Skip links

۳ مزیت تبلیغات آنلاین

در سالهای اخیر، اکثر برند های دنیا بخشی از بودجه تبلیغاتی خودشان را به تبلیغات آنلاین اختصاص داده اند. اولین تبلیغات آنلاین بنری در سال ۱۹۹۴ توسط مجله wired بود که بنر های کمپانی AT&T را در وبسایت خود به نمایش گذاشت . از سال ۱۹۹۴ تا به امروز تبلیغات آنلاین پیشرفت چشمگیری داشته و سرمایه گذاری در آن، در سال ۲۰۱۴ به ۹۷هزار میلیون دلار رسیده است.

این نوع تبلیغات ارتباط بیشتر و بهتری با مخاطبان برقرار کرده و در نتیجه مخاطبان بیشتری به این گونه تبلیغات توجه خواهند کرد.

تأثیر مستقیم تبلیغ آنلاین بر فروش، نسبت به سایر کانال های تبلیغاتی

کاربران اینترنت معتقدند که تبلیغات آنلاین نقشی کلیدی را در عملیات خرید محصول ایفا می کند. مرکز IFOP فرانسه یک بررسی آماری روی سیستم تبلیغاتی مایکروسافت داشته است و تأثیر مستقیم تبلیغات آنلاین بر فروش را مورد مطالعه قرار داده است. در نتایج این تحقیقات مشخص گردیده که از هر ۴ نفر، ۳نفر معتقدند که تبلیغات آنلاین اطلاعات جزئی بیشتری نسبت به دیگر رسانه ها در اختیار خریداران قرار می دهد.

article_image_one_413.jpg

۱- گستردگی مخاطبان

ضریب نفوذ اینترنت در ایران، در سال ۹۳ در حدود % ۴۸٫۱۳ (۳۶ میلیون نفر) بوده است. همچنین تعداد کاربرانی که هر روز از اینترنت استفاده می کنند، بالغ بر ۱۳ میلیون نفر می باشد. با استفاده از تبلیغات آنلاین با کمترین هزینه می توانید به سرعت به بازار هدف خود دست یابید.

۲- بر اساس آمار جهانی، میزان بازگشت سرمایه تبلیغات آنلاین در کوتاه مدت از سایر رسانه ها بیشتر است

با ترکیب تبلیغات آنلاین با سایر رسانه ها، نرخ بازگشت سرمایه کمپین تبلیغات خود را افزایش دهید.

۳- اثر بخشی

یکی از مهمترین ویژگی های تبلیغات آنلاین قابلیت اندازه گیری آن است . شما در هیچ روش تبلیغاتی دیگری نمی توانید آمار دقیق افرادی که تبلیغ شما را مشاهده کرده اند و از آن مهم تر تعداد افرادی که به آن تبلیغ پاسخ داده اند را اندازه گیری کنید. از مهمترین چالش های تبلیغات غیرآنلاین در ایران، این است که در سایر روشهای تبلیغاتی توانایی اندازه گیری اثربخشی کمپین تبلیغاتی امکان پذیر نیست. در تبلیغات آنلاین می توانید کمپین تبلیغاتی خود را هدفمند طراحی کنید. می توانید تعیین کنید که کمپین شما در چه موضوع هایی و یا در چه استانهایی نمایش داده شود. تبلیغات اینترنتی اثربخش، به شما این امکان را می دهد که اطلاعات و آمار دقیقی از کمپین تبلیغاتی خود مانند تعداد نمایش، تعداد کلیک، گستردگی مخاطب براساس موقعیت جغرافیایی و یا زمانی را در اختیار داشته باشد. پس از نمایش آگهی ها نیز، می توانید کاربرانی که بر روی آگهی شما کلیک کرده اند را به صفحه فرود (Landing Page) خود هدایت کرده و از کاربران اطلاعات شخصی شان را دریافت کنید. با این کار شما پروفایل افرادی که به محصولات شما علاقه مند هستند را به دست خواهید آورد.

پروفایل علاقه مندان

لیستی از پروفایل علاقه مندان محصول شما چه نتایجی را برای شما به همراه خواهد داشت؟
درحال حاضر داشتن یک بانک اطلاعاتی از افراد علاقه مند به محصول، در تمام کسب و کارهای دنیا یکی از دستاورد های کلیدی کمپین تبلیغاتی است. با استفاده از یک بانک اطلاعاتی از علاقمندان، شما می توانید یک ارتباط مداوم با آنان داشته باشید. به بازار های جدید وارد شوید، محصولی متناسب با درخواست مشتریان خود تولید کنید و در مورد محصولات جدید خود به مشتریان آموزش دهید.

کاربردهای پروفایل علاقه مندان

کشف بازارهای جدید
یکی از دغدغه های کسب و کارهای ایران ، انجام عملیات تحقیق در بازار با کمترین درصد خطاست. پرسش نامه های آنلاین و یا اجرای همزمان کمپین های تست محصول، از بهترین روش های تحقیق در بازار با استفاده از ابزار های تبلیغات آنلاین می باشد.

ارتباط مداوم با مشتری (Relationship Marketing) 
یکی از مهمترین اصول اساسی بازاریابی حفظ رابطه با مشتریان با استفاده از ابزارهای مختلف است که منجر به رضایت مشتری و در نتیجه وفاداری به برند می گردد. وقتی برند شما در ذهن مشتری جایگاه بالایی پیدا کند، عمل تکرار فروش اتفاق می افتد و منجر به سود بیشتر برای شرکت شما خواهد شد.

آموزش مشتریان (Customer Training)
یکی از بهترین روش ها برای ایجاد احساس علاقه به برند، افزایش آگاهی مشتریان نسبت به محصولات و نحوه استفاده از آن ها است. شما می توانید پیش از ورود یک محصول جدید در بازار، با استفاده از ابزار ایمیل اتومیشن (Email Automation) به علاقمندان خود، آموزش هایی را در مورد محصول جدید و نحوه استفاده از آن بدهید. این امر سبب اعتماد و علاقه آن ها به محصول شما شده و شما را به عنوان رهبر بازار معرفی میکند و در نهایت تاثیر مثبتی در فروش دارد.

با تجزیه و تحلیل ورود تکنولوژی های نوین در ایران خواهیم دید که نسبت به سایر کشورها نتایج مشابه است البته با کمی تاخیر. پس می توان نتیجه گرفت برای اینترنت و تبلیغات آنلاین نیز همین اتفاق افتاده و خواهد افتاد. بر اساس گزارشات موسسات تبلیغاتی بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ استفاده از اینترنت در جهان بیش از ۵۳۰ درصد رشد داشته؛ جالب است بدانید این رشد برای کشورهای خاورمیانه تقریبا ۴ یرایر میانگین رشد جهانی یعنی ۲۲۴۵ درصد بوده است . در حال حاضر ایران رتبه نخست را برای بیشترین تعداد کاربران در خاورمیانه و رتبه چهاردهم جهان را برای بیشترین تعداد کاربران نسبت به جمعیت را داراست.

رشد تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی از سرعت بسیار بیشتری برخوردار بوده به عبارتی مسیری که تبلیغات تلویزیون در طول ۱۳ سال طی کرده در اینترنت با گذشت تنها ۴ سال سپری گشته. در سال ۲۰۱۴ هزینه تبلیغات اینترنتی ۵.۳ % افزایش یافته که در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ این نرخ به ۵.۸ % افزایش پیدا خواهد کرد. این در مقایسه با رشد ۳.۶ درصدی در سال ۲۰۱۳ می باشد.همان قدر که تبلیغات اینترنتی رشد می کند، تبلیغات رسانه های چاپی در حال محو شدن هستند. شبکه تبلیغات همراه و همسو با این تکنولوژی های نوین و در جهت ارتقای دانش تبلیغات اینترنتی در ایران قدم بر می دارد. از این رو سعی دارد تا با کمک به مخاطبان و مشتریان خود، برای اجرای تبلیغات موثرتر، نتیجه تحقیقات و دانش خود در این زمینه را در قالب این مطلب در اختیار عموم قرار دهد.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag