Skip links

صادرات اطلاعات و درآمدی دلاری

آیا تا به حال به فروش اطلاعات در اینترنت فکر کرده اید؟ فروش اطلاعات مزیت های زیادی دارد. تحویل آن بسیار آسان است و نیازی به بسته بندی و پست ندارید. مشتری پس از خرید می تواند فایل موردنظر را دانلود کند. همچنین کل این فرایند می تواند خودکار باشد، یعنی زمانی که خواب هستید کسی از سایت شما خرید کند، پول به حسابتان بیاید و محصول تحویل داده شده باشد. وقتی بیدار شدید لازم نیست هیچ کاری انجام دهید.

صادرات کاری بسیار ارزشمند است. شما محصولات و خدمات خود را به خارج از کشور ارائه می کنید و به رشد اقتصاد کمک می کنید. شاید فکر کنید برای صادرات باید کارخانه ای بزرگ یا محصولاتی بسیار خاص داشته باشید. ولی راه های بسیار ساده تری وجود دارند. آیا می دانستید بیشترین صادرات اغلب کشورهای پیشرفته دنیا اطلاعات و علم است؟ صادرات اطلاعات بسیار ساده تر از صادرات محصول است.

اگر تخصصی دارید چرا آن را تبدیل به آموزش هایی نمی کنید که بتوان از طریق سایت به فروش رساند و حتی بازاری جهانی برای آن ایجاد کرد.برای کسب درآمد دلاری باید یک حساب بانکی داشته باشید که امکان دریافت پول دلاری داشته باشد. برای اینکار باید یک ویزاکارت تهیه کنید. شرکت های زیادی در ایران وجود دارند که ویزا کارت فیزیکی واقعی یا ویزا کارت مجازی ارائه می دهند. ویزاکارت مجازی در واقع دقیقا مانند ویزا کارت فیزیکی است با این تفاوت که خود کارت برایتان ارسال نمی شود و فقط مشخصات کارت برایتان ایمیل می شود. البته فقط با داشتن چنین کارتی قادر به دریافت پول نیستید.

در قدم بعدی لازم است عضو یکی از شرکت های واسطه ای بشوید که امکان دریافت و پرداخت مبلغ دلاری را برایتان مهیا می کنند. یکی از معروفترین شرکت ها paypal.com است. شما با عضویت در این سایت و تعریف ویزاکارت خود این امکان را فراهم می کنید که با گذاشتن یک دکمه ساده در سایت، افراد بتوانند با کلیک دکمه وارد سایت پی پال شده و پرداخت خود را انجام دهند. البته برای باز کزدن اکانت در سایت پی پال باید نکاتی را رعایت کنید تا حسابتان بسته نشود و با مشکلاتی مواجه نشوید که برای اطلاعات بیشتر می توانید به جستجو در اینترنت بپردازید. با راه اندازی یک سایت ساده و گذاشتن دکمه خریدی که در سایت پی پال تعریف کرده اید می توانید کار خود را شروع کنید.

article_image_one_270.jpg

فروش محصولات آموزشی و کتاب های الکترونیکی

بهترین محصول پیشنهادی برای فروش در اینترنت یک فایل آموزشی است. مثلا می توانید یک کتاب الکترونیکی درست کنید و آن را بفروشید. اگر زبان انگلیسی بلدید می توانید مطالب آموزشی در زمینه تخصص یا علاقه خودتان درست کنید. برای ساخت کتاب الکترونیکی می توانید از نرم افزار InDesignاستفاده کنید و در نهایت خروجی PDF کتاب را در سایت بگذارید.

شاید فکر کنید تخصص من در حدی نیست که آن را تبدیل به محصول آموزشی کنم و آن هم در کل دنیا به فروش برسانم! مهم ترین موضوع در آموزش انتخاب بازار هدف مناسب و درست است. آیا شما روشن کردن کامپیوتر و خاموش کردن آن را بلدید؟ آیا قادرید یک فایل را از یک بخش هارددیسک به جایی دیگر کپی کنید؟ اگر چنین مهارت هایی دارید آیا می دانید در سال چند نفر برای اولین بار کامپیوتر می خرند و حتی همین چیزها را بلد نیستند؟ آیا می دانید یکی از پرفروش ترین کتاب ها در ایران که از چاپ سی ام گذشته آموزش همین موارد است و به تازه کاران آموزشی می دهد چگونه با کامپیوتر ساده ترین کارها را انجام دهند؟

اگر کتاب الکترونیکی مناسبی تهیه کنید امکان عرضه و فروش آن در سایت های بزرگی مانند آمازون نیز وجود دارد. یعنی حتی بدون داشتن سایت نیز می توانید به این کار اقدام کنید. حتی آمازون امکانی در اختیارتان قرار می دهد که کتاب خود را به صورت چاپ شده به فروش برسانید! شما فایل الکترونیکی کتاب را آپلود می کنید و پس از سفارش خریدار، یک نسخه از آن کتاب با دستگاه های تمام اتوماتیک چاپ و صحافی شده و برای مشتری ارسال می شود!

فروش عکس در اینترنت

البته شاید زبان انگلیسی را در حدی بلد نباشید که بتوانید یک کتاب الکترونیکی درست کنید. از روش های دیگر هم می توانید درآمد کسب کنید. مثلا اگر عکاسی بلدید سایت های زیادی وجود دارند که با عضویت در آن ها می توانید عکس هایتان را در آن ها آپلود کنید و این عکس ها در معرض فروش قرار داده می شود و اگر کسی عکس را خرید بخشی از سود فروش را دریافت می کنید. یکی از معروف ترین سایت ها در این زمینه www.dreamstime.com است. با مراجعه به این سایت و عضویت در آن می توانید از شرایط کار مطلع شوید. البته افراد بسیار زیادی در چنین سایت هایی عکس آپلود می کنند. شما باید عکس های داشته باشید که مزیت رقابتی خاصی داشته باشد. مثلا اگر برای سفر و تفریح به مکان های تاریخی یا دیدنی ایران می روید بهترین فرصت برای تهیه عکس است. شاید افراد زیادی در دنیا این امکان را نداشته باشند که از این مکان ها عکس تهیه کنند.

فروش خدمات تخصصی

شاید برنامه نویس باشید یا ساخت اپلیکیشن موبایل یا طراحی سایت بلد باشید. در اینصورت فرصت بزرگی در اختیار دارید تا از تمام نقاط دنیا پروژه هایی بگیرید، آن ها را انجام دهید و دستمزد آن را به صورت دلاری دریافت کنید. برای این کار حتی لازم نیست سایت داشته باشید. سایت های معروفی وجود دارند که کارفرمایان پروژه های خود را در آن ها تعریف می کنند و شما به عنوان متخصص قیمت پیشنهادی خود را برای پروژه ها اعلام می کنید و شرایط خود را توضیح می دهید. سپس کارفرما بین گزینه های موجود یک متخصص را انتخاب می کند و کار را به او واگذار می کند. یکی از مطرح ترین سایت ها در این زمینه elance.com است.

فروش تی شرت با طرح سفارشی خودتان

نظرتان درباره این موضوع چیست که بتوانید یک کارخانه حرفه ای تولید پیراهن داشته باشید و پیراهن هایی با رنگ و سلیقه موردنظرتان تولید کرده و آن ها در دنیا به فروش برسانید. برای این کار نیازی به کارخانه و تولید نیست. شما می توانید در چند دقیقه پیراهن موردنظر خود را طراحی کرده و طرح و نوشته های دلخواه را روی آن اضفه کنید و فروش را آغاز کنید!یکی از سایت های بسیار موفق در کسب درآمد اینترنتی سایت teespring.com است. با ورود به این سایت و عضویت در آن به کمک ابزارهای آنلاین فقط در چند دقیقه پیراهن دلخواه را طراحی و کنید و اقدام به بازاریابی و فروش کنید. پیراهن ها از طرف شما تولید و به آدرس مشتری ارسال می شود و شما سود خود را دریافت می کنید.

هدف از نوشتن این مقاله فقط این بود که به شما نشان دهیم کسب درآمد اینترنتی و به خصوص درآمد دلاری خیلی سخت یا غیرممکن نیست. از طرف دیگر هم باید بگوییم این کار خیلی آسان نیست، بلکه به یادگیری و تلاش مستمر نیاز دارد. اگر واقعا به این موضوع علاقه کافی داشته باشید می توانید با روزی یک با بهبود مداوم کارتان پس از چند سال به موفقیت هایی بسیار بزرگ دست یابید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag