Skip links

۱۲ نکته برای بهتر شدن کارایی تیمی

کمتر پیش می آید هفته ای را بگذرانم و با یک مدیر یا مدیر اجرایی مواجه نشوم که از عملکرد تیمش گلایه دارد. در بیشتر موارد کسی که در آینه به مدیر خیره می شود مقصر است! در این مقاله ۱۲ نکته آمده است که به طور تضمینی روحیه و عملکرد تیم را بهبود می بخشد. از این نکته ها در زندگی کاری تان بهره بگیرید تا فرد درون آینه به روی تان لبخند بزند.

۱٫ برای گفت وگوهای دو نفره فرصت بیش تری ایجاد کنید.

آسان است که اجازه بدهیم مشغله های روزمره ما را از گذراندن وقت باکیفیت با اعضای تیم مان بازدارد. هرطور شده زمانی را در تقویم شلوغ تان پیدا کنید تا فقط صحبت کنید. اعضای تیم تان برای این تلاش و زمانی که به صورت رو در رو با آنها سپری می کنید قدردان خواهندبود.

۲٫ مدیریت ذره بینی را متوقف کنید.

رییسی که ذره بینی مدیریت می کند برای هیچ کس محبوب نیست. آدم های خوب وقتی بادقت تحت نظر نیستند بهترین عملکرد را دارند. به آنها فضا بدهید و بگذارید نشان تان بدهند چه کارهایی می توانند بکنند.

article_image_one_618.jpg

۳٫ رویکردتان را به “اعتماد” تغییر دهید.

به جای این که انتظار داشته باشید دیگران اعتمادتان را جلب کنند، سعی کنید اول شما اعتماد کنید. همه ی ما اگر مجبور نباشیم کوه ها را جابه جا کنیم تا ذره ای اعتماد شما را به دست بیاوریم سپاس گزار خواهیم بود. به تجربه ی من، اعضای تیم تان در واکنش به این رویکرد، نه تنها سریع تر به شما اعتماد می کنند، بلکه سخت تلاش می کنند تا فراتر از انتظارات شما باشند.

۴٫ مدیری نباشید که بیرون گود می نشیند.

من وقتی با کارمندان یک خرده فروشی مهم مصاحبه می کردم با این نوع مدیر بی ملاحظه و دوست نداشتنی آشنا شدم. این آدم مدیری است که محکم در صندلی خودش فرو می رود و کارمندان را از سکوی نظارت تماشا می کند و آنها را زیر باران انتقادهای مکرر و بی اساس قرار می دهد. هیچ کس این شخصیت را دوست ندارد یا محترم نمی داند.

۵٫ سعی نکنید در هر گفت وگویی باهوش ترین فرد باشید

من شرح وظایف شما را نگاه کردم، و هیچ بندی ندیدم که شما را ملزم کند همیشه باهوش ترین فرد در اتاق باشید. به یاد داشته باشید، کار شما استخدام و پرورش آدم هایی است که باهوش تر از شما هستند.

۶٫ اطلاعات رسانی را به تیم تان افزایش دهید.

همه ی افراد تیم تان می خواهند بدانند شرکت چگونه عمل می کند و آیا تیم فروش آن قرارداد بزرگ را به دست آورد یا نه. به طور مرتب یک سری جلسات به روزرسانی برگزار کنید تا نتایج و دستاوردهای شرکت را برای تیم تان به طور خلاصه شرح دهید. مطمئن شوید آنها فرصت سوال پرسیدن را دارند. یک روش خوب این است که یک مدیر اجرایی دیگر را به هر جلسه دعوت کنید تا به سوال های مهم تر و راهبردی تر رسیدگی کند. مدیران اجرایی از وقتی که با تیم تان می گذرانند قدردانی خواهندکرد و اعضای تیم تان با مدیران اجرایی آشنا می شوند و در عین حال، از عملکرد سازمان مطلع می شوند. این یک فرآیند برد-برد حقیقی است.

۷٫ نسبت ۳: ۱ را یاد بگیرید و با آن زندگی کنید.

۳ برابر بیش تر از بازخورد سازنده(نوع منفی)، بازخورد مثبت بدهید. فقط به یاد داشته باشید بازخورد مثبت باید به جا باشد و ماهیت آن رفتاری باشد.

۸٫ گفت وگوهای دشوار را به تاخیر نیندازید.

آدم های خوب برای بهتر شدن نیاز به اطلاعات اولیه دارند. وقتی از بازخورد سازنده خودداری می کنید هیچ کس نفع نمی برد.

۹٫ بیش تر مطالعه کنید.

اگر مطالعه نکنید و نیاموزید، با همان سرعتی که پیش آمده اید، رو به عقب حرکت می کنید. از مجله های صنعت گرفته تا آخرین نشریات کسب وکاری و کتاب های پرفروش، برای به روز نکردن مطالعات تان هیچ بهانه ای پذیرفته نیست. و البته، خودتان را به موضوعات صنعت و کسب وکار محدود نکنید. هر موضوع یا ژانری که ایده ها، رویکردها، و پیشینه ها را به شما عرض کند برای مطالعه مناسب است. یافته ها و بینش های تان را با اعضای تیم تان به اشتراک بگذارید. اگر خودتان یا اعضای تیم تان ایده هایی یافتند که می توانید برای بهبود عملکرد به کار بگیرید، آن ها را تشویق کنید.

۱۰٫ به اعضای تیم تان کمک کنید بیش تر مطالعه کنند.

یک گروه گفت وگو درباره ی مطالعات ایجاد کنید و به آن بودجه اختصاص دهید. برای شروع این گروه، با چند عنوان ابتدایی آغاز کنید و سپس اجازه دهید عنوان های آینده را خودشان انتخاب کنند. مطمئن شوید زمانی را به دیدن کتاب ها و گفت وگو درباره ی آنها اختصاص می دهید. یک مدیر نیروی انسانی یک باشگاه گفت وگو درباره ی مطالعات ایجاد کرده بود و هر ماه با بودجه ی خودش جلسه ای به صرف نهار پیتزا یا چیزهای دیگر ترتیب می داد و کارمندان از آن استقبال می کردند. یک مهندس ارشد نرم افزار هر ماه یکی از جلسات هفتگی شرح وضعیت را به جلسه ی گفت وگو تبدیل می کرد. رویکردی پیدا کنید که برای فرهنگ و برنامه ی زمانی تان مناسب باشد.

۱۱٫ برای تیم تان زمان بی کاری اختصاص دهید.

ما بیشتر کسب وکارهای مان را طوری اداره می کنیم که انگار در وضعیت عجله ای ابدی هستیم. برای بی کاری هایی که مغز را تحریک می کنند فرصتی ایجاد کنید. چند بار در سال تیم تان را به گردش ببرید. اگر می توانید از این گردش ها برای توفان های فکری خلاقانه در محل کار استفاده کنید، از آن استقبال کنید. من یک مدیر خدمات مشتریان را می شناسم که در کسب وکارهایی(در صنایع نامرتبط) مشغول است که به خاطر خدمات مشتریان ستودنی هستند. او به طور مرتب زمانی را به گردش های خارج از شهر همراه با تیم های اش در کسب وکارهای مختلف اختصاص می دهد. آنها همیشه وقتی به دفتر کار برمی گردند ایده هایی برای تقویت عملکردشان دارند.

۱۲٫ با اصول رهبری تجدید عهد کنید.

وقتی اوضاع به هم می ریزد، مقصر مربی است. وقتی اوضاع خوب پیش می رود، حاصل کار تیم است.

حرف آخر:

شما شغل دشواری دارید. در شرایطی هستید که باید نتایج فوق العاده ای به دست بیاورید و به طور مداوم همه چیز را بهبود دهید. شکی نیست که انجام امور از طریق افراد دیگر کاری سخت و اغلب طاقت فرسا است. با این حال، همه ی تلاش شما برای ایجاد محیط کاری سالم و عاری از ترس و استرس غیرضروری، در ماموریت تان برای تقویت دستاوردها فواید عظیمی به همراه خواهدداشت.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag