پرش لینک ها

۶ اشتباه متخصصان فروش

بهترین متخصصان در فروش نیز دچار اشتباهاتی می شوند . که باعث می شود مشتریان خود را از دست بدهند. این موضوع در طی سال های گذشته به وضوح قابل مشاهده می باشد . دراین مقاله به ۶ اشتباه شایع اشاره شده است ، که باید از آن ها اجتناب کنیم .

نپرسیدن سوال

برخی از متخصصان فقط راه حل ارائه می دهند بدون این که دقیق بدانند مشکل چیست. یک حرفه ای باید سوال بپرسد و به جلو حرکت کند تا مطمئن شود درک کامل و درستی از مشکلات و چشم انداز دارد.بهترین راه برای کنترل تعاملات فروش سوال کردن است. این بهترین راه برای یادگیری این است که آیا محصولات یا خدمات شما پاسخگوی نیازهای چشم انداز شما است یا نه؟ سوال هایی بپرسید که مسائل خاص و مشکلات را کشف کنید که این کار برای یک متخصص ضروری است.

article_image_one_93.jpg

درک نکردن نقاط قوت و ضعف محصول

درک و دانستن نقاط قوت و ضعف یک محصول برای یک فروشنده ضروری است و یک مزیت رقابتی محسوب می شود. به عبارت دیگر یک متخصص فروش باید بتواند ویژگی های خوب و بد محصول را در چند جمله ی کوتاه شرح دهد و مشتری را قانع کند. بزرگ ترین مهارت در جهان کنونی مهارت قانع کردن است که آن نیز با درک کامل محصول صورت خواهد گرفت.

گوش نکردن به مشتری و پی در پی صحبت کردن

بسیاری از متخصصان فروش زمانی که در مقابل مشتریان آتی هستند زمان را در انحصار خود قرار می دهند و بیش از حدصحبت می کنند. آن ها پی در پی از محصول خود، خدمات و ویژگی های آن صحبت می کنند. در این صورت مشتری احساس خواهد کرد که شما به نیازهای وی اهمیتی نمی دهید و محل را ترک خواهد کرد.

آینده نگر نبودن

اغلب اشتباهات رایج در کسب وکار به این دلیل است که آن ها آینده نگر نیستند، هنگامی که کسب وکارشان رونق گرفت اکتشافات و تحقیقات را متوقف می کنند و فکر می کنند که جریان کسب وکار ادامه خواهد داشت. در صورتی موفقیت ادامه خواهد داشت که با تغییرات تغییر سازگار باشید.

غفلت از جمع آوری داده های مشتری

هر زمانی که شما یک فروش انجام می دهید، این یک فرصت برای فروش های آتی است. به یاد داشته باشید که مشتریان موجود بهترین منبع درآمدی شما هستند. جمع آوری و بخش بندی داده های مشتری بعد از فروش حیاتی است.

نداشتن رویکرد سیستماتیک برای فروش

متخصصان فروش اغلب با همراه با جریان مسیر خود را می یابند، آن ها اغلب مصاحبه فروش را بدون این که بدانند کجا هستند و گام بعدی برای تعاملات چیست ترک می کنند. نیاز به یک دنباله سیستماتیک خاص و کنترل مراحل از طریق این فرآیند به موفقیت های حرفه ای در دستیابی به مشتریان جدید و کسب وکار بیشتر کمک خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag