پرش لینک ها

راهنمای کامل برای جذب مشتریان جدید با استفاده از گوگل پلاس

گوگل پلاس با در اختیار داشتن بیش از ۳۵۹ میلیون کاربر فعال و اضافه شدن تعداد زیادی کاربر جدید توانسته است که جایگاه قدرتمندی را در بین شبکه های اجتماعی کسب کند. گوگل پلاس با پشت سر گذاشتن توییتر، جایگاه دوم محبوب ترین شبکه های اجتماعی را از آن خود کرد. اما وسعت زیاد گوگل پلاس مهم ترین خصوصیت آن محسوب نمی شود بلکه قدرت اصلی آن در استفاده از سایر ابزارهای قدرتمند گوگل نظیر گوگل داکس و گوگل هنگ اوت است که آن را از سایر رقبا متمایز ساخته است. با این مقاله همراه باشید تا شیوه ی استفاده از این شبکه ی اجتماعی قدرتمند و جذب مشتریان جدید توسط آن را به شما آموزش دهیم.

با قرار دادن پست های جذاب، کاربران بیشتری را جذب کنید

اگر می خواهید مشتریان شما به طور مداوم از صفحه ی گوگل پلاس فروشگاه اینترنتی تان بازدید داشته باشند، باید دلیل خوبی برای انجام این کار در اختیارشان قرار دهید. به جای قرار دادن پست های تبلیغاتی و بدون هدف، از مطالب جذاب و مرتبط با فعالیت فروشگاه تان استفاده کنید. نمونه ی کارهایی که می توانید برای ارائه ی مطالب جذاب تر انجام دهید را در زیر مشاهده می کنید.

مخاطبان خود را مشخص کنید

با استفاده از ابزار جستجوی گوگل پلاس می توانید کاربرانی که به مطالب ارسالی شما علاقه دارند را پیدا کنید، کافی است کلیدواژه های مرتبط را در بخش جستجو وارد کنید و لیستی از کاربران علاقمند به موضوع را تهیه کنید. با استفاده از کلیدواژه های جزئی تر می توانید مخاطبان بهتری را جذب کنید. مثال زیر نشان می دهد که این کاربران به چه مواردی علاقه دارند و چه طور می توان از آن به طور هوشمندانه برای جذب آنها استفاده کرد

مطالب را به صورت خلاقانه منتشر کنید

ممکن است به عنوان صاحب یک فروشگاه دوست داشته باشید به طور مداوم محصولات خود را در صفحه ی گوگل پلاس معرفی کنید اما بهتر است اینگونه پست های تبلیغاتی تنها ۲۰ درصد حجم کل پست های شما را تشکیل شوند. ۸۰ درصد دیگر مطالب شما باید شامل مطالب خلاقانه ی خود شما باشند. این مطالب می تواند شامل اخبار جدید دنیای تکنولوژی و تجارت، تصاویر مشتریان راضی از محصولات شما و نقدها و مقالات فنی باشد.

راهنمای کامل برای جذب مشتریان جدید با استفاده از گوگل پلاس

از فرمت های متفاوت استفاده کنید

تنوع مطالبی که می توان در صفحه ی گوگل پلاس منتشر کرد زیاد است. در این حالت مشتریان بیشتر جذب فروشگاه تان می شوند. پست های وبلاگ، اینفوگراف، ویدیو و عکس جزو مواردی هستند که می توانند این تنوع را ایجاد کنند.

مطالب خود را به صورت هوشمندانه و با استفاده از ابزارهای گوگل پلاس به اشتراک بگذارید
 با استفاده از بخش اشتراک گذاری مشخص کنید که می خواهید مطالب شما برای چه کسانی قابل دیدن باشند. با استفاده از گروه بندی دقیق می توانید مطالب خود را در مکان صحیح و برای اشخاص صحیح منتشر کنید. در صورت تمایل می توانید از گوگل پلاس بخواهید تا پست های شما را توسط ایمیل برای مخاطبانتان ارسال کند تا مطمئن شوید که مطالب شما حتما خوانده می شوند.

راهنمای کامل برای جذب مشتریان جدید با استفاده از گوگل پلاس

با سایر حلقه ها (Circles) و انجمن ها (Communities) ارتباط برقرار کنید اگر تا به امروز در یک نمایشگاه شرکت کرده باشید اطلاع دارید که زمینه فعالیت آن از دو حالت خارج نیست. یا نمایشگاه شامل شرکت هایی است که در زمینه های متفاوت فعالیت می کنند یا اینکه نمایشگاه شامل شرکت هایی است که در یک زمینه ی یکسان فعالیت می کنند. با اینکه هر دو نوع، مزایا و معایب خود را دارند اما شرکت در نمایشگاه های کوچکتر و تخصصی تر تاثیر بیشتری خواهد داشت و علت آن ایجاد ارتباط عمیق تر بین دو طرف می باشد.

حلقه ها (Circles)

دسته بندی مطالب توسط حلقه ها یک گام اساسی برای ایجاد و انتشار مطالب محسوب می شود، در ضمن این یک راه فوق العاده برای ارتباط بهتر با مشتریان است. به طور مثال می توانید مشتریان دائمی خود را در یک حلقه و شرکای تجاری خود را در حلقه ای دیگر دسته بندی کنید و به این ترتیب مطالب خود را با خیال راحت تر برای هر گروه منتشر کنید.

انجمن ها (Communities)

درست همانند گروه های لینکدین، گوگل پلاس با استفاده از انجمن ها تلاش می کند که عده ای از کاربران با سلیقه های یکسان را دور هم جمع کند. ایجاد یک انجمن برای فروشگاه اینترنتی تان می تواند مشتریان زیادی را جذب کند و باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو و به ویژه گوگل شود. در این حالت می توانید مهارت و دانش خود را در یک محیط تخصصی با کسانی که علاقمند به شنیدن حرف های شما هستند در میان بگذارید. مشخص کنید که انجمن شما باید عمومی باشد یا شخصی. انجمن های شخصی مانع سوءاستفاده ی برخی از افراد برای ارسال پست های اسپم می شوند. اما انجمن های عمومی این امکان را به مشتریان می دهد که به راحتی در آن عضو شوند و بار وظایف شما را نیز کاهش می دهد. 

راهنمای کامل برای جذب مشتریان جدید با استفاده از گوگل پلاس

 بخش “درباره ی ما” را با دقت پر کنید تا کاربران بتوانند درباره ی عضویت در آن به راحتی تصمیم بگیرند. بعد از آن بحث را شروع کرده و به پیشروی خود ادامه دهید. در ضمن عضویت شما در سایر انجمن های مرتبط با فعالیت شما نیز مزایای زیادی دارد. می توانید مهارت و دانش خود را به دیگران نشان دهید، افراد حرفه ای تر را جذب فروشگاه اینترنتی تان کنید و یک رابطه ی قوی با مشتریان جدید برقرار سازید.

با ما و گروه طراحی آسان وب همراه باشید

با ما و بهترین طراحی سایت ها همراه باشید

آدرس لینک دانلود گوگل پلی گوگل پلاس

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag