماه چیزی ارسال نکنید، خوانندگانتان شما را فراموش می کنند و ممکن است ایمیل های بعدی را پاک کنند. برای برنامه ریزی، نوشتن، طراحی و ارسال منظم خبرنامه ها وقت صرف کنید.

۸- ویرایش کنید.

زمانی را برای ویرایش و اصلاح در نظر بگیرید. هر بار که ایمیلی ارسال می کنید، مستقیم به اینباکس می رود و فرصتی برای اصلاح آن وجود ندارد. خبرنامه ها حاوی مطالب مفید هستند و اثرات بد خبرنامه های نامناسب، متوجه فرستنده است. نحوه نگارش و دستور زبان، برای ایمیل ها نیز همانند وبسایت و وبلاگ ها ضروری است.

۹- آزمایش کنید.

موبایل ها و سرویس های ایمیل مختلف، ایمیل ها را به شکل متفاوتی نشان می دهند. ایمیل های آزمایشی را به همکاران ارسال کنید، و یا از برنامه ای استفاده کنید که ظاهر ایمیل ها را در صفحات بزرگ و کوچک نشان می دهد. آزمایش کردن، اشتباهات طراحی را قبل از آنکه دیر شود آشکار می کند. برنامه های آزمایشی همچنین می توانند نشان دهند که ایمیل، درگیر فیلتر می شود و یا نه. می توانید سرویس های ایمیل مختلفی را امتحان کنید. از ارسال عکس هایی با حجم زیاد خودداری کنید و گزینه متن ساده را برای هر ایمیل قرار دهید.

۱۰- موبایل را در نظر داشته باشید.

اگر ایمیلی در موبایل نشان داده نشود، عملکرد خوبی ندارد. ایمیل های ارسالی باید با موبایل سازگاری داشته باشند. بر اساس مطالعات، ۶۳ درصد از آمریکاییان و ۴ درصد از اروپاییان ایمیلی را که برای موبایل بهینه نشده باشد می بندند و یا پاک می کنند. وقتش رسیده که از قالب مناسب استفاده کنید.

۱۱- قواعد اسپم را بدانید.

شما تنها مجاز به ارسال ایمیل های انبوه به افرادی هستید که در لیست تان هستند. شما حق این را ندارید که از آدرس ایمیل افراد برای ارسال ایمیل های دیگر استفاده کنید مگر آنکه در موقع ثبت نام ذکر کرده باشید. لینک لغو اشتراک را در هر ایمیل قرار دهید، و در قدم اول به مشترکان یادآوری کنید که چطور در لیست شما قرار گرفته اند.

۱۲- سعی کنید تا متن شما قابلیت به اشتراک گذاری داشته باشد.

متنی را ارسال کنید که افراد تمایل به اشتراک گذاری آن را داشته باشند و انجام آن را برایشان آسان کنید. درست است که مشترکان می توانند ایمیل را فوروارد کنند، اما تقاضای زیادی است. لینکی عمومی برای مطلب ایمیل قرار دهید که افراد بتوانند آن را جایی غیر از فضای ایمیل نیز بخوانند. لینک فیس بوک و توئیتر را نیز به خبرنامه اضافه کنید، در این صورت خوانندگان می توانند مطلب را در هر جایی که عضو هستند به اشتراک بگذارند. زمانیکه دوستانشان شروع به اشتراگ گذاری کنند، شما متوجه کارکرد آن می شوید.

۱۳- آمار را زیر نظر داشته باشید.

بسیاری از سرویس های خبرنامه ، گزارشاتی را ارائه می دهند که حاوی اطلاعات مفید است. خواندن و درک گزارشات را فرا بگیرید، در این صورت می توانید از آمار برای پیشرفت در کار بهره ببرید. به تعداد کلیک و باز کردن ایمیل ها توجه کنید، و الگوی کم و زیاد شدن آن را یاد بگیرید. اگر سرویسی تعداد زیادی لغو اشتراک داشته باشد، سرویسی دیگر را امتحان کنید.

۱۴- دوستانه باشید.

از لحنی عادی در خبرنامه خود استفاده کنید. از آنجایی که بیشتر ایمیل ها به طور مستقیم از جانب یک شخص می آید، افراد انتظار لحنی معمولی دارند. بنابراین لحنی رسمی و سنگین نامناسب است. اگر در زمان ثبت نام اسامی کوچک افراد را جمع آوری کنید، می توانید از آن ها در ایمیل های خوشامدگویی استفاده کنید.

۱۵- اگر چیزی برای گفتن دارید ایمیل ارسال کنید.

روشن است، ولی بسیاری از شرکت ها خبرنامه های بی محتوا ارسال می کنند. ایمیل راهی برای انتشار مطالب است، پس مطلب باید در اولویت باشد. قبل از ارسال خبرنامه، اطمینان حاصل کنید که می تواند در پیشبرد اهدافتان مؤثر باشد. در غیر این صورت وقت خود و مشترکان را هدر می دهید. از خود بپرسید: هدف از این نوع ارتباط چیست؟ چه برای گفتن داریم؟ موفقیت را چطور ارزیابی می کنیم؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag