Skip links

۵ نکته کلیدی برای استخدام بهترین افراد در استارتاپ

شناسایی و استخدام اولین کارمندان، یکی از مهم ترین تصمیمات کارآفرینان محسوب می شود. زیرا استخدام یک نیروی منحصر به فرد می تواند به رشد یا شکست یک استارتاپ نوپا منجر شود. کارمندان جدید نه تنها می توانند باعث مصرف نقدینگی شوند بلکه می توانند به میزان زیادی بر فرهنگ شرکت نیز تاثیرگذار باشند.

در اینجا به نکات کلیدی به منظور شناسایی و استخدام بهترین نیروها برای یک استارتاپ نوپا اشاره می کنیم.

۱- بطور مداوم کانال های ارتباطی خود را به منظور کشف استعدادهای منحصر به فرد توسعه دهید.

بسیاری از کارآفرینان، جستجو برای یافتن استعدادهای جدید را تا زمانی که واقعا تصمیم به استخدام نیروی جدید داشته باشند ، آغاز نمی کنند. ممکن است برخی از کارآفرینان به اندازه ی کافی خوش شانس باشند و بتوانند به سرعت به شناسایی و استخدام بهترین افراد برای تیم خود بپردازند در حالی که سایرین ممکن است ماه ها به دنبال پر کردن جای خالی و کلیدی برای فرد مورد نظر در شرکت خود باشند. به منظور جلوگیری از به تعویق افتادن روند استخدام نیروی جدید، استارتاپ ها باید همیشه به دنبال استعدادهای جدید باشند که ترجیحا از روحیه ی کارآفرینی نیز برخوردار باشند.

article_image_one_599.jpg

۲- دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید.

به عنوان بنیانگذار یک شرکت، شما باید قادر باشید تا قاطعانه به ارائه ی دیدگاه های بلند مدت خود بپردازید. درک کردن دید کلی شما از جانب کارمندان و حمایت دائمی از آن ها می تواند استارتاپ شما را به پروژه ای ارزشمند برای کارمندان بالقوه تبدیل کند.

۳- به آزمایش مهارت های واقعی افراد بپردازید (نه گواهینامه و یا مدرک آنها )

در طول مصاحبه به راحتی می توان به اعتبار، صلاحیت و توانایی های یک فرد پی برد. از طرف دیگر بسیار مهم است تا در مورد رزومه ی کاری و تجربیات فرد نیز صحبت شود زیرا “مهندس بودن در یک شرکت” و یا “طراح بودن در شرکت دیگر” ، نمی تواند شما را به سمت به مهارت های حقیقی شخص مورد نظر برای استخدام هدایت کند. می توان از طریق مصاحبه، به آزمایش مهارت های واقعی افرادی که نمی شناسید، بپردازید و به آن ها یک تکلیف یک ساعته محول کنید. این روند می تواند از یک فعالیت ساده تا انجام یک فعالیت پیچیده و با توجه به مهارت های شخص مورد نظر متغیر باشد.

۴- مزایای واقعی را به کارمندان خود را پیشنهاد دهید.

به منظور استخدام و حفظ موثر بهترین استعداد، استارتاپ ها باید به ارائه ی مزایای واقعی به نیروهای خود بپردازند. یکی از مزایای قدرتمند برای کارمندان، دادن سهمی از شرکت (یا حق مالکیت) به آن ها است که انگیزه های فرد موسس و کارمندان را در یک راستا قرار می دهد. علاوه بر حق مالکیت، مزایای ساده و دوستانه ی دیگری مانند غذا و یا تخصیص فن آوری های پیشرفته به کارمندان نیز می تواند در استخدام استعدادها موثر باشد.

۵- تسلیم نشوید.

در نهایت، نکات مهمی که در جذب اعضای یک تیم بی نظیر به شما کمک کرده اند، باید برای مدت طولانی پس از عقد قرارداد نیز ادامه داشته باشند. انتظارات تیم شما در اولویت بوده و بسیار با ارزش هستند. با توجه به این انتظارات ، شما می توانید به حفظ یک تیم پراشتیاق و با انگیزه بپردازید. و یک تیم باانگیزه به معنای داشتن یک استارتاپ سالم است.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag