Skip links

۱۱ روش برای ارتقا کسب و کار های کوچک

بررسی انجام شده در فهرست پنج هزار شرکت موفق در کسب وکار نشان می دهد تعداد زیادی از این شرکت ها روش های مشترکی برای موفقیت دارند.درآمدزایی و موفقیت در کسب وکار لزوما به تعداد کارکنان شرکت مرتبط نیست، بلکه به طور مستقیم به میزان اعتماد ایجاد شده نزد مشتریان، ارتباط دارد. در این نوشتار راهکارهایی برای رقابت کسب و کارهای کوچک با شرکت های بزرگ ارائه می شود.

۱) کسب وکار خود را همیشه چابک نگه دارید

تا حد امکان سعی کنید سازمان خود را چابک و چالاک نگه دارید. بسیاری از صاحبان کسب وکار گمان می کنند اضافه کردن افراد جدید به سازمان می تواند به سرعت عمل آن کمک کند، درحالی که بررسی ها نشان می دهد از مزایای مهم کارکنان کمتر در یک سازمان نوآوری و بهره وری بیشتر کارکنان با توجه به محدودیت های زمانی است.

۲) به طور مستمر نوآوری داشته باشید

این روزها با توجه به سرعت تغییرات، نوآوری در کسب وکار یک ضرورت جدی است. یادتان باشد برای نوآوری در محصول یا خدمت باید از خود هوشمندی و سرعت عمل به نشان دهید، چراکه سایر رقبا هرگز به انتظار شما نمی نشینند.

article_image_one_385.jpg

۳) برنامه ویژه ای برای مشتریان وفادار خود داشته باشید.

با روش های متنوع، مشتریان وفادار خود را مشعوف کنید. این شبیه به کاری است که شرکت های هواپیمایی برای مشتریان پرسفر خود انجام می دهند.

۴) برند شخصی خود را تقویت کنید

این یکی، اگر به طور مناسب انجام شود، آسان است. داشتن برند شخصی قوی در راه اندازی و ورود به بازار می تواند به سرعت به موفقیت کسب وکار شما کمک کند.

۵) همیشه شور و اشتیاق داشته باشید

همه ما به خوبی می دانیم وقتی رهبر یک کسب وکار شور و اشتیاق داشته باشد، نتایج بسیار مناسبی در انتظار او و سازمانش خواهد بود. همیشه سعی کنید با روحیه جست وجوگری، به دنبال فرصت های جدید و ایجاد مدل های جدید و نوآورانه در کسب وکار خود باشید. هرگز شور و اشتیاق خود را از دیگران پنهان نکنید، بلکه اجازه دهید نیروی محرکی قوی برای کارکنان شما باشد.

۶) خدمات خود را گسترش دهید

یکی از ویژگی های خوب کسب وکارهای کوچک آن است که می توانند در ارائه خدمات برای خود مزیت رقابتی جدی ایجاد کنند. سعی کنید از تمامی نیازها و انتظارات مشتریان خود به خوبی آگاه شوید و خدمات خود را بر اساس این موارد برنامه ریزی و ارائه کنید. برای ارائه خدمات پس از فروش زیرکی و تدبیر نشان دهید. مطابق با قانون پارتو، ۸۰ درصد رضایت مشتریان در ۲۰ درصد خدمات مناسبی که ارائه می شود، تامین خواهد شد.

۷) ثروت در بازارهای گوشه (niche) پنهان شده است

با عرض پوزش باید به شما یادآوری شود «همه جامعه» بازار هدف شما نیست! برای موفقیت باید تمرکز داشته باشید و جامعه هدف بازار خود را به خوبی شناسایی کنید. بررسی کنید که جامعه هدف شما چه مشکلاتی دارند که به کمک شما قابل حل شدن است؟ یا اینکه چگونه می توانید ارزش افزوده ای به کسب وکار یا حتی زندگی آنها اضافه کنید؟ شما چگونه می توانید به آنها محصول یا خدمتی ارائه دهید که شرکت های بزرگ برای انجام آن دچار مساله هستند. یادتان باشد ثروت در بازارهای فراموش شده (niche) پنهان شده است!

۸) همیشه بزرگ فکر کنید!

به اینکه اندازه کسب وکار شما کوچک است توجه نداشته باشید. همیشه به اهداف بزرگ فکر کنید. یادتان باشد ایجاد چشم اندازهای بزرگ، شما و کارکنانتان را به انجام کارهای بزرگ وا می دارد.

۹) قبل از سرعت گرفتن، دورخیز کنید!

وقتی سازمانی فاقد برنامه، اهداف و مقاصد روشن و واضحی باشد، حرکت کردن آن با هر سرعتی ممکن است به سقوط آن منجر شود. بنابراین لازم است زمانی را برای برنامه ریزی، هدف گذاری و تحقیقات بازار اختصاص دهید. اگر بدون شناسایی کامل مشتریان، رقبا و وضعیت بازار حتی بر یک موتور جت نیز سوار شوید، مقصد شما جایی غیر از شکست نخواهد بود. بنابراین قبل از سرعت گرفتن بهتر است با انجام این اقدامات دورخیز کنید!

۱۰) برای راه اندازی کمپین بازاریابی خود تا آخرین لحظه صبر نکنید!

یکی از مسائل مهم در کسب وکارهای کوچک تعلل و وقت کشی در راه اندازی کمپین های بازاریابی است. این روزها با وجود فعال بودن شبکه های اجتماعی، اتلاف وقت در بازاریابی هرگز قابل قبول نیست. شما می توانید در بازه های زمانی مناسب – مثلا روزانه یا هفتگی – برای مشتریان خود به تدریج ذهنیت مناسبی نسبت به محصول یا خدمت خود ایجاد کنید. اطمینان داشته باشید مشتریان برای انتخاب شما تصمیم فوری نخواهند گرفت و نیاز است نام برند تجاری شما را بارها و بارها دیده و شنیده باشند.

۱۱) برای کسب وکار خود یک ارتش تبلیغاتی به وجود آورید.

برای تبلیغات کسب وکار خود از مشتریان راضی استفاده کنید. این افراد می توانند بهترین ابزار تبلیغاتی برای شما باشند. با استفاده از شبکه های اجتماعی، ایمیل یا هر شکل دیگر، ارتباطات خود را به طور مستمر با آنها حفظ کنید.

بدون تردید ده ها روش خلاقانه دیگر برای رقابت کسب وکارهای کوچک با شرکت های بزرگ وجود دارد که شاید راهکارهایی که در این نوشتار ارائه شد کم هزینه ترین آنها باشد. آیا شما نیز می توانید به این فهرست راهکار جدیدی اضافه کنید؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag