Skip links

۷ دلیل نادرست در مورد بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای به افراد این امکان را می دهد که محل و ساعت کار خود را انتخاب کرده و به آزدای مالی دست پیدا کنند. اجازه ندهید این تصورات نادرست و باورهای غلط توجه شما را از کسب و کار بازاریابی شبکه ای دور کند. شما اگر درک خوبی از این صنعت داشته باشید موفقیت های بسیاری در این زمینه کسب خواهید کرد .

اگر این نگرش ها و تصورات غلط قدیمی را کنار بگذاریم، بازاریابی شبکه ای یک روش مناسب برای شروع یک کسب و کار پاره وقت است و اولین قدم برای موفقیت در این راه ، تشخیص حقیقت آن از تصورات نادرستی است که درمورد آن وجود دارد. بازاریابی شبکه ای یک مدل کسب و کار با ۵۰ سال قدمت است. تصورات نادرست بسیاری در مورد این نوع از بازاریابی وجود دارد که در بهترین حالت آن را یک کسب و کار بی اهمیت و در بدترین حالت، عده ای از فروشندگان حریص تعریف می کنند. در ادامه ی این مقاله چند مورد از تصورات اشتباهی که در مورد این بازاریابی رایج شده است و دلایل نادرستی آن ها بیان می شود.

تصور نادرست ۱: در نهایت اشباع صورت می گیرد.
حقیقت: اشباع به مرحله ای گفته می شود که بازاریابی شبکه ای کل جامعه را فرا بگیرد و بازاریابان دیگر نتوانند مشتری پیدا کنند و این روند را ادامه دهند. اگر چنین اتفاقی بیفتد بسیاری از فعالان که در سطح پائین قرار دارند ضرر خواهند کرد. اما در حقیقت اشباع در بازاریابی شبکه ای غیر ممکن است زیرا تعداد انسان ها نامتناهی است و هر روز افراد جدیدی متولد می شوند در نتیجه بازاریابان خواهند توانست افراد جدیدی را به مجموعه اضافه کنند. Tim Sales بازاریاب شبکه ای در zig ziglar استدلال جالبی ارائه کرده است. او می گوید: ” آیا شما می دانید چه تعداد از افراد یخچال ندارند؟ نه؟ آیا این بدین معنی است که جنرال الکتریک فروش یخچال را متوقف کند؟”.

article_image_one_219.jpg

تصور نادرست ۲: بازاریابی شبکه ای یک طرح هرمی غیرقانونی است.
حقیقت: بازاریابی شبکه ای کاملا متفاوت از شرکت های هرمی است. شرکت های هرمی به این صورت کار می کنند که افراد با پرداخت مقداری پول عضو شرکتی می شوند تا در آینده با به عضویت در آوردن چند نفر دیگر و رشد زیر مجموعه مشتریان به چند برابر حق عضویت دست پیدا کنند. آن ها محصولی را نمی فروشند، پول های افراد را جمع می کنند و با آن کاری انجام نمی دهند، اما بازاریابی شبکه ای به تولید کمک می کند و باعث پیشرفت اقتصادی جامعه می شود.

تصور نادرست ۳: تنها شخصی که در راس قرار دارد، پول به دست خواهد آورد.
حقیقت: در شرکت های بازاریابی شبکه ای خوب، درآمد وابسته به تلاش است و هیچ ارتباطی با موقعیت ندارد. اعضا بدون در نظرگرفتن موقعیت شان هر اندازه که تلاش کنند درآمد به دست خواهند آورد.

تصور نادرست ۴: بازاریابی شبکه ای مفید نیست.
حقیقت: در سال ۲۰۱۳ این صنعت حدود ۳۱۶۳۰۰۰۰۰۰۰ دلار در ایالت متحده فروش داشته است. این تعداد در سراسر جهان به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت. این اعداد به وضوح عملکرد بازاریابی شبکه ای را نشان می دهند. موفقیت یا شکست بسیاری از بازاریابی های شبکه ای به تلاش بازاریابان آن کسب وکارها بستگی دارد. بسیاری از وبلاگ نویسان کارشان را به خوبی انجام نمی دهند اما مطمئنا شما نمی گویید وبلاگ نویسی مفید نیست.

تصور نادرست ۵: هدف بازاریابی شبکه ای سوءاستفاده از مردم است.
حقیقت: هدف این صنعت کمک کردن به یکدیگر است. موفقیت در بازاریابی شبکه ای از کمک به دیگران در رسیدن به اهداف شان به دست می آید. فردی که نمی تواند برای خود زیرمجموعه جذب کند باز هم درآمد به دست خواهد آورد اما درآمد سرمایه گذاری روی زیرمجموعه شان را نخواهند داشت. برخی از بازاریابان شبکه ای جذب زیاد افراد را عامل موفقیت می دانند درحالی که کسانی در این صنعت موفق خواهند بود که در تلاش واقعی برای کمک به یکدیگر باشند.

تصور نادرست ۶: هیچ کس در بازاریابی شبکه ای واقعا ثروتمند نمی شود.
حقیقت: اگر میزان موفقیت با پول دار بودن اندازه گیری می شود، پس اکثریت کارکنان مشاغل سنتی متحمل شکست های بزرگی هستند. موفقیت در بازاریابی شبکه ای باید به وسیله ی تعداد مردمی که به اهداف شان رسیده اند اندازه گیری شوند. بسیاری از افراد موفقیت را زمانی به دست می آورند که به اندازه ی کافی در خانه می مانند و یا بدهی های شان را پرداخت می کنند.

تصور نادرست ۷: بازاریابان شبکه ای یک فرقه هستند.
بسیاری از بازاریابان شبکه ای نسبت به کارشان متعصب هستند اما اغلب تعصب در همه جا وجود دارد. شرکت های بازاریابی شبکه ای نیازی به تعصب ندارند و در واقع آن ها بسیار سخت تلاش می کنند تا کارشان را توسعه دهند و آمار و ارقام را حفظ کنند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag