پرش لینک ها

افزایش فروش سایت را با ۵ مرحله ای که گفته ایم تضمین می کنیم

افزایش فروش سایت با انجام ۵ مرحله

هدف از سئو سایت فقط و فقط افزایش فروش اون سایت یا مجموعه است ولی با این حال میبینیم که یک سایت در چندین کلمه کلیدی صفحه اول گوگل است ولی درآمد زیادی ندارد یا اصلا درآمدی ندارد پس متوجه می شویم که فقط رسیدن به صفحه اول به تنهایی نمی تواند باعث ایجاد درآمد بالا شود.

شخصی که از طریق گوگل وارد سایت می شود به محصولات یا خدمات شما نیاز دارد ولی باید نکاتی رو رعایت کنیم تا باعث افزایش فروش سایت شود.

اولین مرحله : انتخاب کلمات کلیدی مناسب

زیر ساخت سئو انتخاب کلمات کلیدی مناسب است اگر در انتخاب کلمات کلیدی اشتباه کنیم تمامی زحماتی که کشیده ایم از بین خواهد رفت و هیچ نتیجه مطلوبی نمی گیریم.

انتخاب و تشخیص اینکه کدام کلمه را برای سئو انتخاب کنیم تا باعث افزایش فروش و افزایش درآمد سایت شود و همچنین در کمترین زمان ممکن به صفحه اول گوگل برسد بدون بررسی با ابزارهایی که در این زمینه است امکانپذیر نیست.

برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب باید بتوانیم به جواب سوالات زیر پاسخ دهیم:

۱ _ تعداد جستجوی این کلمه ماهیانه چقدر است؟

۲ _ درصد CTR آن چند است؟

۳ _ میزان ترند یا محبوبیت آن چقدر است؟

۴ _ سختی کلمه کلیدی چقدر است؟

۵ _ آیا کسانی که از طریق این کلمه وارد سایت می شوند مشتریان هدف من هستند؟

با استفاده از ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی و بررسی آنها و پاسخ به سوالات بالا می توانیم بهترین کلمه کلیدی ها را انتخاب کنیم.

بعد از انتخا کلمات کلیدی در مرحله بعد:

دومین مرحله : افزایش ترافیک سایت از طریق سئو

بعد از اینکه کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کردیم باید کلمات انتخابی را سئو کنیم تا به صفحه اول گوگل برسد تا کسانی که به محصولات و یا خدمات ما نیاز دارند با جستجوی اون کلمه در گوگل وارد سایت ما شوند.

راهکار های دیگری هم برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد مانند تبلیغات در سایت های پربازدید یا تبلیغات در شبکه های اجتماعی همچنین تبلیغات محیطی یا فیزیکی ولی هیچ کدام از اینها بازدهی سئو را ندارند. به عنوان مثال ما در یکی از سایت های پر بازدید یک ماه تبلیغ می کنیم با مبلغ بالا و حدود چند صد هزار نفر در اون سایت تبلیغات مارو مشاهده می کنند فکر می کنید چند نفر از اون چند صد هزار نفر مشتری هدف ما هستند؟

اگر درست سایت خودمون رو سئو کنیم گوگل هدفمند ترین مشتری ها رو برامون میفرستد.

تا به اینجا دوتا کار انجام دادیم کلمات کلیدی مناسب رو انتخاب کردیم و از طریق سئو اون رو به صفحه اول گوگل رسوندیم  مرحله بعد:

سومین مرحله : تبدیل بازدید کنندگان به کاربران سایت

ما در کل دو نوع سایت داریم نوع اول سایت هایی هستند که کاربر مستقیم از سایت خدمات یا محصولات شما را خریداری می کند و نوع دوم سایت هایی هستند که فقط معرف شرکت یا مجموعه شما هستند و پرداخت یا سفارشی داخل سایت انجام نمی شود. در هر دو حالت تفاوتی ندارد ما در این مرحله باید اطلاعات تماس کاربر رو دریافت کنیم تا بازدید کنندگان ما تبدیل به کاربر سایت ما شوند. برای گرفتن اطلاعات تماس بازدید کنندگان می توانیم لندینگ پیج بسازیم و در اون یک پیشنهاد رد نشدنی ، یک محصول رایگان یا یک کد تخفیف خوب قرار دهیم و از بازدیدکننده گان بخواهیم تا اطلاعات تماس خودشون رو وارد کنند تا بتوانند از پیشنهاد ما استفاده کنند.

سایت هایی که خدمات و محصولی در سایت برای فروش ندارند و فروششون به صورت تلفنی یا حضوری انجام می شود معمولا بازدید کنندگان با آنها تماس می گیرند می توانید شماره تماس آنها را در نرم افزار CRM یا فایل اکسل ذخیره کنید تا در مراحل بعد بتوانید از آن استفاده کنید.

تا به اینجا ما تونستیم کاری کنیم که کسانی که به محصولات ما نیاز دارند مارو پیدا کنند ، از سایت ما بازدید کنند و کاربر سایت ما شوند. مرحله بعد:

چهارمین مرحله : تبدیل کاربر به خریدار

وقتی کاربر برای اولین بار وارد سایت ما می شود دلیلی ندارد همین بار اول از ما خرید کند و در خیلی از موارد سایت رو می بندد و فراموش میکند که به کدوم سایت مراجعه کرده بود . در مرحله قبل ما به این دلیل اطلاعات کاربر رو دریافت کردیم .

در این مرحله ما اطلاعات تماس کاربر رو داریم و با استفاده از سیستم های بازاریابی مانند ایمیل مارکتینگ ، اس ام اس ، ارتباط در شبکه های اجتماعی ، تماس تلفنی توسط کارشناسان فروش باعث ایجاد تعامل بیشتر با کاربر می شویم و پیشنهاد هایی رو طراحی و ارائه می دهیم که باعث فروش اولیه و ایجاد اعتماد اولیه کاربر به مجموعه ما می شود.

پنجمین مرحله : تبدیل خریدار به مشتری دائمی

این مرحله کاملا بستگی به کیفیت محصول یا خدمات شما و پشتیبانی و نحوه ارتباط شما و خیلی از موارد دیگر دارد که بتوانید کسی که برای اولین بار خرید می کند را تبدیل به مشتری دائمی خود کنید.

امیدوارم تا به اینجای مقاله لذت برده باشد و این را هم بدانید که سئو الان در ایران یک فرصت است شاید چند سال دیگر با توجه به اینکه رقابت خیلی زیاد خواهد شد هر سایتی نتواند وارد صفحه اول گوگل شود و سایت هایی که از الان در صفحه اول هستند شانس بیشتری برای باقیماندن در صفحه اول دارند . امیدوارم که از این فرصت استفاده کنید و مشتری های هدفمند زیادی رو جذب کنید.

ما هم در مجموعه آسان وب به شما کمک می کنیم تا در کمترین زمان ممکن در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

راهکار های دیگری نیز در ادامه مقاله ذکر شده است که می توانید مطالعه فرمایید.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ
افزایش فروش سایت را با ۵ مرحله ای که گفته ایم تضمین می کنیم

راهکارهای افزایش فروش سایت که در مورد هر کسب و کار اینترنتی جواب می دهد

همانطور که ادامه فعالیت هر کسب و کاری به میزان فروش آن وابسته است، فعالیت کسب و کارهای اینترنتی هم به افزایش فروش سایت آنها بستگی دارد. تعداد فروش یک سایت در وهله اول تحت تاثیر تعداد بازدید کننده جذب شده به آن و در گام بعدی نرخ تبدیل آن است. بعد از کشاندن بازدیدکننده به فضای سایت فروشگاهی می‌توان حربه های مختلفی مانند تکنیک های بازاریابی را به کار برد تا این افراد از یک بازدید کننده معمولی به یک مشتری تبدیل شوند.
حالا برای شرکت ها و کسب و کارهایی که به فکر افزایش فروش سایت خود هستند، ابتدا توصیفی کلی از این موضوع خواهیم داشت و سپس راهکارها را به سه گروه تقسیم می کنیم.

توصیفی کلی از افزایش فروش سایت

لابد دیده اید که مغازه های سر چهارراه و مغازه های سر نبش همیشه شلوغ هستند و طبیعتاً باید آمار فروش بهتری هم داشته باشند. پس وقتی که در مورد افزایش فروش یک سایت صحبت می کنیم یعنی:
• در نگاه اول باید کاربران را به سمت آنها بکشانیم
• محصولات و خدمات خود را به آنها نشان دهیم
• از حربه های مختلف برای تشویق آنها به خرید محصول استفاده کنیم.
حالا اگر همان مثال مغازه سرنبش را در نظر بگیرید. طبیعتاً موقعیت مکانی آن نسبت به سایر فروشگاه ها بهتر است. به نظر شما سایر مغازه‌ها در همان راسته باید کسب و کار خود را رها کنند؟!
خیر! این گروه اگرچه در موقعیت ایده‌آل نیستند، اما حربه‌های دیگری در اختیار دارند که شامل تکنیک های بازاریابی بوده و مشتریان را به سمت خرید محصول سوق می‌دهند. مثلاً شاید شما به عنوان مشتری وارد مغازه سرنبش بشوید، اما اگر از محصول آن ها رضایت نداشته باشید یا گزینه هایی مانند تخفیف برای شما نداشته باشند، بدون شک به سراغ مغازه های بعدی می روید تا بهترین محصول را از طریق بهترین خرید ممکن به دست بیاورید.
حالا برای اینکه برای شما افزایش فروش سایت را به شکل ملموس تر نشان دهیم، آن را در سه مرحله تقسیم کرده‌ایم:
• تلاش می‌کنیم تا به یک موقعیت بهتر برسیم (سئو و بهینه سازی سایت)
• تلاش می‌کنیم که محصول را بهتر با آنها بشناسانیم (تبلیغات پرداختی)
• تلاش می‌کنیم که نسبت به رقبا بهتر دیده شویم (تبلیغات و بازاریابی اینترنتی)
هر کدام از این مجموعه ها بحث وسیعی دارند که شامل زیرمجموعه های زیادی می شوند و موفقیت در این حوزه تابع همه آنهاست. حالا به صورت تک به تک نقش هر کدام از آنها را در افزایش فروش سایت معرفی خواهیم کرد و در کنار آن به معرفی خدمات خودمان یعنی آسان وب هم می پردازیم.

راهکارهای فنی برای افزایش فروش سایت

طبق بند های قبلی، قبل از هر چیزی باید تلاش کنیم که در بهترین موقعیت دیده شویم. این یعنی فروشگاه اینترنتی یا وب سایت ما در بهترین موقعیتی که برای جذب کاربران یا اصطلاحاً جذب ترافیک ارگانیک مناسب است قرار دهیم. بنابراین در وهله اول باید مواردی که مربوط به خود فروشگاه یا خود سایت ماست را اصلاح کنیم که تحت عنوان سئو سایت شناخته می شود:

سئو و بهینه سازی سایت

سئو یعنی بهینه سازی وب سایت مطابق با استاندارد موتورهای جستجو به منظور گرفتن رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجو. طبق اعلام گوگل، نزدیک به ۶۰ درصد از کاربران تنها روی ۳ نتیجه اول به دست آمده بابت هر جستجو کلیک می کنند. این یعنی ما برای افزایش فروش سایت خود باید تلاش کنیم که به یکی از این سه رتبه برسیم که طبیعتاً کار سختی است و نیاز به کار فنی زیادی دارد. بحث سئو سایت و بهینه سازی وب سایت بسیار وسیع است که در مطالب قبلی به آن پرداختیم. اما اگر به طور کلی این زمینه را بخواهیم در چند مورد خلاصه کنیم شامل موارد زیر می شود:
• نوشتن محتوای جذاب برای کاربران و با توجه به استاندارد موتورهای جستجو
• در نظر گرفتن موارد فنی برای بهبود وضعیت سایت از لحاظ سرعت بارگذاری و طراحی گرافیکی
• استفاده از لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی برای راضی نگه داشتن موتورهای جستجو
• جذب کاربر و بازدیدکننده از طریق شبکه‌های اجتماعی و انجمن ها
• استفاده از کلمات کلیدی هدفمند با توجه به جستجوی کاربران
• استفاده از تصاویر و چند رسانه ای های جذاب برای جذب کاربر
• بهبود ساختار فنی سایت تحت عنوان سئو تکنیکال
معمولاً تعداد کسانی که به همه این موارد تسلط داشته باشم بسیار کم است. اما نگران نباشید و ما در گروه آسان وب به عنوان یکی از حرفه ای ترین و با سابقه ترین گروههای خدمات سئو و بهینه سازی سایت در کنار شما هستیم تا مشکلات احتمالی شما را در این مسیر و افزایش فروش سایت برطرف کنیم.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ
افزایش فروش سایت را با ۵ مرحله ای که گفته ایم تضمین می کنیم

بهبود طراحی سایت

یکی از مهمترین مواردی که در افزایش فروش کسب و کارهای مختلف تاثیر گذار است، طراحی ظاهری و جذاب بودن ساختار فروشگاه است. این همان چیزی است که در فروشگاه های بزرگی مانند فروشگاه افق کوروش یا حتی فروشگاه شهرفرش می‌بینیم که از لحاظ طراحی گرافیکی و زیبایی در بهترین سطح ممکن هستند.
طبیعی است که بحث فروش کسب و کار های اینترنتی هم از این موضوع مجزا نیست و به عنوان یک نوع کسب و کار باز هم باید بتواند چشم بازدیدکننده را به خود خیره نگه دارد. البته بحث طراحی سایت فقط به موضوع زیبایی مربوط نمی‌شود و در نظر گرفتن طراحی ux یا طراحی تجربه کاربری و سهولت در رسیدن به صفحه خرید هم اهمیت ویژه‌ای دارد. در ضمن باید بپذیریم که سایت ها باید به اندازه کافی سریع باشند تا کاربر مدت زمان زیادی برای بارگذاری صفحات آن منتظر نماند. در بحث طراحی سایت و نقش آن در افزایش فروش سایت سعی کنید موارد زیر را در نظر بگیرید:
• طراحی خلاقانه و جذاب برای بخش های مختلف و به طور ویژه صفحه فرود تعریف کنید
• طراحی گرافیکی شلوغ با تصاویر متحرک سرعت بارگذاری سایت را به حداقل می رساند
• ساده و خلاق باشید تا کاربر راحت‌تر با سایت شما ارتباط برقرار کند
• تعداد مراحل ثبت نام و همچنین تعداد مراحل فروش محصول را به حداقل برسانید تا کاربر دردسر چندانی نداشته باشد
اگر همین الان در اینترنت جستجو کنید احتمالا قالب های فروشگاهی متعددی وجود دارد که با قیمت حداقلی می توانید آنها را تهیه کنید. اما برای داشتن یک سایت فروشگاهی باید طراحی خاصی را در نظر بگیرید که کاربران به خوبی با آن ارتباط برقرار کند. این یکی از مواردی است که ما در گروه آسان وب برای مخاطبین خود انجام می‌دهیم و طراحی صورت گرفته برای هر سایت با توجه به برنامه‌های آنها سفارشی سازی شده و هدفمند است.

نوشتن محتوای جذاب

شاید بارها جمله تکراری محتوا پادشاه است را شنیده باشید و دیگر از شنیدن آن حالتان به هم بخورد. اما به جز وبسایت های خاصی مانند آپارات و یوتیوب که در زمینه انتشار ویدیو هستند، سایر وب سایت ها باید از محتوای متنی و نوشتاری برای برقراری ارتباط با کاربران خود استفاده کنند.
بنابراین یک کاربر به هر اندازه ای که از کتاب و مطالب درسی منزجر باشد، باز هم مجبور است که در بستر اینترنت محتوای متنی را تحمل کند. حالا اگر شما توانایی نوشتن محتوای جذاب و منحصر به فرد برای کاربر داشته باشید، شک نکنید که در جذب او موفق خواهید بود و می توانید آن را به یک مشتری دائم تبدیل کنید. برای تولید محتوای سایت الگوی زیر را انجام دهید:
• اطلاعات دقیق و دست اول برای کاربر بنویسید
• جذاب بنویسید و به سوال کاربران پاسخ دهید
• محتوا را به شکلی هدایت کنید که مشتری به سمت محصول برود
• از نوشتن محتوای تکراری که در همه وب سایت ها یافت می شود خودداری کنید
• از کش دادن محتوا یا اصطلاحاً آدامسی کردن محتوا خودداری کنید و بلافاصله جواب را به مشتری بدهید
• متن تبلیغاتی در سایت خود را به حداقل برسانید
متأسفانه یا خوشبختانه نوشتن محتوای جذاب برای یک سایت بسیار بحث تخصصی است و کمتر کسی تخصص کافی در این زمینه دارد. اگرچه این موضوع کار شما را برای افزایش فروش ساید سخت می‌کند اما ما هم در گروه آسان وب بیکار نشسته ایم و این آمادگی را داریم که محتوای سایت شما را به بهترین شکل ممکن آماده سازی کنیم.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ
افزایش فروش سایت را با ۵ مرحله ای که گفته ایم تضمین می کنیم

راهکار های پولی یا پرداختی برای بالا بردن آمار بازدید سایت

اگر مراحل قبلی را انجام داده باشید و سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو به یک رتبه خوب رسانده باشید، مثل این است که فروشگاه خود را به یک محله خوب و پرتردد انتقال داده اید. حالا برای افزایش فروش سایت خود باید توانایی رقابت با مغازه های بغل دستی خود را داشته باشید و در حقیقت بتوانید محصولات خود را به مشتریان نشان دهید.
از این مرحله به بعد باید هزینه کنید تا در شبکه های اجتماعی یا حتی در موتورهای جستجو و گوگل بیشتر دیده شوید. به همین دلیل اسم این روش‌ها را روش های پرداختی گذاشته ایم و در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

استفاده از تبلیغات کلیکی و تبلیغات گوگل

تبلیغات کلیکی یا تبلیغات (Pay Per Click) یکی از جذابترین ترین روش های تبلیغاتی است که تقریبا همان کارایی رتبه مناسب در نتایج موتورهای جستجو را دارد. این روش تبلیغاتی که تحت عنوان روش تبلیغات گوگل یا تبلیغات PPC هم شناخته می شود، شامل قرارگیری آدرس منتخب شما در نتایج موتورهای جستجو است که به ازای هر کلیک روی آن باید هزینه بپردازید.
اگر شما در زمینه فروش کفش ورزشی فعالیت کنید و تلاش‌های شما برای گرفتن رتبه مناسب در این کلمه کلیدی بی‌نتیجه بماند، باید از ابزار گوگل ادوردز یا همان گوگل ادز استفاده کنید و در ازای پرداخت هزینه، آدرس صفحه شما برای مدت زمان مشخصی در رتبه‌های بالای نتایج موتورهای جستجو قرار می گیرد.
این روش اگرچه به طور مستقیم در سئو سایت تاثیر گذار نیست و تنها برای مدت زمان مشخصی در رتبه های بالا قرار می گیرید، اما برای شناخت برند شما و افزایش فروش سایت تاثیر گذار است. تنها ایرادی که وجود دارد برای شرکت های ایرانی غیر فعال بوده و باید از شرکتهای واسطه‌ای کمک بگیرید.

استفاده از تبلیغات بنری

تبلیغات بنری شامل استفاده از بنرهای تبلیغاتی در سایت های پربازدید به منظور جذب ترافیک است. اگر شما همان فروشگاه کفش ورزشی را داشته باشید، می توانید بنر تبلیغاتی خود را در سایت های معروفی مانند سایت ورزش ۳ یا سایت های خبری قرار دهید و از این طریق کاربران آنها را جذب کنید. این روش تبلیغاتی بسیار هدفمند است و باید بنر تبلیغاتی خود را در سایت هایی قرار دهید که مرتبط با کسب و کار سایت شما باشد.
بزرگترین مشکلی که در این روش با آن مواجه هستید این است که باید به ازای هر کاربری که جذب می کنید پول بپردازید و از طرف دیگر احتمال جذب کاربر کنجکاو و پایین آمدن نرخ تبدیل هم در آن وجود دارد. اما در هر صورت ترافیک به سایت شما می کشاند و این در بهبود رتبه سایت و در کنار آن افزایش فروش سایت تاثیرگذار است.

استفاده از تبلیغات شبکه های اجتماعی

اگر به آمار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی توجه کنید می بینید که تعداد کاربران استفاده کننده از واتساپ در حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر و تعداد کاربران تلگرام هم در حدود ۲۰۰ میلیون نفر است. این آمارها نشان دهنده فراگیر بودن استفاده از شبکه های اجتماعی است که طبیعتاً فضای خوبی برای تبلیغات و بازاریابی در اختیار ما قرار می‌دهند.
در ضمن در شبکه‌های اجتماعی و به طور خاص در اینستاگرام افرادی تحت عنوان اینفلوئنسر فعالیت می‌کند که تعداد فالوور زیادی دارند و می توانند روی رفتار فالوورهای خود تاثیر گذار باشند. این یعنی اگر اینفلوئنسرها از محصولات شما استفاده کنند یا حتی اگر خود شما یک پیج در شبکه‌های اجتماعی دارید، از طریق فعالیت در این صفحه امکان جذب مشتری و افزایش فروش سایت را خواهید داشت.

استفاده از بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ

این یکی از سنتی ترین و در عین حال جذاب ترین روش های بازاریابی محسوب می شود که در دنیای دیجیتال مارکتینگ نقش مهمی به آن داده می شود. با توجه به اینکه افراد صنف های مختلف مانند دانشجویان یا افراد حرفه ای هر کدام ایمیل خاص خود را دارند، از طریق ارسال ایمیل می توان محصولات و خدمات مختلف را به آنها معرفی کرد و در جذب آنها موفق بود.
چیزی که در مورد ایمیل مارکتینگ اهمیت دارد این است که به دست آوردن لیست مخاطبین و گردآوری ایمیل افراد مختلف روند نسبتاً سختی دارد و باید این کار را از طریق فرم ثبت نام در وب سایت انجام داد. اما در عین حال برخی از شرکت‌ها بانک ایمیل افراد مختلف را در اختیار دارند و آن ها را با قیمت های نسبتاً ارزانی می فروشند.

استفاده از بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ یکی دیگر از روش های پولی برای افزایش فروش سایت است که اتفاقاً با وجود شبکه‌های اجتماعی و جذابیت ویدیو ها می تواند روش مناسبی باشد. برخی از شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب و آپارات حتی فیسبوک و اینستاگرام فضای مناسبی برای انتشار ویدیو و کلیپ های کوتاه به وجود آورده‌اند تا شرکتهای مختلف از این بستر برای جذب کاربر استفاده کنند.
برای استفاده از کلیپ های ویدیویی می توانید سراغ تولید کلیپ های کوتاه چند دقیقه ای و انتشار آنها در شبکه‌های اجتماعی بروید. درضمن برای محصولات می توان از طریق تولید ویدیو ها و موشن گرافیک راهنمای استفاده آنها را تولید کرد و از این طریق کاربران را از حضور در سایت خود راضی نگه داشت.

تکنیک های بازاریابی برای افزایش فروش سایت

بخش سوم از وظایف شما در رونق کسب و کار، تشویق مشتریان بالقوه برای خرید محصول و تبدیل آنها به مشتری دائمی است. فرض بگیرید که شما کسب و کار خود را به یک محله پر تردد انتقال داده اید و در آنجا او را برای خرید محصولات مختلف راضی کرده اید. حالا باید به مشتری خود نشان دهید که نسبت به سایر کسب و کارهای موجود در منطقه امتیازات بیشتری دارید و می‌تواند خرید بهتری انجام دهد.
بیشترین راهکارها و نقش آنها در افزایش فروش سایت به خلاقیت شما و شناخت مشتریان بر می گردد. اما جذاب ترین پیشنهاداتی که می توانید به کار ببرید و شامل موارد زیر می شوند:

در نظر گرفتن سیستم حمل و نقل رایگان

شاید هزینه حمل و نقل نسبت به هزینه خرید محصول مبلغ آن چنانی نباشد، اما همین که مشتری احساس کند که به او اهمیت داده می‌شود و می‌تواند محصول را نسبت به فروشگاه های دیگر ارزان تر بخرد باز هم او را برای خرید محصول تشویق می کند. این یعنی شما عملاً با داشتن یک گزینه کم هزینه به راحتی می توانید مشتریان را به خرید محصول وسوسه کنید.
حتی اگر شرایط مالی شما به شکلی نیست که هزینه حمل و نقل رایگان را بپردازید، می توانید برای یک محدوده فروش مشخص از این گزینه استفاده کنید. مثلاً به مشتریان خود بگویید که در ازای خرید محصول به اندازه یک میلیون تومان شما هم امکان استفاده از سیستم حمل و نقل رایگان را برای آنها فراهم می‌کند.

در نظر گرفتن پلن فروش با توجه به مناسبت های مختلف

یکی دیگر از حربه‌های موفقیت آمیز در افزایش فروش سایت این است که با توجه به مناسبت‌های مختلف پلن های فروش متفاوتی در نظر بگیرید. مثلاً اگر نزدیک به شب یلدا هستید می توانید فروش ویژه یلدا با تخفیف چند درصدی در نظر بگیرید. همین ویژگی برای سایر مناسبت‌ها مانند عید نوروز یا ولنتاین یا هر ایام مهم دیگری هم قابل اجراست.
البته پیشنهاد متفاوتی که ما برای شما داریم این است که محصولات خود را با توجه به مناسبت‌ها در چند گروه قرار دهید. مثلاً اگر بخشی از محصولات شما شامل هدیه و کادو می شود، در مورد خرید کادو ولنتاین یا خرید هدیه روز مادر پلان‌های فروش در نظر بگیرید تا نشان دهید که شما برای مشتریان برنامه‌های اختصاصی دارید. در ایام نزدیک به عید نوروز هم امکان استفاده از گزینه فروش ویژه وجود دارد که بخش بیشتری از محصولات را شامل می شود.

برنامه ریزی برای در نظر گرفتن تخفیف

استراتژی های متفاوتی برای استفاده از تخفیف در افزایش فروش سایت وجود دارد که هر کسی با توجه به شناخت خود از مشتریان می تواند یکی از آنها را استفاده کند. با توجه به اینکه تخفیف همیشه برای مشتریان جذاب است، مطمئن باشید که با این راه کار می توانید آمار فروش جالب توجهی داشته باشید و در افزایش فروش سایت هم به شما کمک می کند.
یکی از راهکارهای پیشنهادی ما در این مورد در نظر گرفتن کارت تخفیف بعد از خرید اولیه است. در این حالت شما محصول اولیه خود را با همان قیمت واقعی می فروشید، اما برای خریدهای بعدی یک کد تخفیف در اختیار مشتری قرار میدهید تا به نوعی او را به خرید بعدی وسوسه کنید و این در بالابردن آمار فروش سایت شما موثر است.

استفاده از سیستم پرسش و پاسخ به صورت چت زنده

احتمالاً در چند وقت اخیر نمونه‌های مختلفی از برقراری ارتباط آنلاین به صورت چت زنده بین صاحب کسب و کار و مشتریان دیده اید که روز به روز در حال افزایش است. هدف گذاری هر کسب و کار از برگزاری این سیستم ها متفاوت است و در جریان آن مطالب مختلفی رد و بدل می‌شود.
رایج ترین شیوه ارتباط بین صاحب کسب و کار و مشتریان ارائه نظر سایر مشتریان در قالب پرسش و پاسخ در مورد محصولات یا خدمات یا حتی مشاوره در مورد محصولات بعدی است. برقراری این ارتباط های زنده برای مشتریان بسیار مهم است و فضایی را به وجود می آورد تا ابهامات احتمالی خود را برطرف کنند. شما هم به عنوان صاحب کسب و کار علاوه بر اینکه می توانید به فکر افزایش فروش سایت خود باشید، در کنار آن فضای کافی برای تبلیغ محصولات بعدی یا محصولات آینده هم در اختیار دارید.

در نظر گرفتن سیستم خرید آسان

طبق آمارهای اعلام شده توسط آمازون، تقریبا ۶۰% از خریدهای اینترنتی بدون تکمیل فرایند خرید رها شده‌اند. بررسی رفتار کاربران و مشتریان در بستر اینترنت نشان داده که این افراد در خرید محصول بسیار بی حوصله عمل می‌کنند و اگر روند خرید آنها پیچیده شود ترجیح می دهند که خرید خود را به صورت نیمه کاره رها کنند.
این آمارها نشان می دهد که هر چه سیستم فروش یک فروشگاه اینترنتی یا یک وب سایت برای کاربران بی‌حوصله راحت تر و ساده تر باشد آمار فروش بالاتری هم خواهند داشت. به همین دلیل توصیه ما به صاحب کسب و کار های اینترنتی این است که روند فروش محصول خود را بسیار ساده انتخاب کنند و از گرفتن اطلاعات غیرضروری و پیچیده کردن روند فروش خودداری کنند.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ
افزایش فروش سایت را با ۵ مرحله ای که گفته ایم تضمین می کنیم

حذف مراحل پیچیده و گیج کننده برای ورود به سایت

متاسفانه تعداد بالایی از وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی برای فروش محصول خود مراحل ثبت نام چند مرحله ای در نظر می گیرند که در جریان آن باید اطلاعات تماس فرد و بعضاً اطلاعات مهم او هم داده شود. گرفتن این اطلاعات منجر به ایجاد نوعی حس بی اعتمادی در کاربران نسبت به افشای اطلاعات خصوصی آنها می‌شود و به همین دلیل استقبال آنها از خرید محصولات اینترنتی کمتر می شود.
این یعنی شما اگر به فکر افزایش فروش سایت خود هستید باید ساده ترین مسیر ممکن را برای ثبت نام کاربران و بازدیدکنندگان سایت خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال شما در همان ابتدا با گرفتن ایمیل یا شماره تماس به هدف خود برای برنامه‌های تبلیغاتی بعدی رسیده اید و نیازی به گرفتن اطلاعات دیگری مانند محل سکونت یا آدرس ندارید. بنابراین آسان ترین روش ممکن برای تایید هویت در نظر بگیرید و فرآیند آن را پیچیده نکنید.

در نظر گرفتن ضمانت بازگشت وجه

بزرگترین مشکل کسب و کارهای اینترنتی و فروشگاه‌های اینترنتی، بی اعتمادی کاربران به آنهاست. اگرچه امروزه شرکت‌های اینترنتی بسیار موفقی در ایران فعالیت می کنند، اما هنوز هم مشتریان اینترنتی از تحویل گرفتن محصولات بی‌کیفیت می ترسند و به همین دلیل به دنبال راهکارهایی برای ضمانت خرید و ضمانت کیفیت محصول هستند.
این یعنی اینکه شما به عنوان صاحب کسب و کار اینترنتی باید نهایت تلاش خود را به کار ببرید تا در خرید اول اعتماد مشتری را جلب کنید. بنابراین برای افزایش فروش سایت خود حتماً ضمانت بازگشت وجه یا ضمانت مرجوع کالا را در نظر بگیرید تا مشتری با خیال راحت‌تری نسبت به خرید خود اقدام کند. البته ابتدا در مورد شرایط استفاده از این گارانتی هم اطلاع رسانی کنید تا خود شما مورد سوء استفاده قرار نگیرید.

جمع بندی

افزایش فروش سایت یک روند کوتاه چند روزه نیست و حتی ممکن است یک پروسه طولانی یک یا دو ساله باشد. این که شما بخواهید فعالیتی همانند وب سایت های بزرگ مانند دیجی کالا داشته باشید باید از همه لحاظ در بهترین سطح ممکن قرار بگیرید. با این وجود آنها هم زمانی فعالیت خود را شروع کردند که در سطح شما بوده اند.
پس اولین گام شما این است که به کمک سئو سایت و در نظر گرفتن طراحی مناسب و تولید محتوای جذاب به رتبه مناسب در نتایج موتورهای جستجو برسید. در گام های بعدی باید از روش های پرداختی مانند تبلیغات کلیکی یا تبلیغات بنری و به طور کلی دیجیتال مارکتینگ برای شناسایی بهتر محصولات خود به مشتریان استفاده کنید. در نهایت روی شیوه های مختلف بازاریابی مانند تخفیف و در نظر گرفتن پلن فروش و ضمانت مرجوع کالا سرمایه گذاری کنید تا مشتری از خرید یک محصول با کیفیت مطمئن شود.
البته در این مسیر می توانید روی کمک ما هم در آسان وب حساب کنید که به عنوان یک گروه حرفه‌ای به شما در این مسیر کمک می کنیم و کار شما را برای کسب درآمد اینترنتی راحت تر می کنیم.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag