Skip links

۶ نکته کاربردی در زبان بدن

اختلاف بین چیزی که افراد می گویند و آنچه که ما برداشت می کنیم ریشه در ارتباطات غیرکلامی یا همان زبان بدن دارد ! آیا زبان بدن واقعا کاربرد دارد؟ بله! وقتی از زبان بدن بدرستی استفاده شود،می تواند کلید موفقیت های بزرگتری برایتان باشد. آیا میتوانم در عرض ۵ دقیقه به صورت خلاصه یادبگیرم؟ بله، کافیست این مقاله را بخوانید !

زبان بدن می تواند در پیشرفت ارتباطات کاری، تحت تاثیر قرار دادن دیگران برای پیروی از شما و ارائه اهداف با تاثیری عمیق تر به یاری تان بشتابد…شما می توانید با یادگیری نشانه ها، اشارات و مفاهیم زبان بدن، به آسانی درک بهتری از افراد پیدا کنید و موثرتر و بهتر با آن ها ارتباط برقرار کنید. شیوه ای که ما دست می دهیم، می نشینیم و می ایستیم؛ همه پیام هایی را درباره ما به طرف مقابل انتقال می دهند. بنابراین هرآنچه که در درون شما یا درون شخص مقابل می گذرد، در غالب زبان بدن، نمود بیرونی دارد. کارشناسان همواره سعی در این دارند که حرکات بدن را تجزیه و تحلیل کرده و راهی برای تعیین شخصیت فرد و روابط حرکات بدن او با ذهنش بیابند. این علم هر روز پیشرفت کرده و به مستندات دقیق تری دست پیدا می کند…

  • اما چقدر با زبان بدن آشنایی دارید؟
  • آیا تا کنون با افرادی که از این مهارت شگفت انگیز استفاده می کنند روبرو شده اید؟
  • تاثیر آنها در شما تا چه اندازه بوده است؟
  • آیا آنان افرادی موفق هستند؟
  • آیا شما هم می خواهید از میزان تاثیر این مهارت اطلاع داشته باشید
article_image_one_433.jpg

و در آخر اگر می خواهید این مهارت را فقط در ۵ دقیقه به طور خلاصه بیاموزید پس با ما همراه باشید. در ادامه آنچه را میخوانید، خلاصه کاربردی از استفاده مفیدِ زبان بدن است.

۱- محکم بایستید.

در تمام مدتی که در حال برقراری ارتباط با کسی به سر میبرید صاف ایستادن، شانه ها را عقب دادن و سر را بالا نگه داشتن نشان می دهد به خودتان اعتماد دارید. اگر بایستید نسبت به افرادی که نشسته اند قدرتمندتر و مطمئن تر به نظر خواهید آمد. اگر به اطراف حرکت کنید فضای اضافه ای که اشغال می کنید به جذبه تان می افزاید. اما اگر در موقعیتی قرار دارید که باید بنشینید، شانه هایتان را کاملا باز کنید یا یک زانویتان را به پشت میزتان قلاب کنید و وسایل تان را برای درخواست فضایی بیشتر روی میز جلسه بگذارید.

۲- تن صدایتان را پایین بیاورید.

کیفیت صدایتان می تواند عاملی سرنوشت ساز در شکل گیری تصویر ذهنی از شما باشد. افرادی که تن صدای بالایی دارند اینطور درباره شان قضاوت می شود که قدرت کمتری دارند و از افرادی که تن صدایشان پایین است عصبی تر هستند. اما این بدین معنی نیست که آنقدر آهسته صحبت کنید که فرد مقابل به سختی صدای شما را بشنود و مجبور باشد از شما برای تکرار صحبتهایتان درخواست کند.

۳- با دیگران دست دهید.

از آنجایی که دست دادن قدیمی ترین و قدرتمندترین اشاره غیر زبانی می باشد، اختصاص دادن اینکار برای ارتباطی خوب بسیار با ارزش می باشد. درست دست دادن می تواند به شما اعتبار بدهد در حالیکه اگر اشتباه دست بدهید می تواند احساسی کاملا متفاوت و بر خلاف آنچه در انتظارش هستید را به طرف مقابل انتقال دهید. محکم و با احساس دست بدهید و زمان بندی خوبی داشته باشید.

۴- ژست قدرت بگیرید.

همواره اعتماد به نفس خودتان را نگه دارید و به حالات چهره خود در آینه نگاه کنید. آیا اعتماد به نفستان را تداعی میکند یا باید روی خودتان کار کنید؟ اگر نگران باشید و آن را بروز دهید قدرتمند نیز به نظر نخواهید رسید و دیگران نیز شما را فردی ضعیف و فاقد اعتماد به نفس خواهند پنداشت. دستان خود را بسته نگه ندارید.حالت چهره تان را معمولی نشان دهید.

۵- تماس چشمی مثبت برقرار کنید.

ممکن است خجالتی باشید یا زمینه فرهنگی تان جوری باشد که به شما اینطور آموخته باشند که زل زدن به چشمهای افراد درست نیست، اما برای اینکه روی افراد تاثیر بگذارید و نیز هنگامی که آنها دارند با شما صحبت می کنند نشان دهید که به مکالمات آنها توجه می کنید باید اینکار را انجام دهید. البته این نیز بدان معنی نیست که به طرف مقابل زل بزنید ! به جای زل زدن به چشمان طرف مقابل هر دو ثانیه یک بار به قسمت های مختلف صورت او نگاه کنید. نگاهتان را از چشمان روی بینی، لب ها و بقیه صورت بچرخانید.

۶- هنگام صحبت از حرکات دست و صورت تان استفاده کنید.

هنگام گوش دادن، سر خود را تکان بدهید: گذشته از نگه داشتن تماس چشمی،تکان دادن سر به عنوان عاملی جهت نشان دادن توجه بسیار مفید است.لبخند بزنید: لبخند تاثیر عمیقی بر ما دارد. مغز انسان چهره های شاد را ترجیح میدهد. تحقیقات نشان داده اند که اسامی افرادی که همیشه لبخند می زنند بیشتر در ذهن می ماند. مهم تر اینکه لبخند زدن مستقیما بر اینکه دیگران چطور جواب تان را بدهند تاثیر می گذارد. وقتی به کسی لبخند می زنید آنها تقریبا همیشه به شما لبخند می زنند. از حرکات دستتان برای انتقال بهتر معانی و مفاهیم صحبت هایتان اسفاده کنید

تمرین کنید.
بله از همین الان برای داشتن زبان بدن مناسب و ارتباطی موثرتر اقدام کنید و آن را جزئی از ارتباطات خود بدانید

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag