Skip links

۷ روش برای رویارویی با منفی نگرها

اثرات جانبی یک دوست یا همکار منفی را همه ی ما تجربه کرده ایم. شاید با کسی کار می کنید که همیشه درحال غر زدن و شکایت کردن است و هیچ وقت راه حلی پیشنهاد نمی دهد، یا دوستی دارید که در جمع درمورد دیگران بدگویی می کند. این افراد منفی بطور قابل توجهی بدبین هستند و دیگران را خسته می کنند. انرژی مخرب و منفی همه جا با آنها هست. اگر مراقب نباشید، ممکن است شما را هم درون آشفتگی خود فرو ببرند، تمرکزتان را برهم بزنند و اهدافتان را متزلزل کنند.

از این ۷ استراتژی بهره بگیرید تا بهتر بتوانید با افراد منفی در زندگی مقابله کنید.

۱- مرز تعیین کنید.

با نشستن و گوش دادن به حرف های یک شخص منفی به خودتان فشار نیاورید. انرژی منفی آنها به زندگی شماهم نفوذ کرده و رفتارتان را تحت تاثیر قرار می دهد. بین خودتان و این افراد محدودیت بگذارید و فاصله را رعایت کنید. اگر مجبورید نزدیک چنین فردی باشید، تعاملاتتان را کم کنید. شما نمی توانید رفتار منفی را کنترل کنید، اما می توانید مشارکت خود را کنترل نمایید.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

۲- از کسانی که مدام شکایت می کنند دوری کنید.

افرادی که از همه چیز شکایت می کنند هیچوقت زندگی تان را بهبود نمی دهند. راه حلی پیشنهاد نمی دهند و تنها مشکلات را گوشزد می کنند. آنها ایده هایتان را کوچک می شمارند و شما را به غم و افسوس خود راه می دهند. اگر یکی از اعضای خانواده ، یک دوست یا همکار چنین علائمی را از خود نشان داد، از ارتباط زیاد با او پرهیز کنید. فقط درصورت اجبار، با او سر و کار داشته باشید.

۳- افراد منفی را حذف کنید.

فرهنگ سازمان شما بخش اصلی برند شماست. یک کارمند ناکارآمد ممکن است کل سازمان را تحت تاثیر قرار دهد، کارکنانی که قبلا مثبت بودند علائمی از نارضایتی نشان دهند و یا حتی بدتر، ممکن است عادات رفتاری همکار منفی شان فرابگیرند. هرچه زودتر با کارمندان منفی مقابله کنید، سریع تر می توانید موقعیت را حل و فصل نمایید. با فرد مورد نظر جلسه بگذارید، نگرانی تان را ابراز کرده و فرصتی برای تغییر به او بدهید. اگر رفتار ناخوشایند وی ادامه داشت، احتمالا وقت رفتن اوست.

۴- جبهه ی خود را مشخص کنید.

هرزمان که کسی شما را خشمگین کرد خود را درگیر نکنید. نه تنها اهل بحث و جدل جلوه خواهید کرد، بلکه انرژی منفی او را به زندگی خود راه خواهید داد. بجای بحث، سعی کنید نظرات منفی را نادیده بگیرید. احساسات خود را کنترل کنید و اجازه ندهید موقعیت تشدید گردد. از نزاع غیرضروری بپرهیزید. مطمئنا بخاطر روشی که پیش گرفته اید مورد احترام واقع می شوید.

۵- موقعیت را تحلیل نکنید.

ممکن است گاهی انسان های منفی غیرمعقول رفتار کنند. اگر بخواهید اعمالشان را درک کنید، انرژی و زمان باارزش خود را هدر داده اید. هرکاری می توانید انجام دهید تا احساسات تان را خرج مشکلات آنها نکنید.

۶- یک سیستم حمایتی ایجاد کنید.

گروهی از دوستان و آشنایان مثبت تشکیل دهید. اگر کسی هست که دقیقا می داند چطور شما را عصبانی کند، ممکن است خودتان به تنهایی نتوانید شرایط را کنترل کنید. هوش عاطفی داشته باشید تا تشخیص دهید چه وقت به کمک احتیاج دارید. وقتی بیش از اندازه احساساتی می شوید، به یک دوست یا مشاور زنگ بزنید و به آرامی شرایط را توضیح دهید. اغلب افراد بی طرف می توانند دیدگاه و رویکردی جدید به شما نشان دهند.

۷- تجسم مثبت داشته باشید.

خوب بودن و خوشحالی شما آنقدر مهم هست که نگذارید نظرات منفی و گستاخانه ی دیگران شما را غمگین کند یا نحوه ی نگرش نسبت به خودتان را تغییر دهد. مثبت بمانید و زمان محدودی را با افراد منفی سپری کنید. مثبت اندیشی شما برای اینگونه افراد زننده خواهد بود و آنها کم کم خودشان از شما فاصله می گیرند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag