Skip links

۱۴ نکته برای دستیابی به لیست مشتریان مناسب

بخش مهمی از کل فرآیند فروش، یافتن افرادی که محصول شما را خریداری می کنند است. آیا محصولی خوب دارید، اما مشتریان مناسب ندارید که آن را خریداری کنند؟ آیا از روش دسترسی به مشتریان خود اطمینان ندارید یا پیام فروشتان گیج کننده است؟ از این ۱۴ نکته فروش برای دستیابی به مشتری مناسبی که محصولتان را خریداری خواهد کرد، استفاده کنید.

۱٫ مردم خریدار منفعت هستند

مردم محصول را خریداری نمی کنند بلکه نتایجی را که آن محصول ارائه می دهد، می خرند. فرآیند شناسایی مشتری ایده آل خود را با تهیه لیستی از تمامی فوایدی که مشتریان از استفاده از محصول یا خدمات شما می برند، آغاز کنید.

مسابقه «تقسیم نوشابه»

مسابقه «تقسیم نوشابه» فقط با اضافه کردن اسامی شخصی به بطری های نوشابه کوکاکولا باعث افزایش ۴ درصدی در فروش شد. آن ها نیاز مردم برای شخصی سازی را جذب کردند، هیچ چیزی مانند نوشیدن یک نوشابه با نام خودتان روی آن نیست.

article_image_one_517.jpg

۲٫ مشتری خود را به روشنی تعریف کنید

چه کسی احتمال دارد که محصول شما را بلافاصله خریداری کند؟ از آن مشتری یک شمایل بسازید.
سوالات خاص بپرسید:

 • چند ساله هستند؟
 • آیا مونث هستند یا مذکر؟
 • آیا فرزند دارند؟

۳٫ مشکل را به روشنی شناسایی کنید

مشتری تان چه مشکلی دارد که شما می توانید آن را حل کنید؟ اگر مشتری تان را به درستی شناسایی کرده باشید، این افراد برای حل مشکلشان به شما پول می پردازند.

 • گاهی مشکلات روشن و واضح هستند.
 • گاهی مشکلات آشکار یا روشن نیستند.
 • گاهی مشکلی برای مشتری وجود ندارد.

اگر مشکلی وجود نداشته باشد، مشتری محصول شما را خریداری نخواهد کرد.

۴٫ امتیاز رقابتی خود را ایجاد کنید

شما امتیاز رقابتی خود را تعریف می کنید. دلیل خرید محصولات و خدماتتان را ازنقطه نظر فواید، نتایج یا پیامدهایی که مشتری با خرید محصول یا خدماتتان از آن لذت می برد و با خرید از رقیبتان آن مزایا را به دست نمی آورد. روی فوایدی تمرکز کنید که محصولتان را بهتر از دیگران می سازد.

۵٫ از بازاریابی رسانه های اجتماعی و همچنین بازاریابی محتوایی به نفع خود استفاده کنید

نسبت به گذشته، بسیاری راه های دیگر برای رساندن محصولاتتان به مشتری وجود دارند. بهترین بخش آن کدام است؟ تمامی شان رایگان هستند. شما می توانید از رسانه های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید. با ایجاد ارتباط با مشتریان از طریق این کانال ها می توانید بیش از پیش به افراد دسترسی داشته باشید.
برخی مزایای بازاریابی محتوایی شامل موارد زیر است:

 • دسترسی بیشتر به راهنمایان شایسته.
 • کانال های بیشتر برای فروش محصولاتتان.
 • هزینه های پایین تر برای کسب مشتری.

۶٫ گاهی مجبور به برقراری تماس سرد هستید

پتانسیل مشتریان تماس سرد ممکن است ناامید کننده و مشکل باشد. چه این کار را حضوری یا از طریق تلفن انجام دهید، آماده سازی مشتری احتمالی وظیفه شماست شاید مجبور باشید که با تماس با مشتری، در آنان علاقه ایجاد گنید.

۷٫ وقتی که فروش را آغاز می کنید، از روش ۱۰۰ تماس استفاده کنید

این روشی است که وقتی فروش را به منظور غلبه بر ترس عدم پذیرش آغاز کردم، انجام دادم. به سرعت هر چه تمام تر به ۱۰۰ مشتری دسترسی بیابید. توجهی به نتایج فروش خود نداشته باشید، تنها به تعداد افرادی که با آن ها تماس می گیرید، توجه کنید. وقتی محصول خود را می فروشید، ترستان از بین می رود.

۸٫ بهترین قیمت را انتخاب کنید

برای تعیین قیمت مناسب، در مورد قیمت محصول رقبا تحقیق کنید. اگر محصولی با قیمت بالا دارید، برای کیفیت توزیع بالا به مشتریان آماده باشید. قیمت را می توان با «ارزش درک شده» محصولتان تعیین کرد. اگر می توانید کاری کنید که محصولتان برتر از رقبا به نظر بیاید، می توانید قیمت بالاتری بگذارید.

۹٫ تکنیک های درست مذاکره را بیاموزید

مذاکره کنندگان ماهر اغلب به یافتن راه حل یا ترکیبی که برای هر دو طرف رضایت بخش باشد، توجه دارند. آن ها دنبال آن چیزی هستند که موقعیت «برنده-برنده» نامیده می شود و در آن هر دو طرف از نتیجه مذاکرات خوشنود هستند. بهترین مذاکره کنندگان دارای این ۳ خصوصیت هستند:

 • آن ها سوالات خوبی می پرسند تا دریابند شما دقیقا چه نیاز دارید.
 • آن ها صبورند.
 • به خوبی آمادگی پیدا کرده اند.

۱۰٫ معرفی محصولی موثر ارائه دهید

در فروش، ارائه فروشی خلاق و وادار کننده به مشتریان اهمیت فراوانی دارد. یکی از راه های معرفی به وسیله پاورپوینت است.

۱۱٫ روی حفظ مشتری در تمام طول زندگی تمرکز کنید

«مشتری اولین بار، مشتری همیشگی». وقتی مشتری محصول شما را خریداری کرد، این نباید پایان ارتباط شما با آن ها باشد. بر حفظ ارتباط محکم با مشتریان خود تمرکز کنید. ۰ این می تواند باعث ایجاد اعتماد شود و ارزشی را به محصولتان اضافه کند.

۱۲٫ چیزی بسیار عالی را به رایگان در اختیار مشتری خود قرار دهید

اگر به مشتری ایده آل خود پیش زمینه ای برای امتحان کردن بدهید، این احتمال بسیار قویی است که آنان محصولتان را خریداری کنند. فیلمی کوتاه از کارکرد محصولتان بسازید و آن را با زمینه عالی به رایگان ارائه دهید و مشتری خود را برای آنچه که در راه است، هیجان زده کنید.

۱۳٫ اخبار داخلی هیجان انگیز خود را در اختیار مشتریان قرار دهید

اگر قصد دارید که به زودی محصول خود را به حراج بگذاری، به مشتریان خود اطلاع دهید. آن ها از شنیدن آن خوشحال می شوند و این کار باعث ایجاد اعتماد در آن ها می شود. حتی ممکن است به دلیل این کار بیشتر خرید کنند.

۱۴٫ پیام فروشتان باید روشن و واضح باشد

یک یا دو مزیت محصول خود را انتخاب کنید و آن را در تیتر فروش خود بگذارید. به دقت برای مشتریان خود توضیح دهید که محصولتان قرار است چه کاری برای آنان انجام دهد. خاص باشید. اگر محصولتان مزایای متعددی دارد، پیام فروش خود را مخصوص مشتریان مختلفی که آن مزایا به آن ها مربوط می شود آماده کنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag