Skip links

ربات اینستاگرام چیست؟ | هرآنچه در مورد ربات های اینستاگرام باید دانست!

ربات اینستاگرام | Instagram Robot

بدون شک متوجه شدید که وقتی در اینستاگرام کسی را فالو یا محتوای پیجش را لایک میکنید و یا براش کامنت میگذارید، او نیز به صورت متقابل شما را فالو میکند و یا تصاویر شما را لایک کرده و یا برایتان کامنت میگذارد؛ به این کار، عمل متقابل میگوید؛ که شما در آن با برقراری ارتباط تعاملی باعث شدین شخص وارد صفحه اینستاگرام شما شده و محتوای اکانت شما را مورد بررسی قرار دهد، در واقع شما وقت گذاشتید و پیج فرد مقابل را بررسی و لایک کردین و آن شخص از روی احترام یا کنجکاوی هم شده بدون شک این کار را برای شما انجام خواهد داد که در تصویر زیر میتوانید روند این کار را با نتایج بررسی شده به صورت درصدی ببینید.

اینفوگرافیک نحوه برقراری تعامل در اینستاگرام برای افزایش فالوور

همون طور که در اینفوگرافیک بالا میبیند، هر چقدر شما بیشتر بتوانید با دیگران تعامل برقرار کنید، بیشتر دیده خواهید شد و هر چقدر بیشتر دیده شوید بدون شک به هدفتون بیشتر نزدیک خواهید شد؛ حالا هدفتون میتونه افزایش فالوور باشه یا افزایش فروش؛ اگه حتی برای این کار استراتژی داشته باشید بدون شک تاثیرش شگفت انگیز خواهد بود، منظورم از استراتژی اینکه همینجوری الکی تعامل ایجاد نکنیم و برای برقراری این تعامل برنامه ریزی و هدف داشته باشیم که در ادامه مقاله به طور کامل این موضوع رو توضیح خواهم داد.

تکنیک عمل متقابل در اینستاگرام

ربات اینستاگرام چیست؟

?
?

همانطور که در بالا گفتیم شما هرچقدر در اینستاگرام فعالتر باشید و با دیگران تعامل ایجاد کنید بیشتر به هدفتون نزدیک خواهید شد؛ ولی اگر واقعه بینانه به این موضوع نگاه کنیم متوجه میشویم که این کار تقریبا غیر ممکنه، چون مگر یک فرد چقدر میتواند در اینستا آنلاین باشد و به فعالیت بپردازد؟!
اینجاست که بحث جذاب میشود  چون برنامه نویسان ربات هایی طراحی کردن که با فعال کردن آنها روی اکانت خود میتواند به صورت خودکار دقیقا مثل یک آدم واقعی ۲۴ ساعته در اکانت شما فعال باشد و تمام رفتارهای یک آدم واقعی را تقلید کند، بدون اینکه نه اینستاگرام و نه کاربرانی که برای آنها اعلان ارسال میشود متوجه شوند این اکانت توسط یک ربات هدایت میشود  

وصل کردن پیج به ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام چطور و چگونه کار میکند؟

?
?

تا اینجا متوجه شدیم که ربات های اینستاگرام مانند یک کارمند وظیفه شناس ۲۴ ساعته تمام وظیفه هایی رو که بهش محول کردیم رو مانند یک آدم واقعی بدون کوچکترین خطایی انجام میده، حالا میخوایم بدونیم که چطور این کار رو انجام میده؟
ربات های اینستاگرام در واقع با استفاده از API هایی که اینستاگرام در اختیار برنامه نویسان قرار میده به اکانت شما وصل میشن؛ پس نتیجه میگیریم که برای اینکه بتونیم یک ربات اینستاگرام رو، روی اکانت خود وصل کنیم، نیازمنده اینکه رمز خودمون رو به این ربات بدیم، البته این کار ما به این دلیل نیست که اگه رمزمون رو بدیم، ممکنه توسط سازنده ربات هک بشیم یا مشکلات دیگه برامون پیش بیاد، البته باید بگم که اگه سازنده ربات بخواد میتونه برامون دردسر هایی رو در این مورد ایجاد کنه، پس حواسمون باشه به هر ربات اینستاگرامی که در اینترنت حالا چه رایگان و چه پولی در اختیارمون قرار میدن اعتماد نکنیم  البته یه مقاله هم در مورد راهنمای خرید ربات اینستاگرام نوشتم که بعدا اینجا لینکشو میذارم، تا با خوندن اون بسادگی کلاه سرتون نره 

API ربات اینستاگرام

اون بالا در مورد API صحبت کردم و شاید براتون سوال باشه که API INSTAGRAM چیه؟
API در واقع یک رابط پیاده سازی توسط نرم افزار است که به دیگر برنامه ها (یعنی چیزایی مثل همین رباتها) اجازه می دهد با آن ارتباط داشته باشند و از دسترسی هایی که گاهی دارای محدودیت هست در بستر وب استفاده کنن.

نحوه کار ربات اینستاگرام
?

در مورد اهمیت ربات اینستاگرام و نحوه اتصال آن با اینستاگرام آشنا شدیم  الان میخوایم در مورد نحوه کارش آشنا بشیم؛ خب فرض کنید شما یک فروشنده لباس هستید و در اینستاگرام دنبال افرادی میگردین که خریدار لباس های شما باشند و حالا میخواید با استفاده از تکنیک برقراری تعامل به خریداران خود نزدیک شوید؛ خب راه حل برای شما اینکه یک ربات اینستاگرام روی اکانت خود فعال کنید، بعد به ربات میگین که برو و با افرادی که هشتگ یا پیج هایی که در مورد لباس هستن رو فالو یا لایک کردن تعامل ایجاد کن، اینجاست که ربات میره و مخاطب های هدف شما رو شناسیایی و فالو و لایک میکنه و براشون کامنت هایی میذاره که باعث بشه این افراد بیان و از صفحه شما دیدن کنن…
البته استفاده صحیح از این ربات ها نیازمند تکنیک های خاصی میباشد که بنده در این باره مقاله ای نوشتم که بعدا لینکش رو اینجا میذارم.

 

تاریخچه ربات های اینستاگرام

تمام سیستم های موجود در دنیا داستانی برای شکل گیری خود دارن و نمیتوان اختراعی را دید که از روی نیاز تولید نشده باشد؛ ربات های اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیستن و آنها نیز برای بر طرف کردن نیازیی ابتدایی ساخته شدن، ولی بعدا ها با بالا رفتن ظرفیت های اینستاگرام و نیاز شرکت های مختلف برای بازاریابی از طریق اینستاگرام این اسپمر های کوچیک بزرگتر شدن و تبدیل شدن به یک ابزار خیلی قدرتمند برایبازاریابی چریکی از طریق اینستاگرام.
در واقع اولین بار برای آنفالو کردن خودکار استفاده شدن و بعد ها به ترتیب مسیر خیلی هیجان انگیزی که در زیر به صورت کامل به ترتیب انواع آنها را توضیح خواهم داد تا برسیم به ربات همه کاره اینستاگرام که موضوع بحث امروز ماست.

انواع ربات های اینستاگرام

انواع ربات های اینستاگرام

ربات اینستاگرام آنفالو کننده

داستان شکل گیری ربات های اینستاگرام بعد از ارائه رسمی API های اینستاگرام با ربات آنفالو خودکار شروع شد؛ ربات آنفالو رباتی بود که به صورت خودکار فالوور های شما رو بررسی میکرد و افرادی که شما را آنفالو کرده بودن را شناسایی و بعد به صورت اتوماتیک آن ها رو آنفالو میکرد و میتوانستید حتی از طریق آنها در دیتابیس خود ذخیره کرده و آماری از فالوئر ها را در اختیارتان قرار دهد.

ربات اینستاگرام فالو کننده

بعدها که این رباتها تبدیل به اپلیکیشن شدن. نیاز به فالو کردن افرادی که ما رو فالو کردن ولی ما آنها رو فالو نکردیم در این ربات ها دیده شد و توسعه دهندگان با مکاتباتی که با اینستاگرام داشتن مجوز دسترسی را گرفتن و امکانات این برنامه های جانبی بالا رفت و حتی اینستاگرام صفحه لاگین مخصوصا برای برای توسعه طراحی ها در اختیار آنها قرار داد.

ربات اینستاگرام لایک کننده

این رباتها با استفاده از دسته بندی های خاصی که توسط اپراتور در آن تعریف میشود . شما را قادر میسازد پست های خاصی را لایک کنید و باعث ایجاد تعاملی تاثیرگذار میان خود و مخاطب گردید.

ربات اینستاگرام کامنت گذار

این رباتها برای ارسال کامنت های تبلیغاتی انبوه استفاده میشوند و جدیدا با استفاده هوش مصنوعی اکانت مورد نظر را بررسی میکنن و متناسب با محتوای آنها جوابی تبلیغاتی طراحی و ارسال کرده تا این تعامل به شکلی عمیق تر و تاثیرگذارتر انجام پذیرد.

ربات اینستاگرام ارسال دایرکت

این رباتها برای ارسال دایرکت های تبلیغاتی استفاده میشود، ولی با محدودیت های که اینستاگرام ایجاد کرده زیاد پیشنهاد نمیکنم برای تبلیغات مستقیم از آنها استفاده بشه، چون باعث اسپم شناخته شدن اکانت شما میشود و ممکن است حتی اکانت خود را از دست دهید. البته برای ارسال پیام های خوش آمد گویی و پرسیدن دلیل آنفالو ممکن هست برای برندینگ شما تاثیرگذار باشد، ولی امری بسیار زمان بر خواهد بود، چون باید حتما پاسخ ها توسط اپراتور ربات چک بشه و تقریبا هیچ رباتی توانایی گفتگو رو نداره.

ربات اینستاگرام پست گذار

یکی از ربات های تاثیرگذار اینستاگرام که تقریبا تمام برندهای بزرگ از آن استفاده میکنن، ربات ارسال پست میباشد، چون این ربات ها برای شرکت هایی که ساعت های خاصی در روز فعال هستن و نمیتواند در ساعت های پربازدید آنلاین بوده و پست ارسال کنن میتوانند دستیارهای خوبی باشند و بصورت زمانی بندی شده مطالب و محتوای آنها را ارسال کنن.

ربات اینستاگرام ارسال استوری

این ربات ها بعد از فعال شدن امکان استوری در اینستاگرام فعالیت خودشون رو شروع کردن و تقریبا تا امروز نتونستن اونجوری که باید تاثیرگذار باشن و فقط توسط شرکت هایی که نیاز دارن به صورت زمان بندی شده استوری ارسال کنند استفاده میشوند.

ربات اینستاگرام همه کاره

?

ما این همه در مورد انواع ربات ها صحبت کردیم تا برسیم به ربات های همه کاره  ربات های همه کاره اینستاگرام ربات هایی هستن که تقریبا به صورت یکجا در پنل هایی تحت وب یا اپلیکشین همه کارهای مدیریتیپیج اینستاگرام را انجام میدهند که بنده در یک مقاله ای به صورت مفصل ده تا از برترین ربات ها رو بررسی و تحلیل کردم که بعدا لینکش رو اینجا قرار میدم.

مزایای استفاده از ربات های اینستاگرام

۱ . تمام فالویٔر هایی که توسط ربات اینستاگرام جذب پیج شما میشوند واقعی هستن

فهمیدن دلیل واقعی بودن این فالوور های اضافه شده توسط ربات بسیار ساده است چون تمام این افراد با میل خود پیچ شما را فالو کردن و اگر شما هدفگذاری درستی داشته باشید بدون شک با استفاده از تکنیک های بازاریابی محتوایی میتوانید آنها را تبدیل به مشتری های خود کنید.

۲٫ ربات های اینستاگرام دقیقا مخاطب هدف شما را جذب میکنن

با استفاده از ربات های اینستاگرام شما میتوانید دقیقا به مخاطب مورد نظر خود برسید، مثلا افرادی را از روی موقعیت مکانی مورد هدف قرار دهید، یعنی اگر شما میخواید برای پیج رستوران خود در شهر تبریز فالوور جذب کنید، به ربات میگویید که با افرادی تعامل ایجاد کند که موقعیت مکانی آنها تبریز است یا به هشتگ تبریز علاقه دارن.

۳٫ ربات های اینستاگرام مشتریان رقیبان شما را مال شما میکند

مثلا با استفاده از ربات پیج رقیب خود را مورد هدف قرار میدین و از ربات میخواید که با طرفداران آن شخص یا برند رقیب، تعامل ایجاد کند. و از انجایی که مخاطب رقیب شما به موضوع شما گرایش زیادی دارن شما میتوانید در کوتاه ترین زمان باعث جذب مخاطب آنها به سمت خود شوید،

۴٫ ربات های اینستاگرام شما را در جریان آمار قرار میدهن

تقریبا هر ربات پدر مادر داری هر چند مدت آمار و روند رشد شما را در اختیارتون قرار میده تا شما بتونید با مشاهده و آنالیز این آمار تصمیم های صحیحی بگیرید و اشتباهات خود را جبران کنید.

۵٫ ربات های اینستاگرام باعث میشن شما وقت آزاد بیشتری داشته باشید

وقتی شما از بات اینستاگرام استفاده میکنید فوقش روزی نیم ساعت برای برنامه ریزی ربات وقت میگذارید و تقریبا وقت آزاد بیشتری دارید تا با انرژی زیاد به بهینه سازی پیجتون و تهیه محتوای با کیفیت بپردازید.

۶٫ ربات های اینستاگرام لایک و ویو شما را افزایش میدهن

ربات ها با ایجاد درگیری و یک ارتباط دو طرفه باعث میشن مخاطب بیشتر به محتوای شما توجه کنه، چون شما هم به محتواش توجه کردین، همین طور که بالا گفتم تاثیر تعامل متقابل پیشرفت های چشم گیری برای بحث بازاریابی ما ایجاد خواهد کرد.

معایب استفاده از ربات های اینستاگرام

همان طور که هیچ سیستمی بدون نقص نیست، ربات های اینستاگرام هم هر چقدر پیشرفت کنن باز بدون نقص نیستن و تمام امکانات و راحتی هایی که برای ما ایجاد میکنن هیچ وقت نمیتوانن جای یک آدم واقعی را پر کنن و از معایب این سیستم ها به موارد زیر میشه اشاره کرد.

?

ربات های اینستاگرام باعث بی آبرویی ما میشوند 

?

فکرشو بکنید ربات اینستاگرام رو روی پیج شخصی خود فعال کردین و ربات میره از طرف شما زیر پست اینستاگرامی، کامنتی غیر مرتبط قرار میده و این موضوع میتونه یک فاجعه برای پیج شخصی یا برند شما باشه برای این منظور پیشنهاد میکنم خاطره یکی از دوستانم که از طریق ربات های اینستاگرام براش این اتفاق افتاده رو گوش بدید 

?
?
?

البته برای خود من هم چندین با پیش اومد که واقعا برام خیلی ازیت کننده بوده  مثلا یه بار رفته بود زیر عکس یکی از بازیگران فیلم های غیر اخلاقی نوشته بود “به به چه محتوایی تاثیرگذار و عالییی لطفا به پیج ما هم سر بزنید” بعد یکی از همکلاسی هام دیده بود این کامنت رو  سر این موضوع کلی بهم خندیدن 

البته این موضوع دلیل بر این نمیشه که از ربات ها استفاده نکنیم، من فقط این موضوع رو گفتم تا در جریان باشید تا بعدا مشکلی برای شخصیت شما یا برندتون پیش نیاد. (برای استفاده صحیح از ربات مقاله ای هم نوشتم که بعدا لینکشو اینجا میذارم)

دومین ایراد رابت های اینستاگرام سرعت پایین آنها در پیشرفت ماست؛ پس اگه میخواین در زمان کوتاه پیشرفت کنید بهتره از تبلیغات مستقیم استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد Instagram Robots

در قسمت های انتهایی بنده مجموعه ای سوالاتی که دوستان طی این مدت از من پرسیدن و یا خودم فکر کردن ممکنه این سوال براتون پیش بیاد گردآوری کردم که در ذیل میتونید مشاهده کنید. (اگه پاسخ سوالتون اینجا نبود در بخش کامنت ها بپرسید)

آیا از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور استفاده کنیم یا نه؟

این سوال خیلی کلی هست و نمیشه جواب بله یا خیر بصورت مطلق به اون داد. با توجه به شرایط مختلف و موقعیت های متفاوت استفاده کردن از ربات مشکلی نداره و حتی باعث رشد بزینس شما هم میشه.
اون چیزی که مشخصه اینه که اگر میخواهید برای اکانت خود افزایش فالوور هدفمند داشته باشید و نمیتونید برای پیج تبلیغات کنید و در تولید محتوای با کیفیت هم کمی مشکل دارید استفاده از ربات خیلی بهتر از خرید فالوور فیکه و بسیار کاربردی تر هم هست، ولی یادمون نرده که پایه پیشرفت در اینستاگرام محتوای شماست.

چطوری اعتماد کنم و رمزم رو در اختیار ربات قرار بدم؟

قدرت و تاثیرگذاری رباتها به خاطر اینه که تمامی فعالیت های شما را با توان خیلی بالاتر از طرف شما انجام میدهد. یعنی به طور ۲۴ ساعته و خودکار کاربرانی را که مورد هدف قرار دادین رو فالو، آنفالو و لایک میکنه و در پست های آنها کامنت میذاره. این روش تنها زمانی اثربخشی زیادی خواهد داشت که که از طرف پیج خود شما رویهدفها انجام بشه. پس رباتها نیاز دارن اطلاعات رمز عبور شما را داشته باشن تا تمام فعالیت ها را از طرف شما انجام دهد. و تقریبا جای هیچ نگرانی وجود ندارد و پیج های بسیار معروفی از خدمات همین ربات ها استفاده میکنند. البته این به دلیل نیست که شما به هر رباتی اعتماد کنید، قبل اعتما کامل بررسی کنید و حتما تایید دو مرحله اکانت اینستای خود رو هم فعال کنید.

آیا برای فعال بودن ربات باید حتما کامپیوتر یا گوشی روشن باشه؟

جواب این سوال موقع خرید یا استفاده از ربات مشخص میشه، چون برخی از رباتهای اینستا تحت وب هستن و نیاز نیست که سیستم شما روشن باشه و تمام کارها روی سرور های خودشون انجام میشه، ولی بعضی از رباتها هستن که نیازه موقع استفاده حتما کامپیوتر یا گوشی شما روشن و به اینترنت وصل باشه.

آیا ممکنه اینستاگرام متوجه استفاده من از ربات بشه و من رو بلاک کنه؟

?
?

جواب سوال بله هست  ولی نگران نباشید اگه شما زرنگ باشید و سرعت ربات رو جوری تنظیم کنید که مثل یک آدم واقعی به نظر بیاد، اینستاگرام به هیج وجه متوجه نخواهد شد 

آیا همزمان با استفاده از ربات میتواند از پیجم استفاده کنم؟

بله هیچ مشکلی در این باره وجود نداره، ولی حتما حواستون باشه کسی رو فالو یا لایک نکنید، چون این کارتون ممکنه باعث بشه زمان بندی ربات بهم بریزه و شما برای مدت محدودی بلاک بشین.

نتیجه گیری در مورد ربات های اینستاگرام

?

اینکه از ربات های اینستاگرام استفاده کنید یا نه بستگی به خودتون داره و هدفم از انتشار این مقاله این بود که شما دیدی کلی از ربات ها پیدا کنید و تمام سعیم رو کردم تا در مورد این ربات ها اطلاعات کامل و جامعی در سطح آشنایی در اختیار شما عزیزان قرار دهم ولی بدون شک هیج نوشته ای کامل نیست  پس خوشحال میشم با نظرت و پیشنهادات خود با استفاده از بخش کامنتها باعث هرچه بهتر و جامعتر شدن این مقاله باشید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag