Skip links

Aquisition و افزایش بازدید از وب سایت شما

Aquisition و افزایش بازدید از وب سایت شما

Aquisition به این معناست که چه چیزی کاربران را به سایت شما هدایت می کند. 
 بخش Overview  یک گریز کلی به زیر مجموعه ها و آمار های Aquisition می زند، این قسمت نیز دارای Session ها و نمودار هایی جهت ارائه گزارشات کلی از زیر مجموعه ها می باشد .

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

 Overview  
Direct: این گزینه به این معنا است که کاربران، آدرس وب سایت شما را در نوار آدرس مرورگر تایپ کرده و به صورت مستقیم وارد سایت شده اند یا از طریق بوک مارک هایشان مستقیما وارد سایت شما شده اند. 
Referral: وبلاگ ها یا سایت های دیگر لینکی از سایت شما قرار داده اند و کاربران با کلیک بر روی آن وارد سایت شما شده اند. بدین معنی که وب سایت های دیگر کاربرانشان را به سایت شما هدایت می کنند.
Paid Search: این مورد شامل کاربران ورودی حاصل از تبلیغات ppc ، cpc   می باشد که هزینه ای را برای شما دربر داشته اند. 
Organic Search: کاربرانی می باشند که به صورت عادی از طریق جستجو در موتور های جستجوگر وارد وب سایت شما شده اند و هزینه ای برای شما نداشته است.
Social: در این قسمت می توانید کاربرانی که از طریق شبکه های اجتماعی وارد وب سایت شما شده اند را مشاهده کنید.
Email: در این قسمت نیز آمار کاربرانی که از طریق ایمیل های ارسال شده مانند News Letters ، خبر نامه ها و … وارد سایت شما شده اند را می توانید مشاهده کنید.
شما از این نمودار می توانید متوجه شوید که کاربران شما از طریق کدام channels وارد سایت شما شده اند.
در نمودار Session  همانطور که در قبل توضیح داده شده میزان بازدیدکنندگان را نمایش میدهد
در بخش Conversion، با ثبت هر Goal در این نمودار Conversion rate مربوط به Goal های ثبت شده را نمایش می دهد هرچه این نرخ تبدیل بالاتر باشد یعنی عملکرد سایت شما بهتر بوده است.

All traffic > Channel
در این بخش شما می توانید اصلاعات دقیق تری درباره کانال ها و منابعی که کاربران از طریق آن به سایت شما مراجعه می کنند را مشاهده کنید.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

به عنوان مثال در نمودار بالا کانال Email با وجود Session   کم Conversion rate بالایی داشته و از ۲۵۳ نفری که از طریق email ها وارد وبسایت ما شده اند ۶۱، goal  mition ما را شامل می شود. بنابراین می توان با وجود Conversion rate بالا در این کانال، به تقویت این کانال بپردازیم. بنابراین می توان به این نتیجه برسیم که کانالی که Conversion rate بالاتر و میزان goal بالاتری برای سایت ما بزند این کانال بهترین عملکرد را دارا می باشد.


All traffic > source/medium
در این بخش شما می توانید درصد ورودی کاربرانی که از طریق ppc یا به عبارتی کاربرانی از طریق Paid Search وارد سایت شما شده اند را مشاهده نمایید.


All traffic > refferal
در این بخش شما می توانید اطلاعات دقیق تری درباره کاربرانی که از وبلاگ ها یا وبسایت های دیگر وارد سایت شما شده اند را مشاهده نمایید. 


Keywords
در این قسمت لیست کامل کلمات کلیدی که بازدید کنندگان سایت شما با آنها وارد سایتتون شدند را نمایش میدهد. این بخش به شما کمک میکنه تا ببینید مخاطبین سایتتون به چه چیزی بیشتر علاقه دارند و تمرکز خودتونو روی اون موضوع بذارین.

Social
در این قسمت هم میتونین تعداد ورودی ها از شبکه های اجتماعی را مشاهده کنید، البته با کمی زرنگی میتونین این ورودی هارا بالا ببرید.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

Campaigns
با استفاده از این بخش اگر خبرنامه‌ یا ایمیل‌های گروهی ارسال می‌کنید و سرویس‌دهنده ارسال کننده ایمیل به شما امکان استفاده از گوگل آنالیتیکز را می‌دهد، شما می‌توانید از این طریق خبرنامه خود را مورد رصد آماری قرار دهید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag