Skip links

طراحی سایت پارالاکس

 طراحی سایت پارالاکس

این نوع طراحی ممکن است شبیه رمان های علمی تخیلی به نظر برسد. در واقع “پارالاکس” نوع خاصی از طراحی وب سایت می باشد که با تغییر در کد های CSS یک قابلیت پیمایش مداوم در عناصر گرافیکی و حرکات نمایشی متن ایجاد می کند و همچنین ایجاد حالت تعامل و بازخورد با حرکت اسکرول ماوس. این نوع طراحی باعث ایجاد یک ظاهر با اثر بصری لایه لایه می شود که به ایجاد عمق بین پس زمینه و تصاویر متحرک، گرافیک و متن کمک می کند.

در حال حاضر، بیشتر وب سایت های پارالاکس متعلق به شرکت هایی می باشد که به صورت مستقیم با مصرف کننده در ارتباط هستند، به دلیل اینکه آنها تمایل بیشتری برای استفاده از آخرین فناوری های بازاریابی خلاقانه دارند. با این حال پارالاکس مطمئنا می تواند برای شرکت هایی که فقط با شرکت های دیگر ( B2B ) ارتباط دارند هم مفید باشد. این موضوع می تواند در مورد کسب و کارهای خدماتی نیز صادق باشد، در واقع از زمان طراحی های داینامیک که منجر شد توجه مردم بیشتر به سایت ها جلب بشود و زمان بیشتری در سایت باقی بمانند، شرکت ها می توانند جزئیات بیشتری از خودشان را ارائه داده و داستان مفصل تری از خودشان تعریف کنند.

یکی از مزایای اصلی طراحی پارالاکس این می باشد که اجازه می دهد یک وب سایت فقط با حرکت اسکرول ماوس به پایین صفحه با بازدیدکنندگان خود در تعریف یک داستان هم قدم بشود. این روش بسیار کارآمد می باشد مخصوصا در مورد بازدیدکنندگانی که دوست ندارند روی تعداد زیادی لینک کلیک کنند و یا صفحات بسیار زیادی را برای یافتن مطالب مورد نظرشان مرور کنند.

 

 طراحی سایت پارالاکس

طراحی پارالاکس همچنین شرکت ها را قادر می سازد تا یک تصویر منحصر به فرد از خودشان توسط وب سایت شان ارائه دهند. یک سبک ارتباطی پویا توجه بازدیدکنندگان را بیشتر از یک وب سایت منظم جلب می کند و جمعیت جوان را که دنبال تجربه های متفاوت هستند جذب خواهد کرد. به علاوه سبک روان و خطی ارتباطات باعث پیگیری و ماندن بازدیدکنندگان روی سایت می شود و این باعث جذب بیشتر پیام های شرکت ها توسط بازدیدکنندگا ن می شود.

از طرف دیگر، طراحی وب سایت پارالاکس تعدادی اشکالات بالقوه دارد، به خصوص با سئو.

یک وب سایت پارالاکس اساسا یک سایت تک صفحه ای می باشد و طراحی تک صفحه ای, بهینه سازی سایت را برای طیف گسترده ای از کلید واژه های جستجو مشکل می کند. طراحی تک صفحه ای همچنین شما را به داشتن فقط یک مجموعه متا دیتا برای سایت محدود می کند. این بدان معناست که فقط یک راه برای مشتریان جهت پیدا کردن شما در وب وجود دارد. با سایت های چند صفحه ای، مردم می توانند سایت شما را از طریق تمام صفحات مختلف پیدا کنند.

متخصصان سئو به طور کلی پیشنهاد می کنند که فقط از یک تگ H1 (header) در هر صفحه استفاده شود. و با داشتن فقط یک صفحه تعداد کلمات کلیدی H1 در سایت های پارالاکس محدود می شود. به صورت فنی شما می بایست تمام آن کلمات کلیدی را در یک Header بگنجانید. اما این موضوع را خوانندگان و بازدیدکنندگان متوجه نخواهند شد ولی موتورهای جستجو به این موضوع مشکوک خواهند شد.

نکته منفی دیگر وب سایت های پارالاکس این است که گوگل صفحات بزرگ را دوست ندارد زیرا این گونه صفحات همیشه در حال بارگزاری هستند.و به کندی توسط مرورگر های وب بالا می آیند. اگر یک صفحه پارالاکس زمان زیادی جهت لود شدن بگیرد, مردم آن صفحه را می بندند و به سایت دیگری می روند. سیستم های تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت ها نیز یک مشکل را ارائه می دهند, اینکه در حال حاضر این ابزارهای آنالیزور ترافیک قابلیت محاسبه دقیق میزان تعامل روی یک سایت تک صفحه ای را ندارند. 
در نهایت سایت های پارالاکس به خوبی روی دستگاه های موبایل کار نمی کنند و این موضوع با گسترش روز به روز وب گردی با تلفن همراه اهمیت بیشتری پیدا می کند .

اگر شما به دنبال یک راه جدید و جالب برای تعامل بیشتر با بازدیدکنندگان وب سایت هستید، طراحی وب سایت پارالاکس یک پیشنهاد مرسوم و مد روز می باشد. این می تواند باعث برجسته و منحصر به فرد شدن سایت شما در میان دیگر سایت ها شود و این احتمال را که بازدیدکنندگان سایت با شرکت شما ارتباط برقرار کنند را افزایش می دهد. با این حال اگر مراجعه بازدیدکنندگان به سایت شما به سئو وابسته می باشد، می بایست در مورد استفاده از طراحی پارالاکس مجددا فکر نمایید.

 

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag