Skip links

۶ کاربرد CRM در بازاریابی

CRM با فراهم آوردن مجموعه ای جامع از توانمندیهای بازاریابی، شما را قادر می سازد تا مشتریان را به نحو موثرتری هدف گیری نمائید. به کمک CRM فعالیتهای بازاریابی و کمپین های موثر طراحی و مدیریت کنید.سیستم CRM قابلیت جامع مدیریت بازاریابی را برای برنامه ریزی، بودجه بندی، اجرا و اندازه گیری موفقیت فعالیتهای بازاریابی فراهم می آورد.

CRM امکانات بی نظیری از جمله دسته بندی اطلاعات، توانمندی های منحصربه فرد در مدیریت کمپین، اطلاع رسانی، تحلیلهای استراتژیک برای افزایش کارایی برنامه های بازاریابی، بالا بردن اثربخشی و پیگیری برنامه های بازاریابی در اختیار مدیریت بازاریابی سازمان شما قرار خواهد داد.

برخی از قابلیتهای CRM در مدیریت بازاریابی شامل موارد زیر است:

۱- مدیریت برنامه ریزی بازاریابی

به کمک تحلیل های CRM ، داده های مشتریان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ریزی تبدیل می شوند. به این ترتیب شرکت شما قادر خواهد بود تا به سرعت به تمایلات و نیازمندیهای مشتری و فرصتهای نوظهور بازار واکنش مناسب نشان دهد . به سازمانها امکان برنامه ریزی تمام فعالیتهای بازاریابی، از برنامه ریزی بودجه گرفته تا نرخ بازگشت سرمایه موردانتظار، و اجرای آنها برای بهینه سازی فرآیندهای بازاریابی را می دهد .

article_image_one_412.jpg

۲- بخش بندی مشتریان

سیستم CRM به شما امکان می دهد تا مشتریان و مشتریان بالقوه را با معیارهای مختلف دسته بندی کرده و دسترسی سریع به دسته های مختلف، که همیشه به روز هستند داشته باشید. با تقسیم بازار به بخشهای مختلف، سازمان قادر به ارائه محصولات و خدمات اختصاصی تر و در نتیجه جذابتر خواهد بود . از لیستهای بازاریابی هوشمند و داینامیک و همچنین امکانات بخش بندی مشتریان استفاده کرده و کمپین های بازاریابی خود را در کمترین زمان برای بخش خاصی از مشتریان خود اجرا نمایید .

۳- طراحی و اجرای کمپین بازاریابی

در CRM شما می توانید فعالیت های بازاریابی را به سهولت طراحی، اجرا و مدیریت نمائید. با CRM شما می توانید فعالیت های کمپین خود را برنامه ریزی کرده و آن را به افراد مرتبط ارجاع داده و گزارشهای دقیق از نحوه اجرای فعالیتهای کمپین دریافت نمایید. با CRM شما می توانید در هر لحظه و حتی خارج از سازمان، گزارش های آنلاین از میزان تاثیرگذاری هر کمپین، نرخ پاسخ مشتریان، نرخ بازگشت سرمایه و دیگر شاخصهای مهم را در اختیار داشته باشید . CRM مدیران بازاریابی را برای طراحی، اجرا، هماهنگی و نظارت بر تمامی فعالیتهای تبلیغاتی توانمند می سازد. با CRM سازمان قادر به رقابت تبلیغاتی هدفمند در تمام کانالهای ارتباطی میشود. همچنین شما می توانید میزان سودآوری برنامه ها، محصولات، مشتریان و شرکا تجاری را کنترل نمایید.

۴- تحلیل بازاریابی

CRM به مدیران و کارشناسان بازاریابی کمک میکند تا با کنترل شاخص های بازاریابی، تحلیلهای استراتژیک کرده و درکی عمیق از میزان عملکرد برنامه های بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی به دست آورند. مدیران و کارشناسان بازاریابی همچنین اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه فرآیند خرید و ترجیهات مشتریان و همچنین اطلاعات جمعیت شناختی را برای بخش بندی بازار مناسب به دست می آورند. داشبورد بازاریابی در CRM اطلاعات دقیق، عمیق و چند لایه را برای مدیران و مسئولین سطح بالا فراهم می آورد.

۵- ارائه پیشنهادهای موثر

با درک کامل از نیازمندی ها و علاقه مندی های مشتریان، نیازهای آتی ایشان را پیش بینی نموده و پیشنهادهای موثر و به هنگام را ارائه نمائید تا بدینوسیله میزان فروش و وفاداری مشتریان را افزایش دهید.

۶- مدیریت کانالهای ارتباطی

شما می توانید با یکپارچه سازی سیستم CRM با کانالهای ارتباطی، تعامل دوجانیه با مشتریان، مشتریان بالقوه و همکاران تجاری خود برقرار نمایید. برخی از امکانات CRM در مدیریت کانالهای ارتباطی عبارتند از:

– اتصال سیستم سانترال و VoIP به Microsoft CRM
با اتصال CRM به سیستم تلفن، با تماس هر یک از مشتریان و یا همکاران تجاری با سازمان، پروفایل شخص مربوطه بصورت پاپ آپ در CRM نشان داده می شود. بدین ترتیب تمامی تماس ها در تاریخچه مشتری و یا همکار تجاری ثبت می گردد. ضمن آنکه با استفاده از سیستم گردش کار CRM می توان مشتریان خاص را به فرد و یا گروه خاصی از همکاران بصورت
خودکار ارجاع داد. CRM امکان ارسال فکس را نیز از طریق سیستم VoIP در اختیار شما می گذارد.

– اتصال CRM به وب سایت
از طریق یکپارچه سازی سیستم CRM به وب سایت، هر یک از مشتریان و همکاران تجاری می توانند یک پروفایل داشته باشند که از آن طریق می توانند ارتباط دو جانبه با سازمان داشته و اطلاعات مربوط به خود از جمله قراردادها، خدمات ارائه شده، صورتحساب ها و … را که حق دسترسی دارند، مشاهده نمایند. ضمن آنکه می توانند درخواستها و شکایات خود را نیز از طریق وب سایت برای شما ارسال کرده و از روند رسیدگی آن آگاه شوند.

– اتصال CRM به پنل SMS و ایمیل سرور
CRM امکان اتصال به پنل SMS و میل سرور را دارد که از آن طریق شما می توانید برای مشتریان، همکاران تجاری و مشتریان بالقوه اطلاع رسانی های گسترده از طریق ایمیل و SMS داشته باشید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag