Skip links

۷ نکته طلایی جهت کسب موفقیت در کارآفرینی

به جز واقعیت، همه آنچه وجود دارد این است که شما منتظرید، شما می خواهید، شما مشتاق به دست آوردن هستید و شما به سمت آن حرکت می کنید.واقعیت خواهد آمد. اما در حال حاضر شما نیاز دارید که اعمال و موقعیت هایی را که آن سطح از موفقیت را تولید خواهند کرد، حفظ کنید. چطور شما می توانید در ابتدای راه مانند یک کارآفرین موفق باشید؟

شما این طور احساس می کنید که یک روز موفق می شوید، شما تقریبا احساس قدرت می کنید. شما می خواهید به زودی قدرتتان را بیشتر کنید. در ذهنتان افکار ارزشمندی دارید. شما تقریبا مشهور هستید.همه آنچه شما نیاز دارید، قدری زمان بیشتر است تا همه اینها جمع شوند. آیا شما هم این گونه هستید؟ خوب است. این دقیقا همان نوع نگرشی است که مشخصه یک کارآفرین موفق است.

در اینجا هفت اصلی که من آموخته ام و دیده ام که کارآفرینان مشتاق برای موفقیت تمرین می کنند، بیان شده است.

۱- با اعتمادبه نفس اقدام کنید، مهم نیست چه می شود.

مهم ترین دارایی شما، اعتمادبه نفس شما است. مساله این است که داشتن اعتمادبه نفس با ذهنی پر از ترس و تردید، کار مشکلی است. بسیاری از کارآفرینان و افرادی که زود موفق می شوند از یک وضعیت شناخته شده به نام سندرم ایمپاستر (impostor syndrome: یک پدیده روانی است که در آن افراد نمی توانند موفقیت هایشان را بپذیرند) رنج می برند. در دنیای با شتاب و سریع کارآفرینی، این سندرم با سرعت شیوع پیدا می کند. حتی موفق ترین افراد هم اثرات تردیدهای خود را تجربه کرده اند و برخلاف آنکه شواهد بیرونی نشان می دهد که فرد با رقابت و تلاش به موفقیت رسیده خود فرد تصور می کند لیاقت موفقیت را ندارد. شما می توانید به صداهای دروغین در ذهنتان که می گویند شما غاصب هستید، توجه کنید یا با اعتمادبه نفس برای مقابله با آن صداهای منفی، اقدام کنید. من اعتمادبه نفس را پیشنهاد می کنم. اعتمادبه نفس شما را حمایت خواهد کرد.

article_image_one_287.jpg

۲- در مورد افرادی که با آنها وقت می گذرانید، انتخاب کننده باشید.

کارآفرینان ارزش زمان را می دانند. آنها می دانند که گذراندن زمان مساوی با خرج کردن پول است، جز اینکه پول یک منبع تجدید پذیر است درحالی که زمان این طور نیست.به همین علت شما باید زمانتان را با افرادی که شما را بهتر می کنند، بگذرانید. شما نباید اوقات فراغت خود را در مکان هایی که شما باهوش ترین فرد در آن اتاق هستید، بگذرانید. شما باید وقت خود را در مکان هایی که شما را به چالش می کشند، زیرک می کنند و پرورش می دهند، بگذرانید.افراد موفق زمان خود را با دیگر افراد موفق می گذرانند. وقت این است که زمان خود را در تصمیم گیری های هوشمند، سرمایه گذاری کنید

۳- تلقین کنید که شما می توانید.

عبارت مشهور «تلقین کنید تا زمانی که آن را انجام دهید» موثر است زیرا بر اساس یک دانش واقعی ایجادشده است. زمان زیادی است که روانشناسان ارتباط ذهن و بدن را دریافته اند. وقتی ما روش معینی را تشخیص می دهیم، به روش های مشابه به آن عمل می کنیم. عکس این هم صادق است، وقتی ما به روش معینی عمل می کنیم، روش های مشابه آن را تشخیص می دهیم.متداول ترین مثال لبخند است. خندیدن یک پاسخ به احساس شادی است. در واقع عمل خندیدن می تواند باعث شود شما احساس شادی کنید. اصل همان عبارت «تلقین کنید تا زمانی که آن را انجام دهید» است. اگر شما به روش خاصی عمل می کنید، احساسات، هیجانات، سطح اعتماد به نفس و نگرش کلی به همان سمت جذب می شوند. نتیجه چیست؟ درنهایت شما آن را انجام می دهید

۴- از دیگر افراد کمک بخواهید.

افراد باهوش می دانند که خودشان همه چیز را نمی دانند، به همین دلیل باهوش ترین افراد اغلب آنهایی هستند که درخواست کمک می کنند.

۵- ریسک پذیر باشید.

کارآفرینان خوب، خیلی خوب ریسک ها را می پذیرند. راز یک ریسک پذیر عالی، به سادگی شروع پذیرش ریسک ها است. ساده به نظر می رسد اما درست است.

۶- لباس مناسب بپوشید.

دوست داشته باشید یا خیر، افراد بر اساس اینکه چطور لباس پوشیده اید، در مورد شما قضاوت می کنند.من قبلا مانند یک آدم بیکار و تنبل لباس می پوشیدم. هنگامی که من چند تغییر راهبردی و کم هزینه در کمد لباس هایم ایجاد کردم، همه چیز تغییر کرد. نرخ مشاوره من بیشتر از دو برابر شد، مشتریان جدید با ارزش به دست آوردم و کسب و کار من گسترده شد.بدیهی است که شانس دخیل بود اما لباس ها و ظاهر من تاثیر گذاشته بود. تنها لباس های گران نیستند که تاثیر گذارند. بلکه لباس های مناسبند که تاثیر می گذارند. سیلویا هیولت که یکی از مشاوران در رفتار سازمانی است توضیح می دهد که « نوع پوشش شما باید به گونه ای باشد که به نظر برسد متعلق به گروه خاصی هستید.

۷- زندگینامه آنلاین خود را بنویسید.

اگر کسانی بخواهند بیشتر در موردتان بدانند، چه کاری انجام می دهند؟ آنها نامتان را جست و جو می کنند. آنها جاسوس نیستند، فقط می خواهند بدانند که شما که هستید، چه کاری انجام می دهید و همه چیز را در مورد شما بدانند.شما چیزی که آنها به صورت آنلاین می بینند و اثری که ایجاد می کند را شکل می دهید. شما می توانید با ایجاد و گردآوری حضور خود به صورت آنلاین، هویتی را که مطابق با آنچه است که می خواهید، توسعه دهید.پروفایل شما در تمام سایت های بزرگ رسانه های اجتماعی باید منسجم و قانع کننده باشد. این زندگینامه خودکار شماست و آینده شما را تحت تاثیر قرار می دهد. سزاوار است که به آن توجه کرده و برای آن زمانی را اختصاص دهید.
هر شخص موفقی، زمان هایی را داشته است که خیلی موفق نبوده است. موفقیت بر رشد و توسعه مقدم شده است. اکنون زمان این است که به سختی کارکنید و همه آنچه می خواهید به دست آورید به شما داده شود. برای تبدیل شدن به آنچه هدف شما تعیین شده است، شما باید در راه مربوطه خوب عمل کنید. شما به عنوان یک کارآفرین، موفقیت را چگونه طرح ریزی می کنید؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag