Skip links

آغاز کسب و کار موفق در ۵ مرحله

این طور به نظر می آید که در میان چیزهایی که برای شروع کسب و کار نیاز است، گیر افتاده اید؛ یک کسب وکار کوچک عالی، همیشه با یک ایده شروع می شود اما شما باید آن ایده را به عمل تبدیل کنید. این مرحله زمانی است که بسیاری از افراد احساس ضعف می کنند. اما شروع آن راحت تر از آن چیزی است که ممکن است فکر کنید.

همانند هر هدف بزرگی، اگر شما با تقسیم آن به وظایف کوچک تر شروع کنید، قادر خواهید بود که به اندازه کافی اقدامات ضروری برای شروع آن را بررسی کنید. در اینجا ۵ راه برای تقسیم فرآیند و ساده سازی شروع کسب وکارتان ارائه شده است.

۱٫ یک طرح کسب وکار یک صفحه ای بنویسید.
کلید موفقیت یک کسب وکار کوچک، به ویژه در مرحله راه اندازی این است که همه چیز ساده و هزینه ها پایین در نظر گرفته شوند. منظور از هزینه تنها هزینه پولی نیست بلکه زمان شما را هم شامل می شود.بسیار اتفاق می افتد که صاحبان کسب وکار کوچک در دام ایجاد بزرگ ترین و قوی ترین طرح کسب وکار جهان می افتند. من همیشه به صاحبان کسب وکارهای کوچک توصیه می کنم که قبل از سرمایه گذاری وقت و پولشان روی ایده هایی که دارند، آنها را اول آزمایش کنند. اگر شما به دنبال سرمایه گذاری یا تامین مالی یا هردوی آنها هستید، به این توصیه نیاز دارید.
بنابراین برای شروع، طرح کسب وکار یک صفحه ای ساده خود که مروری بر کسب وکاری است که شما می خواهید شروع کنید را ایجاد کنید.

  1. چشم انداز خود را تعریف کنید. نتیجه نهایی کسب وکار شما چه خواهد بود؟
  2. ماموریت خود را تعریف کنید. به عبارت دیگر ماموریت شما باید دلیل وجود شرکت شما را توضیح دهد.
  3. اهداف خود را تعریف کنید. آنچه می خواهید انجام دهید- آرمان های شما چه هستند- به انجام ماموریت و چشم انداز شما منجر خواهد شد.
  4. راهبردهای اساسی خود را از قبل تعیین کنید. شما چگونه می خواهید به اهداف مشخص شده خود دست پیدا کنید.
  5. یک طرح ساده برای عمل کردن بنویسید. اقدامات کوچک موردنیاز برای دستیابی به اهداف بیان شده را مشخص کنید.

درست است. این ممکن است طولانی تر از یک صفحه باشد، اما قطعا سازمان یافته تر و کوتاه تر از یک طرح کسب وکار کامل است که نوشتن آن ممکن است هفته ها طول بکشد.

article_image_one_362.jpg

۲٫ تکلیف بودجه را تعیین کنید.
با اینکه من بسیار به شما توصیه می کنم که تا حد امکان هزینه خود را پایین نگه دارید، شما همچنان نیاز دارید بودجه ای برای شروع و اینکه چقدر قادر به خرج کردن خواهید بود، تعیین کنید. اگر تامین مالی بر عهده خودتان است، در مورد اعداد و میزان بودجه مورد انتظارتان واقع بین باشید. مقدار متوسط واقع بینانه ای که به شما کمک می کند هزینه اولیه خودتان را برنامه ریزی کنید، در نظر گرفتن هزینه ای به میزان ۲۰ درصد بیشتر است. هزینه اولیه شما آن میزان پول نقدی است که شما ماه به ماه خرج می کنید. این عدد برای شما بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند تا مدت زمانی را تعیین کنید که می توانید در کسب وکار خود باقی بمانید، بدون اینکه سود خود را تغییر بدهید.شما باید کسب و کار خودتان را با یک سود دهی ذهنی در ۳۰ تا ۹۰ روز اول راه اندازی کنید، این امکان پذیر است اما یک ذخیره بودجه داشته باشید که اگر روند کار کم سودتر از انتظار شما بود، بتوانید ادامه بدهید.

۳٫ نهاد قانونی تعیین کنید.
قبل از شروع هر کسب وکاری در مورد مبالغ مربوط به مالیات و عوارض شهر، استان و کشور، جست وجوی کامل انجام دهید.اغلب در دوره امتحانی اولیه برای کسب وکار کوچکتان، ممکن است عاقلانه تر باشد که به صورت یک مالک انحصاری عمل کنید که این به معنای هزینه های سربار کمتر است. تعیین موجودیت کسب وکارتان می تواند شما را از چندین هزینه فرصت بزرگ نجات دهد. آگاه باشید که عمل کردن به صورت یک مالک انحصاری می تواند شما را در معرض ریسک شخصی قرار دهد، بنابراین شما نیاز دارید که به سودتان در مقابل ریسک ها وزن دهی کنید و پس ازآن با یک وکیل محلی یا یک کارشناس مالیاتی برای مشخص کردن اینکه کدام یک از اهداف کوتاه مدت یا بلند مدت برای شما بهتر هستند، مشورت کنید.

۴٫ مراقب پول باشید.
وجوه به دست آمده از کسب وکار را از همان ابتدای کار از حساب های شخصی جدا نگه دارید، این موضوع مهمی است که اگر به آن توجه نشود، مراتب مالیاتی و امور مالی را بسیار گیج کننده می کند. ایجاد یک صورت حساب کسب وکار آزاد به وسیله یک اتحادیه اعتباری محلی یا بانک، واقعا راحت است. همه چیزی که شما نیاز دارید دفاتر روزنامه عمومی پرشده، گزارش مالکیت انحصاری و یک سپرده اولیه که برای راه اندازی از بیشتر موسسات مالی گرفته می شود، است.تاکنون برای هیچ صورت حساب یا دریافت هیچ کدام از طرح های اعتباری پرداختی انجام نداده اید، فقط کافی است جایی برای ذخیره کردن که می توانید پول های خود را از حساب های شخصیتان جدا کنید، به دست آورید. در موسسه مالی منتخب شما انجام این کار بیشتر از یک ساعت طول نمی کشد.

۵٫ پایگاه اینترنتی خود را درست کنید.
بدون توجه به اینکه کسب وکار شما آنلاین باشد یا خیر، شما به یک پایگاه اینترنتی و یک URL مطمئن نیاز دارید. طراحی سایت بانی سایت این امکان را برای شما ایجاد می کند که به انتخاب خودتان آدرس اینترنتی پیدا کنید. اگر کسب وکار شما خدماتی است و با دفاتر کار محلی شما یا شعب کسب وکار کوچک شما درگیر است و لازم است که در مورد منابعی که برای شما وجود دارند، توضیح دهید، اطلاعات مربوط به کسب وکارتان را به اشتراک بگذارید یا ارائه دهید. اگر شما یک کسب وکار تولیدی دارید، تولیدات موجودتان را در جلسات محلی، بازارهای کشاورزان یا دیگر رویدادهای اجتماعی محک بزنید تا متوجه شوید که مردم واقعا در مورد شما چه فکری می کنند.

شما می توانید این ۵ مرحله را با هزینه کمی دنبال کنید. این یک راه خارق العاده برای محک زدن کسب وکار کوچکتان است، قبل از اینکه همه وقت و پولتان را بر روی آن ایده متمرکز کنید

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag