Skip links

۵ رویه نوآورانه دنیای تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۶

در مقاله ای که در وب سایت Entrepreneur منتشر شده استآقای توماس اسمیل Thomas Smale ، پنج روند را به عنوان روندهایی که جهت رشد کسب و کار و تجارت الکترونیک در سال ۲۰۱۶، باید مدنظر داشت را چنین معرفی می کند.

۱- بهبود تجربه خرید با دستگاه های همراه mobile shopping experiences

تجارت همراه (mobile commerce) به طور مداوم در حال رشد است. در گذشته، چالش های بسیاری برای خرید از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها وجود داشت که بسیاری از آن ها مرتفع شده اند. برای مثال، فرایندهای دشوار و طولانی پرداخت، محدود به عناصر اصلی و کوتاه تر و ساده تر شده اند. بنابراین، در صورتی که خریدار شما نتواند با کمترین تعداد کلیک ممکن به خواسته خود برسد، خریداران کمتری جذب شما خواهند شد.مسأله مهم دیگر، پشتیبانی آنلاین در قالب گفتگو با مشتریان است؛ ارتباط سریع با مشتریان و راهنمایی آن ها در انتخاب و خرید، عاملی مؤثر در وفاداری آن ها به فروشگاه شما در بلندمدت خواهد بود.

article_image_one_561.jpg

۲- شخصی سازی بر اساس شرایط و ترجیحات مشتری

امروزه، شخصی سازی کسب و کار برای خرید مشتریان و بر مبنای داده ها تبدیل به یک هنجار شده است. هرچند بسیاری از خریداران، از پیشنهاد های شخصی سازی شده کالاها استقبال می کنند، بسیاری نیز از این که تبلیغات محصولی که فقط یک بار آن را در آمازون مشاهده کرده اند، هفته ها و ماه ها در سایت هایی مثل فیسبوک تعقیبشان می کند، رنجیده خاطر می شوند. تبلیغات بر پایه روش های Retargeting شاید موثر و مرتبط باشند، اما شرایط محیطی و همچنین ترجیحات مشتری را در نظر نمی گیرند. برای مثال، پیشنهاد یک سفر با مبدائی متفاوت از شهر محل سکونت فعلی مشتری و یا در زمان نامناسب از نظر وی، فقط برای او آزاردهنده خواهد بود.با توجه به آنچه گفته شد، Personalization جای خود را به Contextual Shopping خواهد داد؛ که اصطکاک کمتری با مشتری ایجاد می کند و محتوای مناسب را در زمان مناسب برای هر مشتری نمایش می دهد.

۳- تجزیه و تحلیل درلحظه و بی درنگ (real-time( Real-time analytics

اطلاعات و داده ها منبع ارزشمندی است که به شما کمک می کند که بفهمید وضعیت عملکرد کسب و کار شما چگونه است.
متاسفانه با روش های سنتی تجزیه و تحلیل، شناسایی روندهای فرایندی زمان بر بود و این روش ها همه چیز را کند می کردند؛ چرا که شما نمی توانستید سریعاً و قبل از خروج مشتری از سایت مشکل را حل کنید و ممکن بود که این خروج، همیشگی و بدون بازگشت باشد.بنابراین، تجزیه و تحلیل real-time، می تواند بازی را عوض کند. زمانی که شما بر رفتار مشتری و خریدار نظارت داشته باشید، حین خرید متوجه مشکلات فرایند فروش خواهید شد. مساله می تواند مشکل داشتن با پرداخت و یا کد کوپن باشد، که می تواند باعث از دست رفتن حجم زیادی از فروش بشود. اما زمانی که شما بتوانید مشکلات و مسائل را در لحظه حل کنید و قبل از ترک سبد خرید و سایت با مشتری تعامل کنید، نرخ تبدیل شما به طور چشم گیری افزایش خواهد یافت.

۴- بازاریابی ویدیویی Video marketing

ارائه توصیف دقیق و بهینه محصول و استفاده از تصاویر با کیفیت بالا، در فضای کسب و کار امروز، صرفا پیش نیاز باقی ماندن در رقابت هستند و مزیت رقابتی به شمار نمی آیند. اکنون، بسیاری از شرکت ها برای ایجاد اعتماد در میان مشتریان بالقوه آینده شان، سراغ مهم ترین ابزار دستیابی به این هدف یعنی ویدیوها رفته اند. ویدیوهای آموزنده و سرگرم کننده که داستانی جذاب و گیرا را روایت می کنند، تنها یک نقطه شروع هستند. امروزه، ویدیوهای پشت صحنه تولید، چرخش ۳۶۰ درجه محصول و ویدیوهای زنده (مثل کمپین های بازاریابی بر مبنای سرویس Periscope) به عنوان استراتژی های حیاتی مطرح شده اند.ویدیوها می توانند SEO سایت شما را ارتقا دهند، نرخ تبدیل را افزایش دهند، قابلیت به اشتراک گذاری محتوای شما را تقویت کنند و در زمان کمتر، اطلاعات بیشتری به خریداران بدهند. اکنون امکانات و گزینه های بیشتری نسبت به گذشته برای حضور در میان مخاطبین وجود دارد. بسیاری از شرکت های فعال در حوزه تجارت الکترونیک، حضوری قدرتمند در YouTube دارند، در حالی که سایرین به تازگی از برنامه هایی نظیر Instagram و Vine برای جلب نظر مشتریان بالقوه شان در آینده، استفاده می-کنند.

۵- همکاری اجتماعی در طراحی خدمت و محصول Social collaboration

امروزه در فضای تجارت الکترونیک، همکاری اجتماعی در حال افزایش است. هدف، داشتن محصولاتی است که مشتریان می خواهند؛ یعنی این امکان به مشتری داده شود که محصولات سفارشی سازی شده را دریافت کند، دقیقاً مثل کاری که بازار اینترنتی Esty انجام می دهد.همکاری اجتماعی، فقط داشتن یک سایت با طراحی آماده و امکان پیاده سازی تمپلیت ها توسط کاربران نیست. مشتریان آینده، خواهان طراحی محصول آن گونه که خودشان می خواهند، هستند. این مهم، سبب می شود که مشتریان، خود را بخشی از فرایند ایجاد محصول بدانند و بتوانند محصولی را که واقعا خواهانش هستند، دریافت کنند.پیش بینی می شود که در سال ۲۰۱۶، همکاری در ایجاد محصول، بیش از پیش و به خصوص در بخش های پوشاک و اکسسوری تجارت الکترونیک، مشاهده شود.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag