پرش لینک ها

۱۲ نکته که تمام مدیران کارآمد رعایت می کنند

شما رئیس هستید. اما این به معنی فردی بد بودن نیست و نباید باشد، زیرا رئیس های مخوف کارآمد نیستند.آیا به عنوان یک مدیر شهرت خوبی دارید؟شما می توانید مدیری باشید که کارمندان تان دوستش دارند، به او احترام می گذارند و اعتماد دارند، کسی که کارها را به خوبی و درستی انجام می دهد.

سعی کنید این فعالیت ها را با هم تلفیق کنید و در کارهای روز مره خود بگنجانید تا اطمینان حاصل کنید که واقعا چنین هستید.

۱٫ لبخند بزنید

چند بار تا کنون شنیده اید که کسی بگوید: «او مدیر خوبی است همیشه بداخلاق است» هیچ وقت. مدیران خوب می دانند که نمی توانید الهام بخش باشید اگر رفتار بدی با دیگران داشته باشید. مدیران خوب مثبت اندیشی و جذبه را در هر کاری که انجام می دهند، تزریق می کنند.

۲٫ بفروشید

اگر چه رویکرد آن کمی با چیزی که باید برای مشتری احتمالی باشد متفاوت است، یک مدیر خوب همیشه در حال فروش ایده آل ها به کارکنان خود است. این امر الزامی ست که کارمندان به اصول کسب وکار باور داشته باشند تا خود نیز بتوانند آن را در خروجی کارهای خود بازتاب دهند.

۳٫ بازخورد داشته باشید

بسیار اهمیت دارد که از روزمره گی خارج شوید و در مورد چیزی که در سطوح بالاتر آموخته اید فکر کنید. بازگردید و بنگرید که فردا بر اثر یادگیری چه کاری را متفاوت انجام خواهید داد و این یادگیری چه بازخوردی بر عملکرد فردای تان خواهد داشت.

article_image_one_247.jpg

۴٫ مکالمه غیر رسمی داشته باشید

نباید هر بار که صحبت می کنید حس رسمی بودن را القا کنید. مدیران کارآمد در انسانی عادی بودن موفقیت کسب کرده اند. آن ها با احساسات والا با افراد معاشرت دارند و برای نزدیک تر کردن افراد به هم همدلی ایجاد می کنند. مردم به انسان ها پاسخ می دهند و مدیران بزرگ می دانند که چگونه افکار مردم را بخوانند و قلب شان را حس کنند.

۵٫سوالات خوب بپرسید

بیاموزید که چگونه سوالات تفکر برانگیز جالب بپرسید و وسعت دانش را افزایش دهید و الگوی شناخت خود را با پرسیدن سوالات بهتر تنظیم کنید. نه تنها به کلمات گوش دهید بلکه به احساسات پشت آنها هم گوش بسپارید. تعمق کنید که منظور واقعی افراد چیست و بدانید که گاهی باید آن جا توقف کنید به جای این که خودتان چیزی به آن بیفزایید. تایید کنید، هضم کنید، بازخورد نشان دهید و سپس پاسخ دهید.

۶٫ بر اساس بازخورد سازنده رفتار کنید

بهترین راه پیشرفت و ارتقا این است که بیاموزید چه چیزی را می توانید بهتر انجام دهید. به کارمندان خود فرصت ارائه بازخوردی صادقانه و سازنده در مورد مدیریت خودتان به روشی غیر حضوری و بدون نام بدهید. (بسیار دشوار است که در مورد مدیر انتقاد کنی وقتی خودش در اتاق حضور دارد) و اگر آن ها موافق باشند آن ها را ثبت کنید. سپس حالت دفاعی نداشته باشید و اظهارات آنان را بشنوید و برای ارتقای کار و خودتان قدم بردارید.

۷٫ مطالعه کنید

مدیریت متفکرانه نوعی از مدیریت است که تلاش می کنیم به آن برسیم و بهترین راه برای مدیر متفکر بودن خواندن با ولع و حریصانه است. چه در حال خواندن آخرین کتاب بازاریابی باشیم یا انواع وبلاگ ها، باید سعی کنیم حداقل هر روز یک چیز جدید یاد بگیریم. فایده دیگر خواندن و مطالعه مستمر این است که از شما نویسنده بهتری می سازد. این امر مدیریت افکارتان را هم قدرت می بخشد.

۸٫ الهام بخش باشید

مدیران کارآمد الهام بخش ما هستند تا وجه بهتری از خودمان ارائه دهیم. آن ها اهمیت و ارزش مان در سازمان را با ما سهیم می شوند. وقتی که با چالش ها روبرو می شویم، توانایی های منحصربه فردمان را به ما یادآوری می شوند و از طریق این آگاهی تلاش می کنیم تا بهترین کاری را که می توانیم انجام دهیم.

۹٫ متمرکز باشید

به عنوان یک کارآفرین همه ما می خواهیم که به هدف درخشان بعدی برسیم. موقعیت ها فراوانی در پیرامون ما پرسه می زنند اما مفیدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بگویید نه و بر چیزی که واقعا اهمیت دارد متمرکز شوید. چگونه این کار ار انجام می دهید؟ اهداف و بینش خود را تعیین کنید و همیشه و هر روز آن ها را به خود یادآوری کنید.

۱۰٫ خطرات بی تصمیمی را بشناسید

کارآمدترین مدیران در می یابند که برای احاطه بر تمامی حقایق تصمیماتی که هر روز اتخاذ می کنند، وقت ندارند. در عوض، تنها باید اطلاعات کافی جمع آوری کنند تا تصمیم درستی بگیرند. برخی از آن تصمیمات اشتباه خواهد بود، اما بهتر است از اشتباهات درس بگیرید و دوباره تلاش کنید به جای این که راکد و بی تصمیم باقی بمانید.

۱۱٫ به طور مستمر با افراد مختلف ملاقات کنید

مدیران بزرگ همیشه تحت تأثیر بهترین رفتارهای افراد قرار می گیرند. مدیرانی که زمانی را بیرون از محیط خود می گذرانند این شانس را دارند که از افرادی با دیدگاه های مختلف درس بگیرند. این موضوع به آن ها امتیاز رقابتی نسبت به اطرافیانشان می بخشد و همچنین توانایی فکر کردن از چشم اندازی متفاوت را نیز به آن ها می دهد.

۱۲٫ گوش کنید

کارآمدترین مدیران چالش هایی را که با آن ها روبرو می شوند و موقعیت هایی را که برای کارمندانشان فراهم است، درک می کنند. به منظور مدیریت کارآمدتر، باید به سخنان افراد تیم شان صادقانه و با خوش رویی گوش کنند. هرچه بیش تر گوش کنند و سپس در عمل پاسخ مناسب بدهند، بیشتر می توانند اعتماد و وفاداری افراد تحت مدیریت خود را کسب کنند.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag